Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Aparat cyfrowy do 2000zł

aparat cyfrowy kompakt 2000zł bracketing zoom 30x

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 melomonster

melomonster
  • Amator

• 62 postów

Napisano 29 kwiecień 2014 - 19:18

Witam! W dalszym okresie czasu, prawdopodobnie pod koniec roku, mam zamiar kupić aparat. Zależy mi bardziej na dobrym kompakcie niż na lustrzance ponieważ nie chcę później inwestować w dodatkowe obiektywy itp. Co aparat musi mieć:

- dobry zoom - minimum 30x
- stabilizację optyczną
- zapis do RAW
- możliwość robienia zdjęć makro
- bracketing
- zasilanie dedykowanym akumulatorem ale przy tym się nie upieram
- autofocus i inne tego typu podstawowe rzeczy
- dobrze jeśli poza wyświetlaczem będzie też wizjer

Nie oznacza to że wykluczam lustrzanki, ale chyba trudno będzie znaleźć lustrzankę spełniającą w/w wymagania w zakresie cenowym do 2000zł. Temat zakładam teraz aby rozeznać się za czym się rozglądać.

• 0

#2 Luki91

Luki91
  • Untitled

• 597 postów
  • Miejscowość:Kalisz/Łódź
  • 3DMark 06:20964 (8074+9994+5961)

Napisano 29 kwiecień 2014 - 19:46

Naprawdę koniecznie potrzebujesz tak duży zoom? Zastanów się, ponieważ tracisz ogromnie dużo w kwestii jakości zdjęć. Mógłbyś za te pieniądze kupić już takiego Canon G1X z matrycą bliską APS-C (czyli prawie taką jak w lustrzance) lub Sony RX100 z nieco mniejszą matrycą, ale ciągle dużą jak na kompakt. A jeśli chcesz koniecznie duży zoom to pozostaje ci coś w stylu Sony HX400V lub Canon SX50, oba z matrycą wielkości paznokcia...

Zerknij jeszcze na bezlusterkowce. Np taki zestaw: http://allegro.pl/so...4162066647.html

Zalety:

- duża matryca (dobra jakość zdjęć)

- obsługa i funkcje tak jak w kompakcie (to jest sprzęt raczej dla amatorów), ale ma również funkcje bardziej zaawansowane

- w zestawie obiektyw standardowy oraz tele, praktycznie cały zakres przydatnych ogniskowych. Jeśli nie fotografujesz ptaków to ci wystarczy ;)

Użytkownik Luki91 edytował ten post 29 kwiecień 2014 - 19:47

• 0

#3 melomonster

melomonster
  • Autor tematu
  • Amator

• 62 postów

Napisano 29 kwiecień 2014 - 20:55

Canon G1X i Sony RX100 wyglądają interesująco ale razi jednak trochę ten krótki zoom (w swoim Lumixie fx10 mam zoom 3x) - troche szkoda. Ten Sony NEX-3N w tym zestawie co podałeś też jest spoko ale trochę za drogi. Na stronie producenta są 2 wersje NEX-3NY i NEX-3NL przy czym ta ostatnia ma elektroniczną regulację zoomu i ta by mnie interesowała ale ona byłaby pewnie jeszcze droższa. A z pozostałych aparatów to zainteresował mnie Canon SX50 ale widać że jakość jest tu nieco gorsza. Co do Sony HX400V to nie mogę znaleźć zdjęć próbnych. A co myślisz o Nikonie Coolpix P600?

• 0

#4 Luki91

Luki91
  • Untitled

• 597 postów

Napisano 29 kwiecień 2014 - 21:16

A co myślisz o Nikonie Coolpix P600?

Ta sama klasa co HX400 i SX50, z tym że Canon ma możliwość zapisu w RAW, a Sony więcej ciekawych funkcji. Jakość zdjęć jednak we wszystkich trzech będzie nieproporcjonalnie słaba w stosunku do ceny. W każdym razie za 2 kafle ja bym oczekiwał czegoś więcej, ale co kto woli ;) Albo kosmiczny zoom, albo jakość - fizyki się nie przeskoczy :P

• 0

#5 melomonster

melomonster
  • Autor tematu
  • Amator

• 62 postów

Napisano 30 kwiecień 2014 - 05:59

No i mi teraz klina zagiąłeś bo teraz się waham między SX50 (gorsza jakość) a NEX-3Y (drogo). Chciałbym żeby był jakiś pośredni model jakościowo i cenowo. Fajnie by też było by gdyby aparaty te miały łączność Wifi lub USB 3.0.

Jak to jest w przypadku aparatów ze zmienną optyką - czy można obiektyw wymieniać w plenerze czy trzeba to robić np w domu (chodzi mi o zanieczyszczenie kurzem, piaskiem itp)?

• 0

#6 Luki91

Luki91
  • Untitled

• 597 postów

Napisano 30 kwiecień 2014 - 06:18

Do wymiany obiektywu nie potrzebujesz sterylnych warunków, wystarczy odrobina ostrożności. Byle nie przesadzać i nie robić tego na plaży świeżo po turlaniu się w piasku ;-)
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: aparat, cyfrowy, kompakt, 2000zł, bracketing, zoom 30x

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych