Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Pytania do redaktorów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
291 odpowiedzi w tym temacie

#41 Wojciech Kulik

Wojciech Kulik
  • Autor tematu
  • dopsz

• 3968 postów
  • Miejscowość:Łaziska Górne
  • 3DMark 06:0

Napisano 06 lipiec 2010 - 09:12

Dziękuję Panie Grzegorzu :co:

Zostały już tylko dwa pytania, chociaż z pewnością juz niedługo dojdą kolejne.

Aktualne pytania:

Rankingi:
> Czy istnieje możliwość dodania benchmarka "Aliens vs Predator DX11 Benchmark" do rankingów?

Konkursy:
> W weekend 03-04.07.10r. nie było konkursu "Quiz dla graczy". Była to jednorazowa sytuacja, czy Redakcja zrezygnowała z tego cyklu?

Serdecznie prosimy redaktorów o odpowiedzi!
  • 0
"God, grant me the serenity to accept the things I cannot change, Courage to change the things I can, And wisdom to know the difference"

#42 Grzegorz Kubera

Grzegorz Kubera
  • Redaktor

• 58 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 10:10

bulbulek...

Widzę tutaj pewną niekonsekwencję. Szanowny Pan Redaktor czepia się (słusznie) zapisu wyrazów z liczebnikiem, a słowem nie powie nic o zapisie jednostek. W języku polskim nie zapisuje się 12V czy 200W (o tym właśnie tydzień temu napisałem krótki artykuł i do tego potrzebne były mi indeksy).

Niestety nie mam czasu na dokładne analizy i poprawki. :co: Natomiast poniżej wkleję kilka porad z naszych obszernych założeń red.:

• Waluty: 3 zł, 50 gr zamiast 3,00 PLN i 0,50 zł
• Daty: 4 lipca 2007 zamiast 4 VII czy 2007-07-04
• E-mail: e-mail zamiast email lub mail
• Liczby: 10, 200, zamiast dziesięć czy dwieście
• Kwestie gramatyczne: można zacząć zdania od "i", "ale", "a".
• Preferowane słownictwo: oczami zamiast oczyma, rękami zamiast rękoma
• Rok: piszemy r. zamiast rok
• Zdania: starajcie się nie pisać dłuższych zdań niż 24 wyrazy
• Akapity: starajcie się nie pisać dłuższych niż 1500 znaków (ze spacjami)
• Pisownia preferowana: piszemy plastik zamiast plastyk oraz w studio zamiast w studiu
• Czas: piszemy 22:30 zamiast 22.30
• Piszemy internet zamiast Internet
• Piszemy 120 GB zamiast 120GB, 1,6 GHz zamiast 1.6GHz
  • 0

#43 Wojciech Kulik

Wojciech Kulik
  • Autor tematu
  • dopsz

• 3968 postów
  • Miejscowość:Łaziska Górne

Napisano 06 lipiec 2010 - 10:14

Bardzo przydatne porady. Jeszcze raz dziękuję :co:
Będę się starał ich przestrzegać.
  • 0
"God, grant me the serenity to accept the things I cannot change, Courage to change the things I can, And wisdom to know the difference"

#44 mICh@eL

mICh@eL
  • Redaktor Overclock.pl

• 4578 postów
  • GG:brak
  • Miejscowość:Katowice
  • 3DMark 06:666 :E

Napisano 06 lipiec 2010 - 10:25

Piszemy 120 GB zamiast 120GB

Idąc dalej powinniśmy wziąć także pod uwagę GiB :co:
  • 0

#45 Paweł Maziarz

Paweł Maziarz
  • To ten od newsów

• 7952 postów
  • GG:24471632
  • 3DMark 06:15700

Napisano 06 lipiec 2010 - 11:16

Bardzo dobre porady
  • 0

#46 szymon_j14

szymon_j14
  • Pasjonat

• 955 postów
  • GG:8578907
  • Miejscowość:Wągrowiec
  • 3DMark 06:słabo

Napisano 06 lipiec 2010 - 11:52

"Od czego zależy pokazanie się minirecenzji na głównej (zestawienie pod "testy i recenzje")?"

Od tego, czy ma wystarczająco dobry poziom językowy i merytoryczny.

My to wiemy, jednak uważamy że nasze recenzje ( oprócz mnie sas11 i przemasK) są dobre i powinny się tam znaleźć. A już na pewno lepsze od tej recenzji monitora, w której autor pisze że monitor LCD ma kilka częstotliwości odświeżania i kilka rozdzielczości. To są poważne błędy merytoryczne, my czujemy się dyskryminowani.
  • 0

Spoiler

#47 kowdipapo

kowdipapo
  • Support Team

• 4079 postów
  • Miejscowość:Gliwice

Napisano 06 lipiec 2010 - 12:17

Piszemy 120 GB zamiast 120GB

Idąc dalej powinniśmy wziąć także pod uwagę GiB :)

Bo trzeba, w koncu z tego co wiem wprowadzono to oficjalnie :P
Pamietaj też, że producenci pamięci stosują GB a nie GiB, w końcu Dysk 500 GB to nie dysk 500 GiB :co:

Co do pisowni słowa internet to różnie z tym jest. Wielką literę stosujemy w tym wypadku jeżeli mówimy o Internecie jako o sieci komputerowej, bo używamy wtedy nazwy własnej, a małą jeżeli piszemy o internecie jako medium, np. "Znalazłem to w internecie" :P
  • 0
Masz zastrzeżenia co do mojej pracy jako moderatora? Pisz śmiało na PW :)

#48 Grzegorz Kubera

Grzegorz Kubera
  • Redaktor

• 58 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 12:20

szymon_j14...
Zwrócę na to uwagę komu trzeba. Dzięki! :-)
  • 0

#49 PrzemasK

PrzemasK
  • Gaduła

• 389 postów
  • 3DMark 06:11694

Napisano 06 lipiec 2010 - 12:20

Szymon_j14 wypowiedziałeś się w moim imieniu trochę na wyrost, bo wygląda na to jakbym się żalił, że moja nie była na głównej, a nie o to mi chodziło. Ja nie mówię, że moja powinna tam się znaleźć i nie mnie oceniać czy jest dobra czy nie chociaż włożyłem w nią trochę pracy.
Chodzi mi raczej o fakt, że na główną trafiają np takie ocenione przez redakcje na 3 punkty, a inne które mają 4 lub 5 już nie. Więc jakim cudem oceniona na 3 punkty może być lepsza od takiej z 4 lub 5?
Trochę niejasna ta odpowiedź, że trafia taka, która ma "ma wystarczająco dobry poziom językowy i merytoryczny".
I przez to, że nie jest na głównej to spada ilość odsłon/ocen/komentarzy przez co ma się mniejszą szansę na jakieś wyróżnienie w TOP miesiąca.
  • 0

#50 Grzegorz Kubera

Grzegorz Kubera
  • Redaktor

• 58 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 13:08

Odpowiedź na kolejne pytanie:

Konkursy:
> W weekend 03-04.07.10r. nie było konkursu "Quiz dla graczy". Była to jednorazowa sytuacja, czy Redakcja zrezygnowała z tego cyklu?

Wyjątkowo puściliśmy strefę Kinect. Następnym razem powinien być już kolejny Quiz dla graczy, nie zrezygnowaliśmy z tego cyklu.
  • 0

#51 szymon_j14

szymon_j14
  • Pasjonat

• 955 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 13:34

I przez to, że nie jest na głównej to spada ilość odsłon/ocen/komentarzy przez co ma się mniejszą szansę na jakieś wyróżnienie w TOP miesiąca.

O tym mowa. Staram się, wkładam dużo pracy w swoje recenzje, a mimo to przez taki "szczegół" , ilość wyświtleń spada, a to ważne przy TOP10. Punkty nie są najważniejsze, ale to nagrodzenie mojej pracy. Poza tym grosz do grosza, a będzie kokosza :co:

szymon_j14...
Zwrócę na to uwagę komu trzeba. Dzięki! :-)

Dzięki za reakcję. Teraz tylko czekam na odpowiedź :P
  • 0

Spoiler

#52 Grzegorz Kubera

Grzegorz Kubera
  • Redaktor

• 58 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 15:32

szymon_j14...
Zobaczyłem sobie teraz Twoją najnowszą reckę i powiem tak: tak starej gry jak Flatout 2 nie zamieścimy na stronie głównej, nawet jeśli byłby to znakomity artykuł najwyższych lotów - to po prostu za stara gra. Na stronie głównej pojawiają się rzeczy świeże, nowoczesne, na topie, etc.
  • 0

#53 PrzemasK

PrzemasK
  • Gaduła

• 389 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 15:53

To w takim razie jeśli można wiedzieć to dlaczego mojej recenzji o monitorze Samsung P2270HD też nie było? Jest to w miarę nowy model i ogólnie jeden z nielicznych monitorów z tunerem, często polecany na forach. Czy były jakieś błędy, nieskładne zdania? Byłbym wdzięczny za odpowiedź :co:
  • 0

#54 gootek

gootek
  • Amator

• 31 postów
  • Miejscowość:Z-ja

Napisano 06 lipiec 2010 - 16:11

IMO jest trochę ciulowo napisana :co: Po 1 trochę przecinków tam brakuje, po 2 błędy stylistyczne - napisałeś chyba 'niedosytem jest...'. Coś nie może być niedosytem, może 'pozostawiać niedosyt'.

'wydaje mi się, że to jakaś pianka, ponieważ jest delikatne żeby nic się nie porysowało'
Nie rozumiem 'jest delikatne żeby się nie porysowało' (brakuje jeszcze przecinka).

'O opcji kablowej nie mogę nic więcej napisać, ponieważ nie posiadam.'
Czego nie posiadasz? Opcji? Aaa, nie. Czyli błąd stylistyczny.

To tak na pierwszy rzut oka...
  • 0

#55 szymon_j14

szymon_j14
  • Pasjonat

• 955 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 17:05

szymon_j14...
Zobaczyłem sobie teraz Twoją najnowszą reckę i powiem tak: tak starej gry jak Flatout 2 nie zamieścimy na stronie głównej, nawet jeśli byłby to znakomity artykuł najwyższych lotów - to po prostu za stara gra. Na stronie głównej pojawiają się rzeczy świeże, nowoczesne, na topie, etc.

Bardzo chętnie zrobię recenzję czegoś nowego, ale mój sprzęt mnie ogranicza :co:
  • 0

Spoiler

#56 PrzemasK

PrzemasK
  • Gaduła

• 389 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 17:28

IMO jest trochę ciulowo napisana :P Po 1 trochę przecinków tam brakuje, po 2 błędy stylistyczne - napisałeś chyba 'niedosytem jest...'. Coś nie może być niedosytem, może 'pozostawiać niedosyt'.

'wydaje mi się, że to jakaś pianka, ponieważ jest delikatne żeby nic się nie porysowało'
Nie rozumiem 'jest delikatne żeby się nie porysowało' (brakuje jeszcze przecinka).

'O opcji kablowej nie mogę nic więcej napisać, ponieważ nie posiadam.'
Czego nie posiadasz? Opcji? Aaa, nie. Czyli błąd stylistyczny.

To tak na pierwszy rzut oka...

no więc tak:
-fakt, gdzieniegdzie zabrakło przecinków (ale takie rzeczy zdarzają się nawet w tekstach pisanych przez redaktorów - często w komentarzach wypisywane są błędy, które wkradły się do artykułu)

- co do tego niedosytu. To wydaje mi się, że jest to dobra forma. Parę razy już się z takową spotkałem i taki przykład:

"5. Całością wszechrzeczy steruje, to znaczy kieruje błyskawica. Błyskawicę uważa (Heraklit) za wieczny ogień. Twierdzi także, że ten ogień jest obdarzony rozumem i że jest przyczyną kształtowania się wszechrzeczy. Nazywa go niedosytem i dosytem. Według niego niedosytem jest kształtowanie, dosytem zaś zognienie świata (ekpyrosis). Wszystko bowiem - powiada - będzie sądził i karał ogień, który kiedyś nastanie." - według niego niedosytem jest kształtowanie, a według mnie, brak kabla DVI w zestawie :co:
fragment pochodzi z serwisu humanistycznego - http://hamlet.pro.e-...f/?id=heraklit2 (więc chyba tam by się nie pomylili, ale jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie :P )

i na koniec:
"'O opcji kablowej nie mogę nic więcej napisać, ponieważ nie posiadam.'
Czego nie posiadasz? Opcji? Aaa, nie. Czyli błąd stylistyczny."

Patrząc na ten fragment rzeczywiście brzmi dziwnie, ale wcześniej napisałem "Kolejnym etapem jest wybór odbioru telewizji: kablowa lub naziemna." czyli wiadomo, że chodzi o odbiór telewizji kablowej.
Gdybym napisał "O opcji kablowej nie mogę nic więcej napisać, ponieważ nie posiadam telewizji kablowej" to chyba by to też podchodziło pod błąd bo występowałoby powtórzenie.

Może i jestem w błędzie, bo polonistą nie jestem. Ale chciałbym, żeby jakiś redaktor się wypowiedział na temat tej recenzji. :)
  • 0

#57 juggler

juggler
  • Nałogowiec

• 1809 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 17:36

Moje pytanie dotyczy mini-recenzji. Jako przykład podam swoją najnowszą dotyczącą GeForce'a 8400GS. Ostatnio wpłynęły tylko pozytywne komentarze, a średnia ocena spadła o 0,2. W ogóle tylko kilka osób jawnie wstawiło trójki i czwórki, cała reszta piątki. Pytanie za sto punktów: kiedy powstrzymani zostaną "jedynkowicze"?

Było już wprawdzie pytanie o nowy system oceniania, ale nie oczekuję zmiany w skali ocen itp., a "jedynie" konieczności wpisania sensownego komentarza przy niskiej ocenie. Lub w ogóle jawnego oceniania. Negatywny ocena osoby, która nie posiada żadnych sensownych argumentów nie będzie liczona.
  • 0

#58 Kamil Myzia

Kamil Myzia
  • Zaawansowany

• 113 postów
  • Miejscowość:Płock

Napisano 06 lipiec 2010 - 18:38

Pytanie do wszystkich: czy punktowanie recenzji jest takie ważne? To coś daje? Pytam, bo przy swoich recenzjach również mam te punkty, ale nie zwracam zupełnie na to uwagi. Czemu to dla niektórych jest takie ważne?
  • 0
C2Q E9550 2,83 @3,6GHz || Scythe Infinity || MSI Neo3-FR P45 || Kingston 4 GB DDR2 800 || Radeon HD 6950 2GB || WD Green 1TB + Samsung 400GB || X-Fi Xtreme Music || NEC 2470 WVX LCD '24 || Antec 550 W

#59 Maksym Słomski

Maksym Słomski
  • Maniak

• 3122 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 18:40

:co: Bo te pkty można wymienić na sprzęt w KT
  • 0

#60 Paweł Maziarz

Paweł Maziarz
  • To ten od newsów

• 7952 postów
  • GG:24471632
  • 3DMark 06:15700

Napisano 06 lipiec 2010 - 18:40

Czemu to dla niektórych jest takie ważne?

Chodzi o minirecenzję i o punkty (czyli kasę) - jak mniemam
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Bing (1)