Skocz do zawartości

Montaż procesora AMD AM2+ w płycie AM2


Recommended Posts

Witam.Wiem że jeśli zainstaluje się procesor AMD AM2 + na płycie głównej AM2,to szyna systemowa zostaje spowolniona z HT3.0 (5200 MT / s) do HT1.0 (2000 MT / s)Jednak częstotliwość procesora AM2 + nie zostaje zmieniona.

Co to oznacza dla wydajności procka i czy taki zabieg ma jakikolwiek sens? :roll:

 

Link to post
Share on other sites

HT jest to linia komunikacyjna pomiedzy CPU a chipsetem. Wlasciwie to HT 1.0 czy 1.1 ma 800-1000 ale AMD zrobilo z tego 2000. Czestotliwosc procesora nie zalezy od tego, to sie nie zmienia, wydajnosc tez pozostaje na podobnym poziomie, moze ciutkie nizszym, poniewaz akurat HT nie jest zazwyczaj waskim gardlem w komputerze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

HT jest to linia komunikacyjna pomiedzy CPU a chipsetem. Wlasciwie to HT 1.0 czy 1.1 ma 800-1000 ale AMD zrobilo z tego 2000. Czestotliwosc procesora nie zalezy od tego, to sie nie zmienia, wydajnosc tez pozostaje na podobnym poziomie, moze ciutkie nizszym, poniewaz akurat HT nie jest zazwyczaj waskim gardlem w komputerze.

Czyli inwestycja w procesor z gniazdem AM2+ jest jak najbardziej zasadna i nie odbije się to znacząco na wydajności.Tak bynajmniej wywnioskowałem,chyba że złe wnioski wyciągam. 8-)  

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi,ale ja teraz jeszcze z innej beczki.Dowiedziałem się ze strony gygabyte(min. producenta mojej płyty głównej),że model który posiadam,czyli GA-M56S-S3 obsługuje także procki z gniazdem AM3,(oczywiście nie wszystkie)pomimo że ma gniazdo AM2.

Jak ta sytuacja ma się do wydajności waszym zdaniem?(co w sumie najlepiej wcisnąć w tą płytę).Z góry THX za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Wydajność samego procesora, jako takiego nie zmienia się w ogóle. Działa z właściwym mu taktowaniem. Montując lepszy procesor oczywiście na stracisz na wydajności. Wirtualna różnica polega na tym, że kontroler pamięci w procesorze będzie miał do dyspozycji pamięć DDR2 wolniejszą niż mógłby mieć w gnieździe AM3 (DDR3) oraz, jak już napisałeś, kontakt z urządzeniami przez szynę HyperTransport będzie wolniejszy. Głównie chodzi tu o magistralę PCI Express i korzystające z niej urządzenia, w szczególności karta graficzna.

Czyli generalnie system nie będzie pracował gorzej, niż z odpowiednim procesorem AM2. Natomiast ze względu na ograniczony dostęp do pamięci warto brać Phenoma, który ma pamięć podręczną trzeciego poziomu.

Edytowane przez challey
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...