Skocz do zawartości

MSI GTX 570 (referent v2)


Recommended Posts

Nareszcie ktoś coś więcej napisał o tej karcie. Jeśli chodzi o chłodzenie to wynika z tego, że jest to dokładnie to samo co w referencie GTX560Ti. Ciekawi mnie teraz jedynie czy wydajnościowo ta karta rzeczywiście prezentuje to co GTX570 powinien prezentować, czy jednak jest gdzieś jakiś haczyk.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego mialby tutaj byc jakis haczyk? Wynik w 3DMarku jest porownywalny z innymi gtx570. ;)

Generalnie sytuacja wygląda tak, że w multi BF3 wykorzystanie karty dobija do 80-90% i FPSy spadają o połowę jak jestem w centrum rozgrywki - przez procesor. Więc zmuszony jestem w najbliższej przyszłości zmienić platformę, myślę, że dopiero wtedy karta pokaże pazur. ;D

Link to post
Share on other sites

Zastanawiało mnie to z tego względu, że karty te są opisywane jako wersje na rynek OEM, więc mogłoby czasem okazać się, że są pewne różnice w wydajności. Skoro jednak wyniki ewidentnie pokazują, że jest to pełnoprawny GTX570 to nie mam więcej uwag ;).

Edytowane przez stachoo86
Link to post
Share on other sites

Wynik graphic score tej karty w Fire Strike 1.1 to ok. 4500 punktów, ja uzyskałem 4565 przy 780mhz (stock 732) więc w wydajności różnicy nie ma.

 

 

Podobne wyniki:

http://www.3dmark.com/fs/1992184

http://www.3dmark.com/fs/425891

http://www.3dmark.com/fs/676440

 

Zastanawiało mnie to z tego względu, że karty te są opisywane jako wersje na rynek OEM, więc mogłoby czasem okazać się, że są pewne różnice w wydajności. Skoro jednak wyniki ewidentnie pokazują, że jest to pełnoprawny GTX570 to nie mam więcej uwag  ;).

Z resztą to ciekawe co piszesz, nie myślałem, że taka sytuacja może mieć miejsce. Skoro chip jest ten sam, ta sama ilość pamięci, taka sama szyna co i w pudełkowych wersjach. ;)

Link to post
Share on other sites

@up Jakieś alternatywy w tej cenie podrzucisz?

Napisałem w recenzji alternatywę. Porównywalne wydajnościowo HD7850, trochę mniej prądożerne. W jakimś sklepie były ostatnio za bodajże 470zł, na forum gdzieś są linki, ale sam musisz poszukać. ;P

 

 

Co jest ciekawego w starym, prądożernym i gorącym Fermi?   :co:  Ta karta dobra była 3-4 lata temu, teraz jest dużo ciekawszych gpu.  

Co z tego, że stare? Cały czas daje radę w grach i jest ~kilkadziesiąt złotych tańsze od nowszych wydajnościowo odpowiedników. Co do prądożerności, nie wydaje mi się, aby grając ~godzinę dziennie odczuł to jakoś mocno w rachunkach. Gorące, to fakt, ale ten egzemplarz w stresie nie przekracza 80*C (mając na uwadze to, że M40 przy stockowych wentylatorach na LOW nie jest najbardziej przewiewną obudową) zachowując przy tym względną ciszę. Osobiście jestem z karty zadowolony. :)

Edytowane przez are2k
Link to post
Share on other sites
Jakieś alternatywy w tej cenie podrzucisz?

are2k już podał jedną bardzo dobrą kartę - hd7850, ja bym do tego dorzucił jeszcze R7 265, 260X lub trochę droższe 270(X). Z nv GTX750, 750ti, 650ti boost, 660. Niektóre z tych kart będą trochę droższe ale też oferują znacznie więcej, tymczasem nawet GTX750 i R7 260X ma porównywalną wydajność przy dużo niższym zużyciu energii, niższych temp. i hałasie,

 

 

Osobiście jestem z karty zadowolony.

To jest najważniejsze, oczywiście wiem, że te karty jeszcze spokojnie wystarczają i sam pewnie nie spieszyłbym się z wymianą jeśli bym taką miał. Niemniej co innego kupić teraz taką kartę jako nową, osobiście wolałbym coś nowszego nawet z niższego segmentu. BTW. też miałem zamiar kupić GTX570... w 2012 r. i już wtedy wydała mi się przestarzała więc ją sobie darowałem :P.      

 

Nie ten przedział cenowy // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Co jest ciekawego w starym, prądożernym i gorącym Fermi?  :co:  Ta karta dobra była 3-4 lata temu, teraz jest dużo ciekawszych gpu.  

 

Jeśli nie wiesz, to gtx570 jest w OpenCL szybsza od gtx760 o jakieś 90% w podwójnej precyzji ;) zatem jest kartą o wiele bardziej uniwersalną od nowych gameingowych Keplerów ;)

Link to post
Share on other sites
are2k już podał jedną bardzo dobrą kartę - hd7850, ja bym do tego dorzucił jeszcze R7 265, 260X lub trochę droższe 270(X). Z nv GTX750, 750ti, 650ti boost, 660.

Te karty to z przedziału 550-600zł a nie 400 .Tu dostaniesz R9 260X co najwyzej która jest słabsza jednak ale mało prądu wciaga a tej karty z komputronika hd7850 xfx za 479 zł to juz chyba nie ma

are2k

 

A went jaka ma srednice?

Edytowane przez HAL900
Link to post
Share on other sites

@up

 

Wygląda jak 80mm :P

Na 99% 80mm. I małe sprostowanie - minimum to 40% ~1600 obrotów, w grach po dłuższym graniu rozkręca się do max 50% (pomyliłem się w pierwszym poście) ~2200obrotów. Generalnie w MSI Afterburnerze da się go rozkręcić do 80% i z tego co pamiętam osiąga wtedy ~5000 obrotów i temperatura spada o 15-20*C ale to raczej jako ciekawostka. No chyba, że ktoś wystawi komputer za okno. :E Do tych 50%/2200 obrotów jest całkiem znośnie, tak jak pisałem wcześniej.

Link to post
Share on other sites

A wentylator zmieniasz w przyszłości na niej? Może się poprawić przecież kultura pracy. ;)

Samego wentylatora raczej nie zmienię, a jeśli chodzi o chłodzenie to mijałoby się to z celem. Bo za jakieś 550zł (tyle wyniosłoby mnie nowe chłodzenie z kartą) mógłbym kupić jakiegoś lepszego, niereferencyjnego Radeona. Z resztą samo chłodzenie aż takie złe nie jest, z resztą pokusiłbym się o stwierdzenie, że buczący Deus jest bardziej irytujący. :P

Link to post
Share on other sites

Odesłałeś z powrotem kartę czy ją zachowałeś bo na allegro proline sprzedaje teraz tą kartę 400zł ?

( zgaduje). Fajna recka  :)

Karta zostaje u mnie, spełniła moja oczekiwania.

 

 

Jeżeli tak ludzie robią to powinno być zakazane .

Z jakiej racji ktoś inny ma dostac używane

Jest 10 dni do zwrotu produktu bez podania przyczyny przy zakupie przez internet. Z tym, że jak sprzedają tę kartę jeszcze raz to muszą chyba zaznaczyć, że taka sytuacja ma miejsce. W każdym razie ja dostałem chyba nową, bo była jeszcze folią oklejona. Ale produkt OEM. :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...