Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! W dalszym okresie czasu, prawdopodobnie pod koniec roku, mam zamiar kupić aparat. Zależy mi bardziej na dobrym kompakcie niż na lustrzance ponieważ nie chcę później inwestować w dodatkowe obiektywy itp. Co aparat musi mieć:

- dobry zoom - minimum 30x
- stabilizację optyczną
- zapis do RAW
- możliwość robienia zdjęć makro
- bracketing
- zasilanie dedykowanym akumulatorem ale przy tym się nie upieram
- autofocus i inne tego typu podstawowe rzeczy
- dobrze jeśli poza wyświetlaczem będzie też wizjer

Nie oznacza to że wykluczam lustrzanki, ale chyba trudno będzie znaleźć lustrzankę spełniającą w/w wymagania w zakresie cenowym do 2000zł. Temat zakładam teraz aby rozeznać się za czym się rozglądać.

Link to post
Share on other sites

Naprawdę koniecznie potrzebujesz tak duży zoom? Zastanów się, ponieważ tracisz ogromnie dużo w kwestii jakości zdjęć. Mógłbyś za te pieniądze kupić już takiego Canon G1X z matrycą bliską APS-C (czyli prawie taką jak w lustrzance) lub Sony RX100 z nieco mniejszą matrycą, ale ciągle dużą jak na kompakt. A jeśli chcesz koniecznie duży zoom to pozostaje ci coś w stylu Sony HX400V lub Canon SX50, oba z matrycą wielkości paznokcia...


Zerknij jeszcze na bezlusterkowce. Np taki zestaw: http://allegro.pl/sony-nex-3n-komplet-z-ob-16-50-i-55-210-czarny-i4162066647.html

 

Zalety:

- duża matryca (dobra jakość zdjęć)

- obsługa i funkcje tak jak w kompakcie (to jest sprzęt raczej dla amatorów), ale ma również funkcje bardziej zaawansowane

- w zestawie obiektyw standardowy oraz tele, praktycznie cały zakres przydatnych ogniskowych. Jeśli nie fotografujesz ptaków to ci wystarczy ;)

Edytowane przez Luki91
Link to post
Share on other sites

Canon G1X i Sony RX100 wyglądają interesująco ale razi jednak trochę ten krótki zoom (w swoim Lumixie fx10 mam zoom 3x) - troche szkoda. Ten Sony NEX-3N w tym zestawie co podałeś też jest spoko ale trochę za drogi. Na stronie producenta są 2 wersje NEX-3NY i NEX-3NL przy czym ta ostatnia ma elektroniczną regulację zoomu i ta by mnie interesowała ale ona byłaby pewnie jeszcze droższa. A z pozostałych aparatów to zainteresował mnie Canon SX50 ale widać że jakość jest tu nieco gorsza. Co do Sony HX400V to nie mogę znaleźć zdjęć próbnych. A co myślisz o Nikonie Coolpix P600?

Link to post
Share on other sites

 

 

A co myślisz o Nikonie Coolpix P600?

Ta sama klasa co HX400 i SX50, z tym że Canon ma możliwość zapisu w RAW, a Sony więcej ciekawych funkcji. Jakość zdjęć jednak we wszystkich trzech będzie nieproporcjonalnie słaba w stosunku do ceny. W każdym razie za 2 kafle ja bym oczekiwał czegoś więcej, ale co kto woli ;) Albo kosmiczny zoom, albo jakość - fizyki się nie przeskoczy :P

Link to post
Share on other sites

No i mi teraz klina zagiąłeś bo teraz się waham między SX50 (gorsza jakość) a NEX-3Y (drogo). Chciałbym żeby był jakiś pośredni model jakościowo i cenowo. Fajnie by też było by gdyby aparaty te miały łączność Wifi lub USB 3.0.

Jak to jest w przypadku aparatów ze zmienną optyką - czy można obiektyw wymieniać w plenerze czy trzeba to robić np w domu (chodzi mi o zanieczyszczenie kurzem, piaskiem itp)?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...