Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum. Zamierzam wymienić notebooka na komputer stacjonarny o lepszej wydajności. Wiem, że była masa tematów, ale jednak nie do końca pasują do mojego problemu.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Opis:

  • Zastosowanie komputera : Aplikacje bazodanowe, programowanie, aplikacje biurowe, wirtualne systemy, gry - przede wszystkim takiego typu jak: Football Manager, Civilization, Anno. Dodatkowo, również: Fifa, BF itp. 
  • Maksymalna kwota : 2400 zł
  • Których części potrzebuję : Jednostka centralna
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 21,5" Samsung SyncMaster S22C300B; rozdzielczość: 1920 x 1080 pikseli
  • Specjalne wymagania : Chciałby, aby to chodziło szybko i sprawnie - tj. może dysk SSD oraz trochę więcej RAMu
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Dysk twardy: Nowy WD Blue 500 GB
  • Własna propozycja zestawu : Brak
  • Inne : Komputer wiadomo, jak u większości - na kilka lat. Zależy mi na braku przycięć i szybkim działaniu (w moim budżecie). Chciałbym, aby sprawnie działała wirtualna maszyna oraz jakaś baza danych. Dodatkowo, abym w Football Managerze mógł zagrać 'normalnie' sezon 2147/2148 :D Zagram czasami w jakąś strzelankę czy FIFĘ. Jako, że mój obecny komputer jest dość średni nie jestem zorientowany na rynku gier. W przyszłości dokupię Pada, abym mógł pograć ze znajomymi. Wielkość obecnego dysku mi starczy.
Edytowane przez qqde23
Link to post
Share on other sites

Masz tutaj zestaw 50/50% (gry/maszyny wirtualne itp.)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

MSI Radeon R9 270 Gaming 2GB DDR5 256bit (900/5600) + 2 GRY GRATIS

XFX Core 450W 120mm 80+ Bronze 120mm

 

-szybki, sprawdzony HDD 1 TB

-przewiewna obudowa z oknem. W zestawie masz 4 wentylatory

-szybki,niezawodny ram od Cruciala. Pracuje na zalecanym napięciu 1,5V

-mocny, 4-rdzeniowy procesor od Intela. Warto zwrócić uwagę na to, że nie posiada zintegrowanej karty graficznej

-płyta w standardzie ATX. Posiada chłodzoną sekcję zasilania i 4 sloty na ram. Pozwoli Ci podkręcić tego CPU do ~3,8 GHz

-mocna karta z cichym chłodzeniem od MSI. 3-letnia gwarancja i 2 gry w zestawie

-zasilacz produkowany przez Seasonica. Dobrze trzyma napięcia, sztywne kable, dobry elektrycznie.

 

Jeśli potrzebowałbyś mocniejszego procesora, to można by pomyśleć o jakimś 4 rdzeniowym/ 8 wątkowym Xeonie.

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

Razem: 2285zł
Link to post
Share on other sites

 

 

A jeśli chodzi o OC? Jakie polecasz chłodzenie?

Najtańsze sensowne chłodzenie, to Fera2 /Xigmatek Gaia

 

 

Ewentualnie jaki byłby ten lepszy procesor?

Miałem w głowie coś takiego:

Xeon E3-1230v3 /3.3GHz, 8MB, BOX, LGA1150/  ( to jest i7 bez zintegrowanej grafiki i zablokowanym mnożnikiem)

H87 Pro4 /intel H87, LGA 1150/  (chłodzona sekcja, 4 sloty na ram, umożliwia RAID)

Link to post
Share on other sites

Wiem, że troszeczkę kręcę i nadwyrężam cierpliwość forumowiczów (aktualnie tylko szebora), ale czytając masę wątków i analizując swoje potrzeby, wpadłem jeszcze na jedną rzecz. Powiedzmy, że odpuściłbym te maszyny wirtualne. Przeglądając forum zaczerpnąłem taki zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/9JuuL0/

Czy po odchudzeniu do powiedzmy nawet 2600 zł spełniałby lepiej moje wymagania, uwzględniając, że odpuszczam maszyny wirtualne? Jaki ewentualnie byłby kompromis w kwestii RAMu i grafiki (chciałbym jednak GeForce ze względu na te sterowniki), bo nie wiem czy udam mi się zmieścić w budżecie z 8gb oraz 760.

Link to post
Share on other sites
bo  w budżecie z 8gb oraz 760.

Kosztem chłodzenia.

 

Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/    

MSI Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB

XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU 

Zalman Z9 U3 USB3.0

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

GeForce GTX 760 TwinFrozr OC 2GB DDR5 256bit (1150/6008) + Watch Dogs

Crucial M500 120GB (500/130MB/s)

 

-4rdzeniowy procesor generacji IVY z odblokowanym mnożnikiem

-Sprawdzone mobo od MSI

-Dobry elektrycznie zasilacz oparty ms SeaSonicu

-Przewiewna obudowa z oknem i 3 wentylatorami

-8Gb sprawdzonego RAMu z niskim profilem

-GTX 760 od MSI

-120 Ggigowy dysk ssd na kontrolerze Marvell

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa lub X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Symantec Norton 360 PL)

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Hm, suma to koło 3000 zł. Trochę niestety za dużo. Cóz by tu jeszcze obciąć aby dobić do tych 2600? :D Czym w zasadzie różni sie i5-3570K od i5-4670K oprócz socetu, architektury oraz generacji procesora? Dodatkowo miedzy Z3 Plus a Z9 Plus są jakieś istotne różnice? 

Link to post
Share on other sites

 

 

Dodatkowo miedzy Z3 Plus a Z9 Plus są jakieś istotne różnice? 

Z3 nie posiada górnego koszyka na dyski, więc wejdą zdecydowanie dłuższe karty graficzne. Na ogół Z9 jest lepiej wykonana i solidniejsza od Z3

 

 

 

Czym w zasadzie różni sie i5-3570K od i5-4670K oprócz socetu, architektury oraz generacji procesora?

Tym co wymieniłeś.

 

 

 

Cóz by tu jeszcze obciąć aby dobić do tych 2600?

Jeśli koniecznie ma to być procesor z możliwością OC, to możesz zejść z karty na GTX660 (~15% słabszy od 760) i zmienić obudowę na Z3.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...