Skocz do zawartości

Kompaktowe chłodzenie wodne-z czym to się je


Recommended Posts

Witam,mam parę pytań dot. gotowych chłodzeń wodnych.

1.Czy w takim zestawie da się wymienić wąż ?

2.Czy w takim zestawie da się wymienić płyn ?

3.Czy warto inwestować w coś takiego ?

4.Czy warto kupować używane ?

5.Chłodzenie powietrzem czy kompaktowe chłodzenie wodne, a może oszczędzić i złożyć własny zestaw WC ?

6.Czy kompaktowe chłodzenia od corsaira i anteca dają radę ?

 

Przy okazji-pogram w coś na intel hd 4600 ? (lol,wot,cs:go) ?

 

Link to post
Share on other sites

a ja sie tu nie zgodze z przedmowca w jednej kwestii:) Np ja zainwestowalem w corsaira h50 uzywke i jestem zadowolony :) kosztowalo mnie to 120zl a w tej cenie to okazja :) temperatury na i5 2400 w stresie mam rzedu 55st z wentylatorem na chlodnicy arctic f12. Z gotowych zestawow wodnego chlodzenia z mozliwoscia wymiany np wezy i dodania rezerwuaru to jest swiftech 220 prze wielu forumowiczow polecane chlodzenie wodne  w ktore warto zainwestowac:0 kosztuje cos kolo 500zl. Mozesz zapoytac uzytkownika Nowaj bo jest posiadaczem tego cudenka :) Co do reszty pytan z z reguly kompaktowe LC to zamkniety uklad ale na yt jest pelno filmow ukazujacych modyfikacje tak zeby mozna bylo tam ten plyn wymienic :)

 

jesli zas mowimy o LC robionym przez siebie to masz zamiar wodowac cpu i gpu czy tylko cpu? 

Edytowane przez trybcio86
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Jeżeli potrafisz to zrobić samodzielnie to nikt Ci nie zabroni. Oczywiście tracisz przy tym gwarancję.

2. Jak wyżej.

3. To zależy od Twoich wymagań. Jeżeli pytasz czy jest to opłacalne to: nie.

4. Moim zdaniem nie warto. Takie chłodzenie może być już nieźle zajechane, może być w nim mało płynu itp.

6. Posiadam Corsair'a i na razie nie mogę narzekać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Jeżeli potrafisz to zrobić samodzielnie to nikt Ci nie zabroni. Oczywiście tracisz przy tym gwarancję.

2. Jak wyżej.

3. To zależy od Twoich wymagań. Jeżeli pytasz czy jest to opłacalne to: nie.

4. Moim zdaniem nie warto. Takie chłodzenie może być już nieźle zajechane, może być w nim mało płynu itp.

6. Posiadam Corsair'a i na razie nie mogę narzekać.

No właśnie sam nie potrafię ale mnie to ciekawi czy się da (głównie dla designu). Są może jakieś poradniczki ?

 

 

jesli zas mowimy o LC robionym przez siebie to masz zamiar wodowac cpu i gpu czy tylko cpu? 
Nie miał bym pieniędzy na zabawy w wc ale jeżeli już to pewnie cpu i gpu a to wyszło by spokojnie ponad 1200 zł ...
Link to post
Share on other sites

Sa tu ludzie na tym forum co z 2 zestawow kompaktowych chlodzen zwodowali cpu i gpu i jak widac mozna i jest to w jakis sposob wydajne :) Sa ludzie ktorzy nie wierza w takie kompaktowe LC a sa tacy ktorzy go nie skreslaja i wiedza ze to tylko namiastka LC i czesto rowna sie wydajnoscia z popularnymi srednimi coolerami powietrznymi... wszystko zalezy od Ciebie czy chcesz pojsc w takie cos i czego sie spodziewasz po takim zestawie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...