Skocz do zawartości

Pytania do redaktorów


Recommended Posts

Cześć,

 

na forum pojawia się coraz więcej pytań do redaktorów lub po prostu spraw, o których my - użytkownicy, chcielibyśmy z nimi pogadać. Dlatego też założyłem ten temat i proponuję, aby to tu wklejać wszystkie linki z postami, o wgląd do których chcielibyśmy prosić kogoś "z góry". Po prostu. Wszystko w jednym miejscu.

 

 

Zacznijmy więc:

 

MINI-RECENZJE

> od czego zależy pokazanie się minirecenzji na głównej?

> Kiedy nowy system oceniania mini-recek?

 

 

NEWSY

> Szef działu aktualności / Pytanie o akceptowaniu newsów

 

 

KONKURSY

> Quiz dla graczy (3-4.07.2010) / Pytanie: co z nim?

 

 

Jeżeli będą pojawiały się kolejne pytania lub są już inne, to proszę o wklejanie linków poniżej ;)

 

 

Serdecznie prosimy redaktorów o odpowiedzi!

 

 

! link do tego tematu otrzymała większość redaktorów !

Link to post
Share on other sites

Pojawiło się tu już kilku redaktorów ;) A więc działa! Dziękuję i proszę o kolejne wizyty ;)

 

Aha, jeszcze raz: macie jakieś pytania do redaktorów? piszcie je tutaj lub zakładajcie nowe tematy i wklejajcie tu linki (tak chyba będzie wygodniej, bo nie będzie "syfu" w tym temacie). Ale możecie też pisać tutaj :)

Link to post
Share on other sites

Co do mini-recenzji, to podejrzewam, że pojawiają się tylko te najciekawsze, lub przygotowane w przejrzysty sposób, dobre opisy, umiejętność pisania, czy sama tematyka. W końcu pojawienie się ich na głównej stronie, do czegoś zobowiązuje.

Link to post
Share on other sites

Na wstępie chciałbym bardzo podziękować tym, którzy "przyjęli zaproszenie" ;)

 

Z racji, że pojawiają się tu redaktorzy odpowiedzialni za przeróżne działy zachęcam Was (koledzy-użytkownicy ;) ) do zadawania wszystkich pytań jakie Was "prześladują".

 

Do redaktorów: wystarczy, że przeczytacie ostatni post, z napisem "Aktualne pytania"! Są tam wszystkie obecne problemy/sprawy! Również te, które pojawiły się po napisaniu tego posta!

 

Zadziałało, więc aktualizuję:

 

Aktualne pytania:

RECENZJE

> Czy jest możliwość dodania opcji czytania całego artykułu (z działu Testy i Recenzje) na jednej stronie? Pytanie zadane w temacie Poprawić / Dodać / Usunąć - propozycje zmian benchmarka

 

RANKINGI

> Czy istnieje możliwość dodania benchmarka "Aliens vs Predator DX11 Benchmark" do rankingów? Pytanie nie bezpośrednio z forum, ale ze strony.

 

MINI-RECENZJE

> od czego zależy pokazanie się minirecenzji na głównej?

> Kiedy nowy system oceniania mini-recek?

 

KONKURSY

> Quiz dla graczy (3-4.07.2010) / Pytanie: co z nim?

> Kiedy rozwiązanie konkursu z monitorem BenQ?

> Kiedy rozwiązanie konkursu z płytą główną?

 

EDYTOR - PUBLIKACJA TEKSTÓW

> W edytorze FCK Editor jest możliwość ustawienia indeksów górnych i dolnych, jednak po przejściu do etapu podglądu, strona ich nie czyta. Dlaczego tak się dzieje i czy jest możliwość wyeliminowania tego "błędu"? Pytanie w pewnym temacie.

 

NEWSY

> Dlaczego niektóre newsy nie są akceptowane? (pytanie zadane w tym temacie nieco niżej)

> Czy możnaby usuwać newsy, które od razu widać, że się nie nadają? Żeby człowiek nie czekał na akceptację, bo nie ma na co. (pytanie zadane w tym temacie nieco niżej)

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o newsy i akceptowanie - co dokładnie chcielibyście wiedzieć? Dlaczego niektóre newsy nie są akceptowane?

Tak, a jeśli nie pasują i nie są do akceptacji usuwajcie je, będzie najlepiej, człowiek nie będzie czekał kilka dni.
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o newsy i akceptowanie - co dokładnie chcielibyście wiedzieć? Dlaczego niektóre newsy nie są akceptowane?

Jeśli news nie nadaje się na publikacje, to warto napisać PW do autora, albo e-mail, co w nim brakuje/co jest nie tak, ew. jeśli to drobny błąd, to wystarczy kolorowy dopisek na samej górze newsa, żeby ktoś mógł poprawić ;)
Link to post
Share on other sites

Dla czego za rozwiązane problemy nie dostaje się teraz punktów??czy to ma coś wspólnego z konkursem na rozwiązywanie problemów??

Na to pytanie mogę Ci odpowiedzieć ja ;)

Tak, teraz punkty otrzymuje się tylko po podsumowaniu, które już niedługo pojawi się na stronie ;)

Link to post
Share on other sites

Wojtku, na większość Twoich pytań, o ile nie na większość mogą odpowiedzieć chyba tylko dwie osoby: Wojtek Kiełt i/lub Grzesiek Kubera. My, redaktorzy, przygotowujący artykuły może nie mamy tyle co możliwości, ale co prawa "grzebać" w Mini-recenzjach, czy wybierać, które newsy są przepuszczane, a które nie. Nie odpowiadamy za to.

 

Natomiast redaktorem prowadzącym dział aktualności jest Karol Żebruń. Nie wiem, czy również on odpowiada za newsy nadesłane przez użytkowników, ale możesz napisać wprost do niego.

Link to post
Share on other sites

Wojtku, na większość Twoich pytań, o ile nie na większość mogą odpowiedzieć chyba tylko dwie osoby: Wojtek Kiełt i/lub Grzesiek Kubera. My, redaktorzy, przygotowujący artykuły może nie mamy tyle co możliwości, ale co prawa "grzebać" w Mini-recenzjach, czy wybierać, które newsy są przepuszczane, a które nie. Nie odpowiadamy za to.

Tak tak, rozumiem. Temat ten powstał jednak po to, by zadawać tu pytania różnego rodzaju dotyczące różnych sytuacji i spraw. Nie chodzi tylko o newsy i mini-recki. A jedni redaktorzy odpowiadają za dział "mini-recenzje" inni za "Aktualności", a inni za rankingi, konkursy, USB itd. Dlatego myślę, że może się zdarzyć tak, że akurat któryś z redaktorów poza Panem Wojtkiem Kiełtem, Marcinem Sieradzkim, Grzegorzem Kuberą i Karolem Żebruniem będzie znał odpowiedź na nasze pytania, a co jest oczywiste, nie zawsze każdy z Nich ma czas.

 

 

regist88 - dodane

Link to post
Share on other sites

"Czy jest możliwość dodania opcji czytania całego artykułu (z działu Testy i Recenzje) na jednej stronie?"

 

Nie ma takiej możliwości. Przygotowujemy bardzo obszerne artykuły i dzielimy je w logiczny sposób - np. w gamingu mamy zestawienia, gdzie na każdej stronie opisana jest jedna gra. Artykuły są łatwe w nawigacji.

 

Przeglądanie na jednej stronie byłoby zbyt dużym obciążeniem dla serwisu (serwer).

 

"Kiedy nowy system oceniania mini-recek?"

 

System oceniania mini-recek i nie tylko, bo pozostałych tekstów też, jest w fazie produkcji. Wdrożenie powinno odbyć się jeszcze w wakacje.

 

"Konkursy..."

 

O wynikach zawsze informujemy na stronie głównej. Ostatnio mogą występować pewne problemy z terminowością, jednak robimy co w naszej mocy, aby zawsze zdążyć na czas.

 

"W edytorze FCK Editor jest możliwość ustawienia indeksów górnych i dolnych, jednak po przejściu do etapu podglądu, strona ich nie czyta. Dlaczego tak się dzieje i czy jest możliwość wyeliminowania tego "błędu"?"

 

Jakiej przeglądarki używasz? Pytanie nr dwa: po co w ogóle tworzyć indeksy? :-)

 

"Dlaczego niektóre newsy nie są akceptowane?"

 

Bo są fatalnie napisane, pochodzą ze źródła, które nie jest wiarygodne, zostały skopiowane/przepisanie z innego polskiego serwisu, albo są wręcz ctrl c/v z Google Translatora. Krótko mówiąc: mają kiepski poziom.

 

Pracujemy nad mechanizmem informowania czytelników, kiedy news zostanie lub nie zostanie opublikowany - będziecie dostawać uwagi, dlatego dana wiadomość nie została opublikowana.

 

"Czy możnaby usuwać newsy, które od razu widać, że się nie nadają? "

 

W panelu mamy czasem tak dużo newsów, że zwyczajnie nie starcza czasu nawet na to... Niemniej staramy się tutaj poprawić i myślę, że niebawem będziecie widzieć rezultaty.

 

"Dział poradnik miał zostać przeniesiony na Forum - trwa to i trwa"

 

Raczej nie trafi na forum. Natomiast chcemy ten dział rozkręcić. W przyszłym tygodniu będzie pierwszy artykuł b. nawiązujący do tego działu - "TOP-10: Wasze problemy, wasze rozwiązania".

Link to post
Share on other sites

No, no Panie Grzegorzu. Bardzo dziękuję za odpowiedzi :P

 

I już niemal wszystko jasne! :)

 

 

EDIT:

PS.

Jakiej przeglądarki używasz?

Te pytania nie były tylko moje i też ten problem nie dotyczy mnie.

 

tu jest osobny temat - http://www.benchmark.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=45&t=13357&p=196069&hilit=indeks+g%C3%B3rny#p196069

Link to post
Share on other sites

Jakiej przeglądarki używasz? Pytanie nr dwa: po co w ogóle tworzyć indeksy? :-)

Niezależne od przeglądarki, skrypt PHP przetwarzający dane z FCKeditora po prostu wycina te znaczniki :)

 

A bulbulek robi to po to, żeby recenzja była perfekcyjna :P

Link to post
Share on other sites

Aktualne pytania:

 

Rankingi:

> Czy istnieje możliwość dodania benchmarka "Aliens vs Predator DX11 Benchmark" do rankingów?

 

 

Mini-recenzje:

> Od czego zależy pokazanie się minirecenzji na głównej (zestawienie pod "testy i recenzje")?

 

 

Edytor FCK:

> Niezależne od przeglądarki, skrypt PHP przetwarzający dane z FCKeditora po prostu wycina znaczniki odpowiadające za indeksy górne i dolne. Czy można coś z tym zrobić?

 

 

Newsy:

> Ile mniej/więcej akceptowanych newsów zwykłych użytkowników będzie każdego dnia? (kiedyś było tego bardzo dużo, poprzedni redaktor akceptował ok. 6).

 

 

Strona:

> Jakiś czas temu zapowiadana była modernizacja zakładki "Moja strona". Zmian jednak nie widać. Na jakim etapie stoją sprawy? !Link do odpowiedniego tematu!

 

 

Konkursy:

> W weekend 03-04.07.10r. nie było konkursu "Quiz dla graczy". Była to jednorazowa sytuacja, czy Redakcja zrezygnowała z tego cyklu?

 

 

Serdecznie prosimy redaktorów o odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites

Aktualne pytania:

 

Rankingi:

> Czy istnieje możliwość dodania benchmarka "Aliens vs Predator DX11 Benchmark" do rankingów?

 

 

Mini-recenzje:

> Od czego zależy pokazanie się minirecenzji na głównej (zestawienie pod "testy i recenzje")?

 

 

Edytor FCK:

> Niezależne od przeglądarki, skrypt PHP przetwarzający dane z FCKeditora po prostu wycina znaczniki odpowiadające za indeksy górne i dolne. Czy można coś z tym zrobić?

 

 

Newsy:

> Ile mniej/więcej akceptowanych newsów zwykłych użytkowników będzie każdego dnia? (kiedyś było tego bardzo dużo, poprzedni redaktor akceptował ok. 6).

 

 

Strona:

> Jakiś czas temu zapowiadana była modernizacja zakładki "Moja strona". Zmian jednak nie widać. Na jakim etapie stoją sprawy? !Link do odpowiedniego tematu!

 

 

Konkursy:

> W weekend 03-04.07.10r. nie było konkursu "Quiz dla graczy". Była to jednorazowa sytuacja, czy Redakcja zrezygnowała z tego cyklu?

 

 

Serdecznie prosimy redaktorów o odpowiedzi!

Właśnie.Przydałoby się nieco odświeżyć benchmark.pl.Zmodernizować zakładki.Zmienić wygląd i system oceniania.

Link to post
Share on other sites

Nie zaśmiecajcie wątku :] Co do akceptacji newsów - nie da się teraz przeliczyć na ilość. Będzie akceptowanych tyle ile się da, powiedzmy 5-6 - o ile będą dobre. Może też więcej lub mniej, zależy ile danego dnia wyłowimy takich, które się nadają. Nie wiem czy dziś, ale do jutra powinien pojawić się wątek z zasadami itp.

Link to post
Share on other sites

Nie zaśmiecajcie wątku :] Co do akceptacji newsów - nie da się teraz przeliczyć na ilość. Będzie akceptowanych tyle ile się da, powiedzmy 5-6 - o ile będą dobre. Może też więcej lub mniej, zależy ile danego dnia wyłowimy takich, które się nadają. Nie wiem czy dziś, ale do jutra powinien pojawić się wątek z zasadami itp.

Dziękuję bardzo za odpowiedź Pani Alicjo :)

Czekam na "zasady".

 

PS: tak przy okazji, to dziś chyba znowu zacznę pisać newsy :lol:

 

 

 

Aktualne pytania:

 

Rankingi:

> Czy istnieje możliwość dodania benchmarka "Aliens vs Predator DX11 Benchmark" do rankingów?

 

 

Mini-recenzje:

> Od czego zależy pokazanie się minirecenzji na głównej (zestawienie pod "testy i recenzje")?

 

 

Edytor FCK:

> Niezależne od przeglądarki, skrypt PHP przetwarzający dane z FCKeditora po prostu wycina znaczniki odpowiadające za indeksy górne i dolne. Czy można coś z tym zrobić?

 

 

Strona:

> Jakiś czas temu zapowiadana była modernizacja zakładki "Moja strona". Zmian jednak nie widać. Na jakim etapie stoją sprawy? !Link do odpowiedniego tematu!

 

> "Przydałoby się nieco odświeżyć benchmark.pl.Zmodernizować zakładki.Zmienić wygląd..." - post Mixtape'a. Co na to Redakcja?

 

 

Konkursy:

> W weekend 03-04.07.10r. nie było konkursu "Quiz dla graczy". Była to jednorazowa sytuacja, czy Redakcja zrezygnowała z tego cyklu?

 

 

Serdecznie prosimy redaktorów o odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites

To ja mam dłuższą refleksję na temat newsów:

kilka dni temu napisałem jakiegoś newsa o Acerze Predatorze w charakterystycznym dla mnie stylu: nie było tam typowego wymieniania danych technicznych, wszystko było ubrane w dość nietypowe słowa, IMO zdecydowanie ciekawsze do odbioru. Do całości dorzuciłem zdjęcia. Poświęciłem na to trochę swojego czasu, a nikt mnie do tego nie zmuszał. Czekam na akceptację. Czekam, czekam i... czekam. PW nie dostaję, ale twardo czekam. Klikam w EDYTUJ w Oczekujących wpisach i mam notkę: zmień język na mniej kwiecisty i podaj źródło, to coś z tego będzie. Sposób informowania co najmniej głupi, bo gdybym tam nie zajrzał, to mógłbym czekać jeszcze z pół roku. Mniejsza z tym. Zmieniłem, co trzeba (czyt. zmieniłem ciekawego newsa w wymienianie danych technicznych), dodałem źródło i zapisałem zmiany do publikacji. Błąd serwera, całe szczęście zawsze kopiuję źródło przed wysłaniem. Starego newsa usunąłem, dodałem tego z poprawkami. Po paru minutach widzę zmieniony tytuł newsa i jakieś zmiany w samym tekście. Źródło zniknęło (strona zagraniczna). OK, zmiany zapisane i... news wisi w oczekujących do teraz. Jeśli nie powstanie jakiś zbiór reguł, które muszą być spełnione przy dodawaniu newsa, to w dalszym ciągu będzie nieprzeciętny burdel. Każdy pisze, jak chce bądź potrafi, bo dostajemy za to marne kilka punktów. Nie po to poświęcamy ~45 minut, żeby potem dostać pół linijki zdania, co trzeba poprawić, wykonać to i zostać zignorowanym. Albo będzie panował wzajemny szacunek i będziemy mieć w miarę normalny sposób komunikowania się, albo będzie jeden wielki burdel z rzeszami niezadowolonych 'newsmanów'.

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że mogę nie uzyskać poparcia społecznego, ale to są moje odczucia po napisaniu 1 (słownie: jednego) newsa.

 

BTW.

Jak coś poprawiać, to z głową. Mój tytuł 'Stacjonarny gigant - Acer Predator AG7750' został poprawiony na 'Acer Predator podoła każdej grze'. No przepraszam, ale jako czytelnik wielu portali o tematyce TI uważam 'poprawiony' tytuł za pozbawiony sensu. Po 1, modeli Predator jest kilka i wypadałoby zaznaczyć, że jest to coś nowego, po 2 po przeczytaniu tego tytułu przeciętny człowiek powie 'Aha' i ominie newsa szerokim łukiem.

 

Już mogę dostać bana.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...