Skocz do zawartości

Corsair 230t Black&White | worklog


Recommended Posts

Pewnie co niektórzy pamiętają workloga mojego Gladiusa M40, niedawno kupiłem okazyjnie chłodzenie Phanteks PH-TC14PE i nie było mowy o tym żeby jakkolwiek go wpasować do obudowy, więc trzeba było szukać czegoś w zastępstwie. Od zawsze podobał mi się 230t więc wybór padł dość szybko, dodatkowym plusem było to, że mieści wysokie coolery. 

 

Dziś zadzwonił kurier, przyjechał Corsair. Pierwsze wrażenia, dużo mniejsza od M40, lecz wyglą d(tutaj też kwestia gustu) jak dla mnie dużo lepszy. Zacząłem pakować sprzęt do środka, tutaj jednak pomimo mniejszych rozmiarów w środku jest duużo więcej miejsca, zaczynając od tyłu gdzie spokojnie upakujemy całe okablowanie, po przez Phanteks`a który mieści się spokojnie, kończąc na możliwości zamontowania 140mm wentylatorów (1x na dole oraz 2x u góry). Dodatkowym plusem jest ciekawy koszyk na 4xSSD :)

 

Najbliższe plany:

 

- Wywalenie ledów z przednich wentylatorów

- 3x140mm do obudowy, tutaj wacham się pomiędzy białymi śmigłami a czarnymi

- 120mm (być może wszedzie w obudowie wpadną be quiet`y! pure wings, wyglądają bardzo ciekawie)

- Dotykowy kontroler obrotów (chwilowo mam zalmana który raczej nie pasuje)

- Drobne rzeczy takie jak wymiana diod w Power LED i HDD LED (aktualnie są czerwone)

- Oświetlenie

 

I oczywiście wiele innych, które wyjdą w praniu :)

 

corsair%201.jpg

corsair%202.jpg

 

corsair%203.jpg

 

corsair%204.jpg

 

(wentylatory da się jeszcze spokojnie schować)

 

corsair%205.jpg

(bardzo dużo miejsca na uporządkowanie kabli)

 

corsair%206.jpg

 

corsair%207.jpg

 

corsair%208.jpg

 

(chwilowo przewody od wentylatorów CPU muszą być tak jak są, prawdopodobnie zostaną dokupione przedłużki i puszcze je tyłem)

 

 

Pozdrawiam :)

 

 

Edytowane przez shiftanc
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

obudowa jest fajna (mam wersje grafitowa), swietnie wyglada bialo-czarna tylko

Jedynym moim problemem jest przedni filtr- albo sie go nie wyjmuje, albo ja jestem lamaga i od pol roku tego zrobic nie potrafie :P

Link to post
Share on other sites

@up

 

Aż tak dobrze nie ma :)

Gigabyte HD6950 + Gelid Icy + cover wykonany przez Edlera.

 

 

Co do panelu, myślałem nad tą opcją:

http://www.thewatercoolingshop.co.uk/images/P/recon_45.jpg

 

Chyba do 200zł nie ma dużo ciekawszych paneli z dotykowym ekranem?

Edytowane przez shiftanc
Link to post
Share on other sites

Mały mod procesora, użyłem papierów wodnych 600, 800, 1000, 1500, 2000, 2500. W efekcie spadek temperatur 5-7*

 

worklog.jpg

 

worklog%202.jpg


Temperatury karty/procesora w idle (wentylatory ustawione na 660rpm) - pasta nie wygrzana ale nie wiem czy to coś da w mx-2, poczekamy zobaczymy ;)

 

idle.jpg

Edytowane przez shiftanc
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
Siema!

 

W końcu znalazłem trochę wolnego czasu, wpadło parę drobnych zmian.

 

Tak wyglądają filtry z przodu 230t, jakaś siateczka, ale co nieco kurzu wyłapie :)

1.jpg

 

 

Pierwsze co zrobiłem to oczywiście wywaliłem czerwone ledy z wentylatorów, przód został oświetlony białą (zimną) listwą led.

 

2.jpg

 

Pierwsza gotowa :)

 

3.jpg

 

Druga również:

 

4.jpg

 

Próba podłączenia, o dziwo zadziałało:

 

5.jpg

 

Z przezroczystymi wentylatorami corsaira:

 

6.jpg

 

Tak to prezentuje się w dzień (oświetlenie jest naprawdę delikatne, żeby nie robić choinki, bardziej widoczne jest w nocy).

 

7.jpg

 

Postanowiłem również, że z obudowy wyleci koszyk na dyski, ssd mieści się spokojnie z boku obudowy, więc koszyk tylko blokował przepływ przedniego wentylatora. Doszedł również cover (na całą długość od koszyków do napędów), zakrywa jakieś kabelki oraz dziurę która mnie denerwowała :)

 

Tak prezentuje się całość w środku:

 

8.jpg

 

W tym tygodniu wpadnie wentylator BeQuiet na tył, niedługo też 2x92mm (BeQuiety) na gelida. W późniejszym czasie jakaś 140 na dół i górę. Prawdopodobnie wykonam również przepusty na przewody. :)

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania oraz obserwowania! :)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dziś wieczorem zrobię zdjęcie, sata niestety są ułożone w drugą stronę niż tak jak by mi to pasowało ale jutro coś pomyślę :) 

 

Przed chwilą zapukał kurier z wentylatorem beQuieta, pewnie wpadnie na tył :)

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

srebrny 

 

Szczotkowane aluminium :)

 

Chłodzenie jest na razie takie, bo takie miałem pod ręką (miałem jeszcze jakieś inne ale to mi najbardziej odpowiada), w obudowie dojdzie jeszcze pare zmian, mam nadzieję, że i Tobie spodoba się efekt końcowy (chociaż końca raczej nigdy nie ma :D ) :)

Link to post
Share on other sites

grafiki nie widać to i ciężko coś ocenić.. do mobo by pasował lightning (nvidia) lub sapphire (ati) ale pod ten cooler to najlepiej by masował asus z chlodzeniem DCII gdzie też wystaje kawałek rurki metalowej ;) mi się podoba tak jak już jest teraz.. czyściutko.. tylko ten kabelek po prawej bym schował lub oplótł w czerń ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...