Skocz do zawartości

Recommended Posts

Budżet : 200zł


Model podkładki : brak ( propzycje podkładki również , nie wliczając jej w cene)


Jesteś lewo czy praworęczny : Prawo


Jak dużą masz dłoń : 18/19cm 


Jak trzymasz mysz : Palm grip


Ile potrzebujesz cm na obrót o 360 stopni : -


Specjalne wymagania : obecnie mam myszke Logic LM-10 , idealnie pasuje do mojej reki , chciałbym coś o takiej samej wysokości , w sensie ze niska i dobrze sie ją trzyma


Ile potrzebujesz przycisków : -


W jakie gry grasz (RTS, MMO FPS) : FPS ( Cs 1.6 , Battlefield )


Low sens czy high sens : -

Link to post
Share on other sites

Wilku to sie wysililes. :P

W tym budzecie do Palm Grip, polecam kazdemu i zawsze Logitecha G400 z niezawodnym sensorem optycznym ADNS s3095, ktory Logitech ma na wylacznosc (tylko nowsza wersja Logitech G400s z obecnych myszek ma jeszcze ten sensor). Wersja G400 od G400s rozni sie max iloscia DPI, odpowiednio: 3600  i 4000 DPI oraz wizualnym aspektem wykonania i oczywiscie cena. G400s dostaniesz za ok 220zl natomiast G400 juz za ok 150zl. Skoro Twoj budzet wynosi 200zl a chcesz kupic jeszcze podkladke i nie wliczyles jej w cene, to na Twoim miejscu wybralbym G400 a zaoszczedzone 50zl dorzucil do porzadnej podkladki.

 

Co do podkladek to osobiscie uzywam zowie gtf-speed, na ktorej gra dla mnie g400 jest idealna. Podkladka ta charakteryzuje sie wysoka jaskoscia wykonania, mozliwoscia "prania" jej mydlem, oraz co nawazniejszym wysokim slizgiem, na niej moja g400 wrecz plywa mi w reku. Jak dla mnie bardzo dobra do tej myszki przy low sens (400-1000 dpi). Niestety jej wada jest bardzo wysoka cena-ok 100zl. Z tanszych podkladek to dobra powinna byc podana przez kolege wilku xmp500 (wlasciwie kazda z tej serii, gdyz roznia sie tylko rozmiarem wiec mozna sobie odpowiednia dobrac) oraz bardzo tania ale jakze znakomita polska podkladka tracer x02 polecana przez wielu graczy - cena tej podkladki to 12 zl!. :) Łatwo utrzymac ja w czystosci, jest podkladka twarda wykonana z polipropylenu. Spód tej podkladki jest gumowy dzieki czemu nie slizga sie po nawierzchni na ktorej lezy, zachowujac stabilnosc polozenia podczas gry. JAk dla mnie jej cena to jakies nieporozumienie :D (oczywiscie w pozytywnym tego slowa znaczeniu). :)

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Jezeli deathadder to polecam black edition ale jest rozwiazaniem drozszym od G400 i wedlug mnie nieoplacalnym, majac na uwadze zalety g400.

Co do tego jak lezy w reku to podpowiem, ze pomimo iz g400 jest polecana do palm gripa, to wszyscy niemal sa zgodni, ze jest bardzo uniwersalna i sprawdza sie rowniez dla claw grip jak i fingertip. Ja osobiscie jestem graczem z chwytem claw grip i przystosowanie sie do niej zajelo mi tylko 2 godziny grania. :)

Oczywiscie deathadder, jezeli go wybierzesz pasuje do Palm Grip jak najbardziej.

Edytowane przez broodeeck
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jest tylko lepszy pmw3310 (który jest obecnie w rival, avior 7k i naos 7k)

Porownalbym go bardziej do 3090 (byl w pierwszej rewizji G400) niz 3095 obecnie siedzace w drugiej rewizji G400. Wedlug mnie rozklada sie to tak 3090<pwm3310<3095. 

Nie wdajac sie w szczegoly, ktory sensor jest lepszy ktory gorszy, myszki wymienione przez ezzio to wysza polka cenowa od G400.

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

mysle albo Rival albo G400 ale nwm sam .. rival niby lepszy sensor . i kształt chyba bardziej by pasował podaj moją rekę sądząc po wyglądzie (coś ala moja myszka)

Upewniles sie co do ceny Rivala? 

dobra ja to zrobilem, 189 zl.

Ezzio sprawdzone, ze w nim siedzi ten pwm3310?

Dobra mam zrodlo, jest. :) 

 

To w takim ikillyou69 masz dwie opcje. Dobrze jakbys wiedzial, czy bedziesz gral na low sens czy high sens. Jezeli uzywasz tylko low sens radzilbym Ci wziac Logitecha G400, jego "naturalne" DPI to 400 oraz 800, co znaczy ze na tych ustawieniach mysz sprawuje sie najlepiej. Natomiast jezeli jestes graczem high sens lub nie wiesz, to mysle ze Rival bedzie lepszym wyborem ze wzgledu na wieksze mozliwosci ustawienia czulosci sensora. Nie zxapomnij dobrac tylko jeszcze odpowiedniej podkladki, najlepiej czarna, bez zadnych rysunkow czy logo firm na powierzchni po ktorej bedzie poruszac sie mysz.  

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Upewniles sie co do ceny Rivala? 

dobra ja to zrobilem, 189 zl.

Ezzio sprawdzone, ze w nim siedzi ten pwm3310?

Dobra mam zrodlo, jest. :)

 

To w takim ikillyou69 masz dwie opcje. Dobrze jakbys wiedzial, czy bedziesz gral na low sens czy high sens. Jezeli uzywasz tylko low sens radzilbym Ci wziac Logitecha G400, jego "naturalne" DPI to 400 oraz 800, co znaczy ze na tych ustawieniach mysz sprawuje sie najlepiej. Natomiast jezeli jestes graczem high sens lub nie wiesz, to mysle ze Rival bedzie lepszym wyborem ze wzgledu na wieksze mozliwosci ustawienia czulosci sensora. Nie zxapomnij dobrac tylko jeszcze odpowiedniej podkladki, najlepiej czarna, bez zadnych rysunkow czy logo firm na powierzchni po ktorej bedzie poruszac sie mysz.  

Niby dlaczego g400 jest lepszy od rival dla lowsensa?

Najlepszy sensor to obecnie 3310, na jakiej podstawie mowisz, ze 3095?

Link to post
Share on other sites

broodeeck masz na myśli że jak gram na low sens to lepiej wziasc g400 bo w rivalu nie wykorzystam DPI itd tak ? i zaoszczedze kase tak ?

Dokladnie, ponadto mysz G400 jest bezbledna na low sens, najlepsze dla niej ustawienia to DPI na 400 i 800.

Niby dlaczego g400 jest lepszy od rival dla lowsensa?

Najlepszy sensor to obecnie 3310, na jakiej podstawie mowisz, ze 3095?

Co to znaczy "najlepszy sensor"? Bo jezeli twierdzisz, ze taki na ktorym da sie ustawic wieksza ilosc dpi to jestes w bledzie. Dla mnie najlepszy sensor to taki, ktory w pierwszej kolejnosci ma jak najmnjiej wad typu, jittering, akceleracja pozytywna predykcja itd. Na low sens mysz g400 z sensorem ADNS3095 nie ma absolutnie zadnych wad, dlatego twierdze ze pwm3310 nie moze byc od niej lepszy na tych ustawieniach, co najwyzej taki sam. Ponadto jestem pewny, ze G400 idealnie sie spisuje na ustawieniach 400dpi oraz 800dpi, ktore sa dla niej jakby "naturalne". Na low sens ilosc DPI z Rival nie zostanie w ogole wykorzystana wiec mija sie z celem placenie prawie 40zl wiecej (Rival 189zl, G400 152zl) praktycznie za CO NAJWYZEJ to samo.

 

Jeszcze taka uwaga odnosnie samych ustawien do grania:

"Pamiętamy aby zawsze ustawić w windowsie szybkość wskaźnika na 6/11 i wyłączyć „precyzje wskanika/akcelerację” (jeżeli lubimy grać z akceleracją, to o ile takie mamy, włączać ją w sterownikach myszki – tych załączonych przez producenta). W grach (np. bf3, cs, sc) od ID Software, Valve, Blizzard i tych na Unreal Engine 3 zaleca się włączenie Raw-Input aby wyeliminować „wbudowaną” w te gry akcelerację (w np. cs jest to komenda m_rawinput 1), ponadto zaleca sie usunięcie programu MouseFix (jak jest zainstalowany) oraz sterownikow innych producentow myszek"

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Dokladnie, ponadto mysz G400 jest bezbledna na low sens, najlepsze dla niej ustawienia to DPI na 400 i 800.

Co to znaczy "najlepszy sensor"? Bo jezeli twierdzisz, ze taki na ktorym da sie ustawic wieksza ilosc dpi to jestes w bledzie. Dla mnie najlepszy sensor to taki, ktory w pierwszej kolejnosci ma jak najmnjiej wad typu, jittering, akceleracja pozytywna predykcja itd. Na low sens mysz g400 z sensorem ADNS3095 nie ma absolutnie zadnych wad, dlatego twierdze ze pwm3310 nie moze byc od niej lepszy na tych ustawieniach, co najwyzej taki sam. Ponadto jestem pewny, ze G400 idealnie sie spisuje na ustawieniach 400dpi oraz 800dpi, ktore sa dla niej jakby "naturalne". Na low sens ilosc DPI z Rival nie zostanie w ogole wykorzystana wiec mija sie z celem placenie prawie 40zl wiecej (Rival 189zl, G400 152zl) praktycznie za CO NAJWYZEJ to samo.

 

Jeszcze taka uwaga odnosnie samych ustawien do grania:

"Pamiętamy aby zawsze ustawić w windowsie szybkość wskaźnika na 6/11 i wyłączyć „precyzje wskanika/akcelerację” (jeżeli lubimy grać z akceleracją, to o ile takie mamy, włączać ją w sterownikach myszki – tych załączonych przez producenta). W grach (np. bf3, cs, sc) od ID Software, Valve, Blizzard i tych na Unreal Engine 3 zaleca się włączenie Raw-Input aby wyeliminować „wbudowaną” w te gry akcelerację (w np. cs jest to komenda m_rawinput 1), ponadto zaleca sie usunięcie programu MouseFix (jak jest zainstalowany) oraz sterownikow innych producentow myszek"

Nie będę wdawał się w dłuższą dyskusję tylko spytam się czy testowałeś  te 2 myszki, zeby cokolwiek o nich mówić

Link to post
Share on other sites

Nie będę wdawał się w dłuższą dyskusję tylko spytam się czy testowałeś  te 2 myszki, zeby cokolwiek o nich mówić

Posiadam G400, a przed jej kupnem przestudiowalem mnostwo porad, artykulow (na forach polskich jak iz agranicznych) dotyczacych wyboru myszek, sensorow ADNS tak by jak najlepiej byc swiadomym dokonywanego zakupu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jestes low sensem wiec polecalbym jakas podkladke z dobrym ślizgiem. Wlasnie przegladalem ceny zowie gtf speed (ta podkladka jest rewelacyjna) i wszedzie ceny sa ok 100 zl a tutaj http://www.ceneo.pl/Podkladki_pod_myszki_i_klawiatury;szukaj-zowie+gtf za 76!

Na Twoim miejscu dolozylbym te 26 zl i kupil wlasnie ta. Naprawde WARTO! Ta podkladka jest wykonana z solidnego materialu, ma obszycia na brzegach a pod spodem wylozona jest plastykiem, ktory do niektorych powierzchni (np szklo) sie przykleja powodujac ze podkladka sie nie rusza (do mojego biurka sie nie przykleja ale ja na brzegu dociskam ja klawiatura, jest na tyle duza ze w ogole to nie przeszkadza). Ta podkladke latwo mozna utrzymac w czystosci, mozna ja prać! za pomoca gabki i mydla. Moja uzywam juz prawie 1,5 roku, byla kilka razy prana i dalej zachowuje sie mysz na niej jak na nowej. Ta podkladke wybieralem pod RAT7 i ta mysz tez zachowywala sie na niej duzo lepiej niz na moim poprzednim qck+ czy tez madcatz mousepad (nie polecam). Mojego g400 testowalem na roznych podkladkach ale na zadnej nie mialem takiego slizgu i kontroli jak na zowie. Moj kolega, ktory tez ma g400 zazdrosci mi jej ale on niestety nie ma miejsca na tak duza podkladke, chocia chce odkupic ode mnie moja uzywana, bo mu zal wydawac na nia 25euro i schowac ja w wiekszej czesci pod klawiature. :)

Zowie gtf speed - Goraco Polecam!

 

Jezeli jednak jest dla Ciebie dalej za droga i ma byc cos ponizej 50zl to kup x7 xmp 500. Niestety wiele firm zapsulo bardzo duzo dobrych podkladek dokladajac na nich jakies malunki czy loga co moza oddzialywac na prace lasera (np qpad CT, razer alpha speed).

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Tylko jakbys wszedl dalej, jest to rozmiar medium

To nie tylko jest rozmiar medium ale podkladka p-tf a nie g-tf. Co za tym idzie cena gtf speed jednak wszedzie w okolicach 100zl.Bylo to zbyt piekne, zeby moglo byc prawdziwe :) Wniosek: nie nalezy ufac wyszukiwarkom ceneo bo moga zle podpinac artykuly pod hasla. :)

 

Edit: I wszystko jasne. ptf speed to ta sama podkladka co gtf speed tylko roznia sie rozmiarem. Zatem warta swojej ceny. :)

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...