Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Mam zamiar kupić dysk SSD a dokładniej Intel 530 120GB pod nagrywanie bo obecny nie wyrabia przy nagrywaniu ;P I chciałem też przenieść system na SSD ale nie ogarniam tego ;/ Jest jakiś w miarę łatwy sposób, żeby przenieść ten system na SSD ? System to Windows 7 Professional 64 bit oryginalny.

Link to post
Share on other sites

Ja bym jednak się pokusił o postawienie systemu od nowa na SSD.

Sam też chciałem przenieść wszystko za jednym zamachem, bo niby dużo roboty z instalowaniem od nowa itp., ale to tak naprawdę "chwila".

Jeśli jednak zdecydujesz się na przeniesienie, to poczytaj choćby tutaj.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, mogę postawić od nowa, o ile się orientuję muszę sobie zrobić bootowalnego pendrive z ISO systemu który posiadam, tak ? Płytki nie mam a poza tym wolę pendrive ;) Postawienie systemu od nowa jest najbezpieczniejsze, tak? Są jakieś tego wady, np. stracenie danych czy coś w tym stylu ?

 

P.S  Szukałem też pomocy na MPC jednak tam każdy pisze co innego...

Edytowane przez mitrix169
Link to post
Share on other sites

Hej, robiłem to wczoraj, ja przenosiłem stary system - mialem tam duzo roznych rzeczy. Popatrz na 2 linki poniżej one załatwiają temat i wszystko śmiga jak powinno. W sumie 2h zabawy.

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/jak-przyspieszyc-dysk-ssd-w-windows-7-3230.html

http://www.xp.net.pl/windows7/windows7_ssd.html

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Ok, mogę postawić od nowa, o ile się orientuję muszę sobie zrobić bootowalnego pendrive z ISO systemu który posiadam, tak ?

 

tak musisz, jak chcesz z USB instalować system.

 

użyj "Windows 7 usb/dvd download tool", prosty w obsłudze, działa tak samo na Windows 8 i 8.1, download:

 

http://images2.store.microsoft.com/prod/clustera/framework/w7udt/1.0/en-us/Windows7-USB-DVD-tool.exe

 

Postawienie systemu od nowa jest najbezpieczniejsze, tak? Są jakieś tego wady, np. stracenie danych czy coś w tym stylu ?

 

 

co masz na myśli?! po prostu stawiasz nowy system itd bez syfu itd który posiadasz na obecnym dysku..

 

nie ma wad.. jedynie szybciej zainstalujesz z USB system niż z płyty..

 

USB czy DVD to tak samo, tylko zależy kto co lubi..

PS. postaw nowy system na SSD

Link to post
Share on other sites

Po co mi to windows 7 usb/dvd download tool? Nie mogę po prostu sobie pobrać ISO i przy pomocy programu UltraISO sobie zapisac to ISO na pena ?

 

to jest program za pomocą którego zrobisz boot-owalnego pendrive gotowego do instalacji systemu..

 

oczywiście musisz posiadać obraz ISO systemu z którego owy program skopiuje na USB.

Link to post
Share on other sites

Ale nie lepiej programem UltraISO ? I co potem z systemem który był na HDD po instalacji ?

 

jeśli chcesz UltraISO użyć to używaj, ja ci podałem szybki bez problemowy sposób na zrobienie tego..

 

A ze starym systemem, format partycji lub jej usunięcie i zrobienie jednej dużej na starym dysku..

Link to post
Share on other sites

Intel to dysk na kontrolerze SandForce, a podane transfery dotyczą danych nieskompresowanych i w normalnym użytkowaniu w życiu nie uzyskasz takich prędkości. Dane, jakie podają producenci dysków na SF nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ok, zastanowię się który wybrać, ale prosiłbym o odpowiedź na moje ostatnie pytanie ;) A jeszcze się odnosząc do twojej wypowiedzi to potrzebuje dysku do nagrywania, czyli nagrywanie w 120fps frapsem, żeby uzyskać mega płynność na YouTube. Ten plextor da radę?

Edytowane przez mitrix169
Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej.

 

Niewiele droższy jest obecnie nowy model Plextor'a - M6S:

 

http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-m6s-128gb-px-128m6s-637120/

 

Jednak w przeciwieństwie do M5S, który jest na rynku od jakiegoś czasu i od wszystkich użytkowników zbiera bardzo pochlebne opinie, M6S to nowość i nie został jeszcze zbyt dobrze przetestowany. Osiągi ma zauważalnie lepsze, więc jeśli nie boisz się kupować "świeżynek" to byłby to całkiem sensowny wybór.

Link to post
Share on other sites

@2UP

 

Dobra, mój budżet wynosi MAX. 340zł na naprawdę dobry dysk ssd do szybkiego działania systemu oraz nagrywania.

 

@UP

 

A jeśli będą podłączone 2 dyski, ten HDD i SSD już z zainstalowanym windowsem to nic nie zacznie wariować? Na MPC mi tak ktoś napisał, że nie mogę mieć podłączonych 2 które oba mają zainstalowany windows.

Edytowane przez mitrix169
Link to post
Share on other sites

 

@UP

 

A jeśli będą podłączone 2 dyski, ten HDD i SSD już z zainstalowanym windowsem to nic nie zacznie wariować? Na MPC mi tak ktoś napisał, że nie mogę mieć podłączonych 2 które oba mają zainstalowany windows.

 

Ustawiasz w Biosie  SSD jako boot priority Hard Drive i będzie się odpalał normalnie bez znaczenia że masz na zwykłym HDD system..

 

Ale to logiczne że później lub usuniesz tą partycję i zrobisz jedną na HDD lub ja sformatujesz..

Link to post
Share on other sites

Ok, wiem, że mam jeszcze zaznaczyć opcję bootowania z USB, jeszcze jakieś opcje przed instalacją konieczne zaznaczyć?

 

jak podepniesz SSD ustaw go jako first hard drive device, stary dysk jako second hard drive..

 

i podczas restartu możesz użyć fast boot device i tam wybrać USB Pendrive do instalacji systemu..

 

zainstaluje pliki z USB i podczas pierwszego restartu nie będziesz musiał odpinać USB by Ci instalacja od nowa nie szła, lub zmieniać ustawień w Biosie..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...