Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ponownie.
Jak się domyślacie potrzebuję pomocy w wyborze karty graficznej. Oczywiście zmiana ta ma umożliwić mi zabawę w takie wymagające gry jak Watch_Dogs czy Dragon Age: Inqusition. Wiem już, że GTX 770 jest kompatybilna z obecnie posiadaną płytą główną, jeśli chodzi o kartę Radeon - nie wiem. Oprócz wyboru między tymi dwoma kartami, chciałbym jeszcze się dowiedzieć n.t. modeli GTX 770, których jest kilka (Palit, MSI, Gigabyte, Zotac, Inno3D). Oczywiście z pamięcią 4GB RAM.

Płyta główna: Gigabyte H61M-DS2
Procesor: Intel Core i5 2400
Obecna karta graficzna: Gigabyte ATI Radeon HD6750
Rozdzielczość: 1366x768 (jeszcze w tym roku możliwa wymiana na 1920x1080)
Zasilacz: polecony mi przez użytkownika tego forum Cooler Master G550M

Link to post
Share on other sites

Ja bym był za GTX 770 i do przyszłego Full HD wystarczy, na nvidi się nie zawiedziesz nigdy klasa sama w sobie. Jeszcze jedno od tej r9 290 nie lepiej używkę GTX 780 do 1500-1600zł wyrwać np, taką : http://allegro.pl/evga-geforce-gtx-780-superclocked-acx-cooler-i4212095051.html


Oczywiście 3Gb Ram na GTX 780 w zupełności wystarczy Ci do Full HD :).

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja bym był za GTX 770 i do przyszłego Full HD wystarczy

Co to znaczy wystarczy. Wystarczy na co? Nie pograsz na max. ustawieniach w kilka obecnych gier. Wystarczy bo tak twierdzisz, czy masz jakis wskaznik wystarczalnosci. 

 

 

na nvidi się nie zawiedziesz nigdy klasa sama w sobie.

Mialem karty Nvidi i sie nie zawiodlem, tak samo nie zawiodlem sie na kartach AMD. 

 

 

Jeszcze jedno od tej r9 290 nie lepiej używkę GTX 780

Nie lepiej , R9 bedzie nowy i tak samo wydajny. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Spoko co kto woli ja bym wolał GTX po doświadczeniach z Radeonami, miałem ich już kilka, nie żebym bym fanboyem ale karty od Nvidia są zwyczajnie lepsze od AMD moim zdaniem, to trochę wyższa półka, tak sądzę.


Jeśli mowa o Ultra graniu ze wszystkimi suwakami do końca w prawo no to wybacz Keczu nie wiedziałem ale w tych paru tytułach o których wspominasz nawet r9 290x może dostać lekkiej zadyszki, miałem na myśli mówiąc że GTX 770 wystarczy to iż pozwoli na komfortowe granie z wysokimi lub najwyższymi detalami bez paru opcji na maksa tylko trochę niżej jak np wygładzanie itp. bajery, bez których gra też będzie cieszyć oko a rozgrywka pozostanie na poziomie 60 kl/s.

Edytowane przez sowix71
Link to post
Share on other sites

 

 

nie żebym bym fanboyem ale karty od Nvidia są zwyczajnie lepsze od AMD moim zdaniem, to trochę wyższa półka, tak sądzę.

Jestes fanbojem. Polecasz komus mniej wydajna , mniej oplacalna karte graficzna tylko dla tego bo to Nvidia i ty tak wolisz. Dodajac ze to komus wystarczy, bo tak twierdzisz .R9 290 po OC ciezko zeby dostal zadyszki w FHD. Jesli nawet to duzo pozniej niz GTX 770. 

Gry sa po to zeby grac je na max ustawieniach w miare swoich mozliwosci. Ci co tewierdza inaczej nie maja poprostu mozliwosci. Sa forumowicze co twierdza ze granie z max. detalami jest dla debili, moge zacytowac jak potrzeba. Tego nie rozumiem. Nie sadze ze jakbys mial SLI ze swojej sygnatury to tez bys detale ucinal bo tak lubisz. W 1440p wygladzanie krawedzi itd. nie jest takie wazne, ale w 1080p bardzo widoczne. Pozdr.  

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
Jeszcze jedno od tej r9 290 nie lepiej używkę GTX 780 Nie lepiej , R9 bedzie nowy i tak samo wydajny. 

Mniej wydajną serio? spoko stary luz już nikomu Nic nie polecam to tylko taki pomysł który zdawał mi się być niezły a Nvidia robi lepsze karty i droższe czy Ci się to podoba czy nie, tak samo jak procki AMD kontra Intel w grach. 

Są górą.

Widoczne fakt ale 

 

ale w 1080p bardzo widoczne. Pozdr.  

ale nie tak bardzo jak w mniejszych rozdzielczościach i nie zawsze to zależy od gry niektóre potrafią wyglądać ładnie i z wygładzaniem na off ale już praktycznie nie obciążające kart fxaa ładnie wygładzi krawędzie i będzie to widocznie gołym okiem między fxaa a bez wygładzania, więc nie koniecznie trzeba mieć jakiegoś potwora do full hd i gtx 770 też wielu osobom wystarczy i może dać radę bo jest jeszcze jedna kwestia o której zdaje się zapominasz indywidualne preferencje gracza, a tu autora zaznacza że szuka karty która grę mu umożliwi nie zaznaczając w jakich detalach więc może warto spytać założyciela tematu dokładnie czego on od niej wymaga. Pozdro!! :D ps. Jasne że bym nie ciął detali mając jakieś dobre SLI. :)

Edytowane przez sowix71
Link to post
Share on other sites
Mniej wydajną serio?

 

Ja bym był za GTX 770 i do przyszłego Full HD wystarczy,

 

miałem na myśli mówiąc że GTX 770 wystarczy

Glownie polecales GTX 770.

 

tak samo jak procki AMD kontra Intel w grach.  Są górą.

A to po co? Temat o kartach graficznych.

Lepiej nic nie polecaj bo faktycznie jestes fanbojem. Ja mialem karty i AMD i Nvidi. Nie mialem zadnych problemow zeby stwierdzic ze Nvidia ma lepsze karty. Mam teraz R7990 i to swietna karta , ze swietnym chlodzeniem, jakosc wykonania...moze tylko referencyjny tytan ma lepsza. Ale jesli ja zastapie to pewnie dwoma GTX780 bo potrzebuje referencyjnego chlodzenia (ciasno w obudowie) , a te na R9 290 jest beznadziejne. Nie obchodzi mnie czy to Nvidia czy AMD. Jesli Nvidia ma cos oplacalnego w zakupie to nie robi mi roznicy.  

 

 

Nie lepiej , R9 bedzie nowy i tak samo wydajny. 

 

To napisalem odnosnie 780-tki, nie twierdze ze mniej wydajna. :menda:

Edytowane przez keczu
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

E tam takie gadanie nie polecałem tylko wybierałem pomiędzy dwoma które podał autor a od Ciebie wyraźnie zalatuje fanboyem AMD skoro na płaszczyźnie 290 vs 780 które idzie już dostać w tych samych pieniądzach a wydajność to ta sama półka tak faworyzujesz 290, nie wyzywaj mnie od fanbojów! bo w pewnych segmentach cenowych low i mid end polecam również Radeony które do gtx 660 są jeszcze bardzo opłacalne od 660 do 780 bez ti poleciłbym właśnie GTX to tyle.


Sam miałem HD7770 i bardzo, bardzo chwalę tą kartę do rozdzielczości poniżej full hd i monitora 19 cali była niezastąpiona chwała AMD na wieki :D

Edytowane przez sowix71
Link to post
Share on other sites
E tam takie gadanie nie polecałem tylko wybierałem pomiędzy dwoma które podał autor a od Ciebie wyraźnie zalatuje fanboyem AMD skoro na płaszczyźnie 290 vs 780 które idzie już dostać w tych samych pieniądzach a wydajność to ta sama półka tak faworyzujesz 290, nie wyzywaj mnie od fanbojów!

Tylko dla tego ze Karta AMD bedzie nowa. 

 

Nazywasz mnie fanboyem AMD  :D Pare dni temu sprzedalem mojego drugiego kompa faktycznie z procesorem AMD i z MSI GTX 760TF. Swietna karta. A to co fanboy AMD ma jeszcze w swoim systemie .

http://imageshack.com/a/img841/9955/t1wy.jpg

GTX 275 to do moich starszych gier co maja physyx i zeby mi 7990 miliona klatek nie wyswietlal. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Ależ ja Cię nie nazywam tak tylko powiedziałem że nim od Ciebie trochę zalatuje, swoją drogą piękna kolekcja sprzętu ale coś czuję że tak się wzniecasz tą swoją piękną czarno czerwioniutką 7990 że nawet nie świadomie  możesz być fanem Radeonów, ale to już takie moje filozofie bez sensu kontynuować te wojenki o fanboystwo i robić taki offtopic Ty nie jesteś fanboyem i ja nim nie jestem Czyli Graba, Sztama, Piona, ja się żegnam, idę do roboty. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Mniej wydajną serio? spoko stary luz już nikomu Nic nie polecam to tylko taki pomysł który zdawał mi się być niezły a Nvidia robi lepsze karty i droższe czy Ci się to podoba czy nie, tak samo jak procki AMD kontra Intel w grach.

Ale to był bardzo głupi pomysł! ;)

Lepsze co to oznacza? Czym to się objawia?

Kupując R9 290 zamiast GTX780 zostaje mi 300zł, mam niemalże identyczną wydajność ale brakuje mi tej lepszości GTX? :>

 

E tam takie gadanie nie polecałem tylko wybierałem pomiędzy dwoma które podał autor a od Ciebie wyraźnie zalatuje fanboyem AMD skoro na płaszczyźnie 290 vs 780 które idzie już dostać w tych samych pieniądzach a wydajność to ta sama półk

Tylko jeśli R9 290 będzie nowy a GTX 780 używany, W przypadku nowych kart różnica to +300zł do GTX780. Mając taki dylemat bez wahania wybrał bym R9 290.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

Lepsze co to oznacza? Czym to się objawia?
GTX 780 na pokładzie ma : Architekturę CUDA, PsyhyX, PureVideo, Wygładzanie TXAA, nowy FXAA nieźle wygładza a nie obciąża prawie karty, Adaptive Vertical Sync, SLI

 

Ale to był bardzo głupi pomysł!

Nie wydaje mi się aby GTX 780 to był głupi pomysł kolego... 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...