Skocz do zawartości

GTX 460 - błąd z kodem nr 43


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarnuszkiewiczm,

Recommended Posts

Witam

 

Piszę do was z problemem z moją leciwą już trochę kartą graficzną.

Wczoraj podczas przeglądania internetu ekran nagle zgasł, potem wyskoczył komunikat "Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność....". Kiedy odpaliłem po tym grę, wszystko się zacinało więc sprawdziłem co jest nie tak.

 

W menadżerze urządzeń obok karty jest wykrzyknik i w szczegółach jest napisane "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)". Przeinstalowałem sterowniki (przeczyściłem pozostałości po odinstalowaniu ich) ale nic to nie dało więc przeinstalowałem system ale również nie przyniosło to żadnych efektów.

 

Wiecie może co mogło się stać i czy da się to naprawić?

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Link to post
Share on other sites

Ja bym jeszcze spróbował na Twoim miejscu odinstalować sterowniki od karty graficznej Driver Sweaperem lub podobnym następnie wyczyścić rejestr np. Ccleaner. Po uruchomieniu ponownym komputera zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej ze strony AMD. Jeśli ta operacja się nie powiedzie to prawdopodobnie powstały zimne luty na PCB karty graficznej. Ewentualnie zostaje jeszcze reballing ale w przypadku tej karty musiałbyś znaleźć serwis który zrobi to dosyć tanio bo przy normalnej cenie lepiej już szukać drugiej karty. Szukanie drugiej karty wydaje się lepszym rozwiązaniem.

Edytowane przez scorpion1236
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nieprawda, oprócz 8xxx ożywiłem 6600GT, 7600, i kilka 9xxx. Kumpel ożywił kilkuletniego radeona i na forach spotkałem się z ożywionymi nowszymi kartami

 

Od biedy można by w taki sposób ożywić X360 z rod i w zasadzie każdą elektronikę produkowaną po wprowadzeniu dyrektywy ROHS parę ładnych lat temu (ożywiłem tak moduł fm kilkuletniego radia samochodowego) która jest bardzo podatna na zimne luty.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Dobra, trzeba będzie kupić nowe GPU tylko co będzie dobre do Phenoma 955 @4GHz? Myślałem nad GTX 660/760 tylko nie wiem czy ta druga nie będzie się marnowała przy tym CPU.

 

Mógłbym prosić o pomoc w wyborze jakieś karty w sklepie http://proline.pl ?

Kwota to max. 900 zł, jeżeli w ogóle opłaca się kupować taką drogą grafikę do tej konfiguracji.

Link to post
Share on other sites

Póki co będę się powstrzymywał od podkręcania, czy ta wersja od MSI jest dobra?

http://proline.pl/?p=MSI+R9+270X+GAMING+2G

 

Wiem, to R9 270X ale zwykła 270'tka jest niedostępna a kartę potrzebuje na już bo mam parę rzeczy do zrobienia w Sony Vegas a jak włączę rendering to mam czarny ekran  :/

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...