Skocz do zawartości

Pytania do redaktorów


Recommended Posts

I przez to, że nie jest na głównej to spada ilość odsłon/ocen/komentarzy przez co ma się mniejszą szansę na jakieś wyróżnienie w TOP miesiąca.

O tym mowa. Staram się, wkładam dużo pracy w swoje recenzje, a mimo to przez taki "szczegół" , ilość wyświtleń spada, a to ważne przy TOP10. Punkty nie są najważniejsze, ale to nagrodzenie mojej pracy. Poza tym grosz do grosza, a będzie kokosza :co:

szymon_j14...

Zwrócę na to uwagę komu trzeba. Dzięki! :-)

Dzięki za reakcję. Teraz tylko czekam na odpowiedź :P
Link to post
Share on other sites

szymon_j14...

Zobaczyłem sobie teraz Twoją najnowszą reckę i powiem tak: tak starej gry jak Flatout 2 nie zamieścimy na stronie głównej, nawet jeśli byłby to znakomity artykuł najwyższych lotów - to po prostu za stara gra. Na stronie głównej pojawiają się rzeczy świeże, nowoczesne, na topie, etc.

Link to post
Share on other sites

To w takim razie jeśli można wiedzieć to dlaczego mojej recenzji o monitorze Samsung P2270HD też nie było? Jest to w miarę nowy model i ogólnie jeden z nielicznych monitorów z tunerem, często polecany na forach. Czy były jakieś błędy, nieskładne zdania? Byłbym wdzięczny za odpowiedź :co:

Link to post
Share on other sites

IMO jest trochę ciulowo napisana :co: Po 1 trochę przecinków tam brakuje, po 2 błędy stylistyczne - napisałeś chyba 'niedosytem jest...'. Coś nie może być niedosytem, może 'pozostawiać niedosyt'.

 

'wydaje mi się, że to jakaś pianka, ponieważ jest delikatne żeby nic się nie porysowało'

Nie rozumiem 'jest delikatne żeby się nie porysowało' (brakuje jeszcze przecinka).

 

'O opcji kablowej nie mogę nic więcej napisać, ponieważ nie posiadam.'

Czego nie posiadasz? Opcji? Aaa, nie. Czyli błąd stylistyczny.

 

To tak na pierwszy rzut oka...

Link to post
Share on other sites

szymon_j14...

Zobaczyłem sobie teraz Twoją najnowszą reckę i powiem tak: tak starej gry jak Flatout 2 nie zamieścimy na stronie głównej, nawet jeśli byłby to znakomity artykuł najwyższych lotów - to po prostu za stara gra. Na stronie głównej pojawiają się rzeczy świeże, nowoczesne, na topie, etc.

Bardzo chętnie zrobię recenzję czegoś nowego, ale mój sprzęt mnie ogranicza :co:
Link to post
Share on other sites

IMO jest trochę ciulowo napisana :P Po 1 trochę przecinków tam brakuje, po 2 błędy stylistyczne - napisałeś chyba 'niedosytem jest...'. Coś nie może być niedosytem, może 'pozostawiać niedosyt'.

 

'wydaje mi się, że to jakaś pianka, ponieważ jest delikatne żeby nic się nie porysowało'

Nie rozumiem 'jest delikatne żeby się nie porysowało' (brakuje jeszcze przecinka).

 

'O opcji kablowej nie mogę nic więcej napisać, ponieważ nie posiadam.'

Czego nie posiadasz? Opcji? Aaa, nie. Czyli błąd stylistyczny.

 

To tak na pierwszy rzut oka...

no więc tak:

-fakt, gdzieniegdzie zabrakło przecinków (ale takie rzeczy zdarzają się nawet w tekstach pisanych przez redaktorów - często w komentarzach wypisywane są błędy, które wkradły się do artykułu)

 

- co do tego niedosytu. To wydaje mi się, że jest to dobra forma. Parę razy już się z takową spotkałem i taki przykład:

 

"5. Całością wszechrzeczy steruje, to znaczy kieruje błyskawica. Błyskawicę uważa (Heraklit) za wieczny ogień. Twierdzi także, że ten ogień jest obdarzony rozumem i że jest przyczyną kształtowania się wszechrzeczy. Nazywa go niedosytem i dosytem. Według niego niedosytem jest kształtowanie, dosytem zaś zognienie świata (ekpyrosis). Wszystko bowiem - powiada - będzie sądził i karał ogień, który kiedyś nastanie." - według niego niedosytem jest kształtowanie, a według mnie, brak kabla DVI w zestawie :co:

fragment pochodzi z serwisu humanistycznego - http://hamlet.pro.e-mouse.pl/filozof/?id=heraklit2 (więc chyba tam by się nie pomylili, ale jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie :P )

 

i na koniec:

"'O opcji kablowej nie mogę nic więcej napisać, ponieważ nie posiadam.'

Czego nie posiadasz? Opcji? Aaa, nie. Czyli błąd stylistyczny."

 

Patrząc na ten fragment rzeczywiście brzmi dziwnie, ale wcześniej napisałem "Kolejnym etapem jest wybór odbioru telewizji: kablowa lub naziemna." czyli wiadomo, że chodzi o odbiór telewizji kablowej.

Gdybym napisał "O opcji kablowej nie mogę nic więcej napisać, ponieważ nie posiadam telewizji kablowej" to chyba by to też podchodziło pod błąd bo występowałoby powtórzenie.

 

Może i jestem w błędzie, bo polonistą nie jestem. Ale chciałbym, żeby jakiś redaktor się wypowiedział na temat tej recenzji. :)

Link to post
Share on other sites

Moje pytanie dotyczy mini-recenzji. Jako przykład podam swoją najnowszą dotyczącą GeForce'a 8400GS. Ostatnio wpłynęły tylko pozytywne komentarze, a średnia ocena spadła o 0,2. W ogóle tylko kilka osób jawnie wstawiło trójki i czwórki, cała reszta piątki. Pytanie za sto punktów: kiedy powstrzymani zostaną "jedynkowicze"?

 

Było już wprawdzie pytanie o nowy system oceniania, ale nie oczekuję zmiany w skali ocen itp., a "jedynie" konieczności wpisania sensownego komentarza przy niskiej ocenie. Lub w ogóle jawnego oceniania. Negatywny ocena osoby, która nie posiada żadnych sensownych argumentów nie będzie liczona.

Link to post
Share on other sites

Na drobne wydatki zawsze będzie. Ja za swoje robie mały modding :co:

Warto pisać z głową, ponieważ można sobie dorobić.

EDIT:

A ja mam takie ważne pytanko, i mam nadzieje że ktoś mi odpowie :P

Wysyłałem już kilka razy wiadomości na temat wymiany moich pkt na katody CCFL 31cm Revoltec UV, jednak czekam już ok. tydzień lub dłużej, i nie ma żadnych wiadomości na temat katod. Co mam zrobić? Czekać?

Link to post
Share on other sites

A ja do kogo mam się w końcu zwrócić z tą wymianą? Pisałem znów poprzez "kontakt" pod logiem BMK.PL potem do Wojtka Kiełta i nadal nic. Chciałbym zdążyć przed obozem z tymi katodami, ale widzę że będzie trudno ;)

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście używam propozycji Yahoo, łatwiejsze w zapamiętaniu i do tego bez udziwnień.

 

Kilka przykładów proponowanej przez „ The Yahoo! Style Guide” pisowni:

Email zamiast E-mail

Website zamiast Web site

Commerce zamiast E-commerce

Link to post
Share on other sites

Poprawna forma nazwy listu elektronicznego to e-mail, potocznie: mejl.

 

Bardziej ciekawi mnie ten "internet", bo powinien być "Internet".

Z tym internetem jak jest to już pisałem, ale powtórzę:

Co do pisowni słowa internet to różnie z tym jest. Wielką literę stosujemy w tym wypadku jeżeli mówimy o Internecie jako o sieci komputerowej, bo używamy wtedy nazwy własnej, a małą jeżeli piszemy o internecie jako medium, np. "Znalazłem to w internecie"

Link to post
Share on other sites

Kiziea...

http://vbeta.pl/2010/07/01/%E2%80%9Cema ... dla-sieci/

 

Czas zacząć więcej czytać, bo sami wprowadzanie użytkowników w błąd.

Proponuję zacząć dyskusję w ogóle od tego, czy wiesz CZYM SĄ założenia redakcyjne? Tutaj nie chodzi o to, jak jest poprawnie, ale o to, jak dane wyrazy czy sformułowania będzie się pisać w danej redakcji. Ustaliliśmy, że e-mail, nie email.

 

Natomiast pomijając już to, w benchmark stawiamy na poprawność i nasze założenia opierają się na tym, jak pisze się dane wyrazy/sformułowania poprawnie w ojczystym języku.

 

Poza tym poprawnie jest e-mail, nie email. Yahoo nie jest polską firmą, w Stanach mogą sobie pisać email, 1.6GHz, itd. Przypominam że żyjemy i piszemy po polsku i w Polsce. ;-)

 

Ja osobiście używam propozycji Yahoo, łatwiejsze w zapamiętaniu i do tego bez udziwnień.

Najpierw sugerujesz, że wprowadzamy w błąd i mamy wrócić do książek, a potem piszesz, że używasz propozycji Yahoo, bo jest łatwiejsza w zapamiętaniu i bez udziwnień? Tym razem ja sugeruję wrócić do książek i łyknąć trochę podstaw. Jedna z nich brzmi: pisać należy POPRAWNIE, a nie tak, jak jest komuś wygodnie.

 

Następnym razem proszę nie wprowadzaj zamieszania.

 

haahh...

Internet to obecnie już medium. A medium, podobnie jak radio, telewizja czy prasa, piszemy z małej litery. Przeczytałem coś w internecie, znalazłem w internecie, obejrzałem w telewizji, było w prasie, słyszałem w radiu, itd.

 

Internet jako sieć piszemy zaś z dużej, jak słusznie zauważył kowdipapo.

 

Ponadto sugeruję nie robić z tego wątku o tym "jak pisać", tylko zostawić ideę "pytania do redaktorów".

 

Czy macie jeszcze jakieś pytania do redaktorów benchmark?

Link to post
Share on other sites

W newsie "Rozdamy 1000 kodów do Medal of Honor BETA" pojawiło się pytanie - " a ile jest użytkowników na Benchmark.pl? "

No właśnie, ilu jest aktywnych użytkowników serwisu?

 

I jeszcze wracam do straszego pytania: Czy istnieje możliwość dodania benchmarka "Aliens vs Predator DX11 Benchmark" do rankingów?

 

 

No i pytania o nowy system oceniania:

1.

"link do logów, w którym można podejrzeć kto i jak ocenił."

To będzie widoczne tylko dla autora recki, czy dla wszystkich?

 

2.

nowy system oceniania będzie tyczył się wszystkich działów?

 

 

Aha, nawet jeśli nie będzie przez jakiś czas pytań, to proszę zaglądać co jakiś czas, bo z czasem na pewno pojawią się kolejne. Chciałbym też podziękować, za szybkie odpowiedzi :D

 

!Redaktorzy chcą odpowiadać, więc pytajmy!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...