Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

stoję przed wyborem kupna nowego telefonu. Lecz nie wiem co wybrać pomimo iż już sporo na ten temat poczytałem. Cena jaką jestem w stanie wydać to max 550 zł za telefon nowy bądz uzywany ale na gwarancji przynajmniej z 1,5 roku. Moje wymagania są nieco inne od większości postów, które widziałem więc postanowiłem napisać nowy temat. Chciałbym:

 

- dobra jakość rozmów

- dobry organizer czyli funkcje kalendarza, notatek i budzika

-  dobrą baterię (jak na smartfona, fajnie żeby 2 dni wytrzymała)

- dobry aparat/ kamerę (żeby robił przyzwoite zdjęcia np. notatek ale też żeby można nim pstryknąc przyzwoitą fotkę podczas wypadu na grill rower itp. / fajnie jakby przy  tym kręcił przyzwoite filmy)

- można dośc komfortowo surfować po internecie ( nie oczekuje jakiegoś mega szybkiego przeglądania, po prostu żeby można swobodnie sobie coś tam poczytać i koniecznie obejrzeć jakies filmiki na youtube)

- można odczytać pliki PDF, Idealnie byłoby żeby czytał Worda, powerpointa

- był w miarę możliwosci wykonany z dobrych materiałów

 

Na telefonie nie będe:

- grał w gry

- instalował aplikacji (potrzebne mi są tylko najpotrzebniejsze, ktore pewno sa wbudowane)

- nie będe oglądał fimów ( oprócz Youtube- filmiki)

 

Zależy mi również na prostocie, nie ma potrzebna mi masa funkcji z których nie będe korzystał. 

 

Polecono mi kilka propozycji

 

LG L7 II ( dobra bateria, tani, dobry aparat, słaby procesor, tylko czy ja to odczuje? ) 

xperia L ( droższa, słabsza bateria, lepszy procesor tylko czy jest mi on potrzebny? ) 

Nokia lumia ( być może do moich małych wymagan windows Phone bedzie lepszy? Jesli tak to jaka lumia?)

 

Może jakis inny telefon? Być może jest jakis tanszy który by zaspokoił moje wymagania? Cena do 550 zł, ale jak znajdzie się tańszy, który by miał te podstawowe funkcje to oczywiscie lepiej.

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Edytowane przez Damianson
Link to post
Share on other sites

Tego lg-ka bym odrzucił odrazu ze względu na procka, tzn. stary cortex a5 w procesie 45nm oraz adreno 203, na plus jest bardzo pojemna bateria.

Weź pod uwagę również samsunga galaxy ace 3 lte, który posiada mocny procesor z dwoma rdzeniami krait oraz całkiem wydajne gpu adreno 305, na plus jest również nowsza wersja systemu oraz więcej pamięci ram, minusem jest grubość telefonu oraz niezbyt pojemna bateria.

Edytowane przez genisuken
Link to post
Share on other sites

 

 

720 spełni twoje wymagania
Zdecydowanie Lumia 720. Używkę powinieneś dostać w takiej kwocie. Bardzo dobra bateria - 2 dni spokojnie potrzyma - aparat z optyką Carl Zeiss również dobrze wypada. Cała reszta to kwestia systemu i aplikacji z czym nie będzie problemu.
Link to post
Share on other sites

W Euro RTV AGD mają Lumię 520 za 529 zł :) co jest calkiem niesłą ceną.

 

Ja jednak bym polował i nawet dołożył do Lumi 720

 

 

Jesli chodzi o sprawy jak Kalendarz, EMail, i ogólna organizcję zadań to Windows jest 1000x lepszy niż Google. Cąły ekosystem Microsoftu jest świetny - Google to nieporozumienie jest. Mam komputer w domu, pracy, tablet z Windows 8.1 i Lumię 720 oraz Lumię 920.

Jedynie wyszukuje w Google - bo lepiej niz Bing sprawdza sie w Polskich realiach. Jelsi chodzi o Chmurę, Kontakty, Pocztę, Kalendarz czy Onlanowe Dokumenty to MS bije na głowę Google.

Link to post
Share on other sites
Tego lg-ka bym odrzucił odrazu ze względu na procka, tzn. stary cortex a5 w procesie 45nm oraz adreno 203, na plus jest bardzo pojemna bateria.

Weź pod uwagę również samsunga galaxy ace 3 lte, który posiada mocny procesor z dwoma rdzeniami krait oraz całkiem wydajne gpu adreno 305, na plus jest również nowsza wersja systemu oraz więcej pamięci ram, minusem jest grubość telefonu oraz niezbyt pojemna bateria.

 

Skoro nie ma zamiaru grać to po co mu mocniejszy procek? L7 nie nakręcisz zbyt przyzwoitego filmu. Zdjęcia będą ok. Płynność działania jest już w L5, więc starszy brat też ją zapewni. Możesz jeszcze rzucić okiem na Alcatel one touch idol oraz LG F5. W tej cenie powinieneś znaleźć bez problemu. Xperia M, a więc tym bardziej L tez spełnią wymagania. Najlepsza do zdjęć i filmów będzie jednakże lumia720. Lekko używaną powinieneś też w tej cenie wyrwać.

@android_piotr nie wklejaj proszę wszędzie filmików z overmaxem bo żaden to dobry wybór w tej cenie.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem xperie L i strasznie tego żałuję, ma jedynie dobry apart. Zawiesza się nakładka systemu przy konczeniu połączeń, SMS nie wysyłają się czasami, klawiatura się wyłącza i wywala komunikat ze została zatrzymana. Przywrócenie ustawień nic nie dało, aktualizacje też nie pomogły. Mimo że ma dobre parametry i jest to dość fajny telefon, to strasznie denerwują mnie te mankamenty. Najprawdopodobniej kupie lumie 720 albo zobaczę co z nową nokia na "androidzie"

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...