Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

W najbliższym czasie chciałbym przesiąść się z mojego Nexusa 4, ponieważ główną wadą w tym telefonie jest brak slotu kart pamięci i wsparcia OTG. Najzwyczajniej w świecie brakuje mi miejsca co do reszty telefon mi bardzo odpowiada (no może mógłby być ciut większy ekran).

 

 

Moje wymagania:

  • mój budżet: ~1600zł
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu: sklep
  • nówka czy używka: nówka
  • preferowany rozmiar wyświetlacza: ≥4,7"
  • preferowany system mobilny: tylko Android
  • do czego będę używać urządzenia (głównie): przeglądanie internetu, czytanie ebuków i dokumentów, granie w gry, oglądanie filmów i słuchanie muzyki (słuchawki)
  • moje najważniejsze wymagania: slot kart pamięci, OTG, flash, dobry wyświetlacz, czujnik oświetlenia

 

Bardzo proszę o pomoc w wyborze smartfona. :)

 

Link to post
Share on other sites

A ja jednak zaproponuje G2. Wiem że nie ma kart pamięci ale za to wspiera OTG. Telefon dużo tańszy niż Note 3 ale tylko nieznacznie "gorszy". Za to na pewno tańszy od Z1 i lepszy. Filmy możesz trzymać w chmurze albo pendrive a 10 Gb spokojnie Ci wystarczy na "podstawowe" aplikacje. Kupisz za 1200 już nówkę. Zastanów się...

Niestety nie ma telefonu który ma wszystko (z wyjątkiem Note 3).

Link to post
Share on other sites

Filmy w chmurze? Po obejrzeniu 1 filmu w porządnej jakości masz po całym miesięcznym transferze danych i wtedy net tak zwalnia, że szkoda gadać.

 

Jeżeli pasują wymiary to najlepiej wybrać Note 3, akurat tutaj te wszystkie funkcje Samsunga są całkiem przydatne.

Link to post
Share on other sites

Niestety Z1 odpada po trzeba dopłacić, a Note 3 tym bardziej ponad budżet. LG G2 w sumie fajna propozycja tyle że obecnie na N4 mam 16GB na podstawowe rzeczy i mi nie starcza. Czy w Polskiej dystrybucji występuje LG G2 w wersji 32GB? Myśle, że ta opcja 32GB + paluch by mi starczyła oraz czy to OTG obsługuje pendriva ADATA S102/64GB USB3.0 (NTFS)?

Link to post
Share on other sites

Tak jak najbardziej. Obsługuje peny wszystkie tylko muszą być po odpowiednim formacie - NTFS (mogę się tutaj pomylić co do formatu). Niestety jak zwykle Polska nie posiada wersji 32 Gb co równoznaczna jest z brakiem gwarancji. Natomiast jest 16 Gb gdzie dostępne jest nieco 10 Gb. Ja się też obawiałem (chciałem Note 3 ale dla mnie to za duża kasa by dać na telefon) ale problem rozwiązałem kupując pena. Osobiście posiadam tego: http://allegro.pl/pendrive-kingston-duo-otg-32gb-usb-micro-usb-i4155604002.html. Natomiast jak masz trochę więcej kasy możesz pomyśleć o PQI. Podłączasz i masz filmy. 10 Gb na apki mi starczyło. A jak coś masz chmurkę na 50 Gb.

Gdyby Ci przeszkadzało to to ciężko będzie z propozycję dla Ciebie. Wtedy już proponowałbym poczekać na Oneplus One. Za 1400 powinna być wersja 64Gb ale... znów znając Polskie realia będzie ok. 1600. Premiera będzie w czerwcu.

Link to post
Share on other sites

ja polecam nexusa 5 32GB ( około 1500 zł. )

masz N4 więc wiesz na co stać te telefony.

miesiąc temu zrobiłem właśnie taką przesiadkę i nie żałuję.

kitkat 4.4. na ART i wszystko pięknie płynie.

często wytykaną ,słabą stroną tego telefonu był aparat ale po aktualizacji

aplikacji jest naprawdę nieźle.

nie chcę innego telefonu !

Link to post
Share on other sites

LG G2 i Nexus 5 w sumie bardzo podobne telefony można powiedzieć, że identyczne prócz różnic w szczegółach (no własnie diabeł tkwi w szczegółach). :P Ale pewnie z N5 jest taka sama sytuacja jak z G2, że nie występuje w dystrybucji polskiej wersja 32GB i znowu problemy z gwarancją. ;( Co do Oneplus One... świetny telefon, tyle że znowu podobna sytuacja, nie wiadomo jak będzie wyglądać sprzedaż i warunki gwarancji (przynajmniej nie udało mi się znaleść).

 

Co do tych warunków gwaracji upewnię się i napiszę w poniedzialek do LG na czacie.

Link to post
Share on other sites

No niestety, jest tak jak pisał kuku8 :(
 

Konsultantka LG: Nie, gwarancją objęte są tylko urządzenia zakupione w Polsce I pochodzące z polskiej dystrybucji.

 

//edit

Babka jeszcze potwierdziła, że G2 i N5 (32GB) nie ma w polskiej dystrybucji.

Edytowane przez kalgon
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...