Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez szambor5,

Recommended Posts

Jaki komputer do gier do 7500 zł?

  • Zastosowanie komputera: Głównie gry, czasem (acz nie rzadko) rendering i photoshop
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 7500 zł (10k wszystko)
  • Których części potrzebujesz?: buda (za 7500; monitor wybrałem)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? zapewne tak
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Jaki to model?: (wybrałem:) BenQ XL2411Z (FHD, 144Hz) + 3D Vision 2
  • Specjalne wymagania: wygląd (będzie okno), być może SLI
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? nie

Moja propozycja:

Intel Core i7-4770K
bequiet! Dark Rock 3 (wydajność nie najgorsza, opłacalniejszy jest Macho, ale chciałbym czarny radiator, w tym jest chociaż osłaniająca go płytka na górę)
Asus Maximus VI Formula (ze względu na Armor, SupremeFX, możliwości OC, funkcje dodatkowe, szkoda, ze 3-way SLI tylko x8 x4 x4)
Kingston 8GB 1866MHz CL9 HyperX Beast (nie mogłem znaleźć innych 1866 CL9 o napięciu 1.5)
Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB
Intel 530 120GB (540/480MB)
ASUS ROG Matrix GTX 780 Ti 3GB
Corsair 450d
Corsair RM 750W

=7700 zł

 

Budżet (dokładniej): razem 10k, buda do ~7,5k (+ 1700 - monitor i 3d vision, +140 wentylatorki, +160 kontroler obrotów, +100 hub usb, +200 uchwyt do monitora[na ścianę] = ok. 10 000zł)

 

PS Nie chcę syfić zbędnymi tematami, więc chciałbym jeszcze zestaw o +/- 2500 odchudzony względem tego o podobnych zastosowaniach)

Edytowane przez Inominews
Link to post
Share on other sites

 

 

Asus Maximus VI Formula

Strasznie przepłacona 

 

 

 

Intel 530 120GB (540/480MB)

Pomimo świetnego FW od Intela, to nadal jest stary SF ze wszystkimi jego problemami

 

 

 

ASUS ROG Matrix GTX 780 Ti 3GB

Kompletnie nieopłacalna karta. 


Nie trzeba wydawać całego budżetu, żeby dostać komputer marzenie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jaką płytę w takim razie proponujesz, najlepiej Asusa (lubię mieć mobo i gpu tej samej firmy, nie wiem czemu :) ), ewentualnie ASRock? Tą wybrałem głównie za wygląd, czyli Armor, SupremeFX, w miarę dobry OC i jakieś ASUSowskie pierdoły.

 

Co sądzisz o Crucialu M500 240 GB?

 

Karta tylko Nvidii, dlatego 780 Ti, a Asus fajnie podkręcił, dodał chłodzenie i parę funkcji i stała się najwydajniejszą Nvidią.

Edytowane przez Inominews
Link to post
Share on other sites

 

 

Co sądzisz o Crucialu M500 240 GB?

Świetny SSD, najbardziej opłacalny dysk na rynku.

 

 

 

Karta tylko Nvidii, dlatego 780 Ti, a Asus fajnie podkręcił, dodał chłodzenie i parę funkcji i stała się najwydajniejszą Nvidią.

Zdecydowanie wydajniejsze będzie SLI z GTX770. Na dodatek masz monitor 144 Hz, więc grzechem byłoby nie wziąć konfiguracji multi_GPU. 

 

Pozwól, że złożę cały zestaw od nowa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Asus GeForce GTX 770 DCII OC 2GB DDR5 256bit (1110/7010) x2

Corsair Carbide Series 500R (black) / Fractal Design ARC XL USB3.0 window (b/z)

AsRock Z87 Extreme4 /intel Z87, LGA 1150/

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Crucial M500 240GB (500/250MB/s)

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

bequiet! Dark Rock 3

Corsair RM 750W 80+ Gold 135mm modular

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

 

Procesor:

-najmocniejszy i5 z odblokowanym mnożnikiem. Możesz go podkręcić do 4,3-4,5 GHz. Wszystko zależy od sztuki jaką trafisz

Płyta główna

-posiada 12-fazową sekcję zasilania, 4 sloty na ram, 2 kości UEFi, obsługę SLI i wyświetlacz kodów POST

Pamięć :

-szybkie, sprawdzone i niezawodne Cruciale. Pracują na zalecanym napięciu 1,5V. Wieczysta gwarancja

Obudowa:

-tutaj dałem 2 propozycje. 1-wsza to synonim SLI, posiada ogromny wentylator na boku, jedna z najprzewiewniejszych obudów na rynku. Druga to Fractal Arc XL. Bardzo pojemna, przewiewna (chociaż do 500R jej trochę brakuje) i posiada okno.

Karty:

- 2 bardzo mocne karty w SLI. Dałem wersję od Asusa, ponieważ posiadają fabryczny backplate, przyda się przy obudowie z oknem

Dyski:

-szybki SSD na niezawodnym kontrolerze Marvell

-niezawodny dysk 1 TB na dane

Zasilacz:

-jedna z najcichszych konstrukcji na rynku. Oparto go na przetwornicy DC-DC, posiada całkowicie modularne okablowanie, certyfikat 80+ Gold i tryb półpasywny do 40% obciążenia.

 

Razem: 5765zł (z obudową od Fractala)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Asus Maximus VI Hero/ASRock Fatal1ty Z87 Pro?

Pierwsza przepłacona (jak 90% płyt Asusa), druga tak samo.

 

 

 

I czy znasz jeszcze jakąś obudowę w stylu Obsidiana (z oknem) oprócz Fractali?

Corsair 750D jest w miarę duża, ale brakuje testów. Osobiście postawiłbym na sprawdzonego Fractala/ Corsaira 500R 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...