Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzisiaj otrzymałem zestaw zamówiony w Morele.net. (jakiś czas temu prosiłem o radę w tym temacie http://forum.benchmark.pl/topic/124348-zestaw-do-gier-5500-z%C5%82/). Ostateczny zestaw, na który się zdecydowałem:

http://www.morele.net/inventory/info/Tt9udJ/

 

Po zdjęciu bocznej klapy obudowy okazało się, że montaż wygląda tak:

http://i.imgur.com/60v0M3Bs.jpg

Karta wypięta ze złącza (trzyma się tylko na śledziu), złącze na płycie głównej jest wyłamane, dyski zamontowane krzywo, oplot na przewodach od karty jest uszkodzony. Na moje nieszczęście, nie było mnie w domu, gdy przyjechał kurier (z zewnątrz paczka była OK, bez żadnych śladów uszkodzeń). Powiadomiłem firmę kurierską i dopiero jutro mają przyjechać żeby spisać protokół szkody. Wysłałem też maila do Morele.

 

Miał ktoś podobne przygody w tym sklepie? Myślicie, że mogą robić jakieś problemy przy reklamacji? Ile to może potrwać? Nie ukrywam, że bardzo mnie ta sprawa zmartwiła.

Edytowane przez Meursault
Link to post
Share on other sites

Dlatego lepiej jest składać samemu kompa, bo jak widać panowie którzy składają tam zestawy się to tego nie nadają. Z drugiej strony jeżeli zestaw był poprawnie złożony to kurier musiał chyba w coś przyłożyć lub jechał po samych dziurach. Ale nie chce mi się wierzyć, że podczas transportu przykręcona karta wypięła się z pci i dysk wyleciał z szyny.

Edytowane przez szarak512
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

To wygląda jak by paczka z Twoim kompem latała cały dzień na pace u kiera od jednej ściany samochodu do drugiej albo kurier rzucał sobie paczkami, masakra jakaś... współczuję. :/

Edytowane przez sowix71
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ciekawe, że z zewnątrz było ok, a w środku takie uszkodzenia. Może przepakowali.

Na karcie widać jakieś rysy, ewidentnie latało wszystko. Jeszcze widać tajemniczy glut przy wentylatorach frontowych ;)

Link to post
Share on other sites

@up

 

Firma kurierska to DHL.

 

 

Na karcie widać jakieś rysy, ewidentnie latało wszystko. Jeszcze widać tajemniczy glut przy wentylatorach frontowych

 

To nie rysy, a zabrudzenia jakąś klejącą się substancją. Wentylatory chyba tak mają fabrycznie, przewody są zatopione w dość specyficznie wyglądającej masie. To akurat na zdjęciu wyszło gorzej niż w rzeczywistości.

Edytowane przez Meursault
Link to post
Share on other sites

Niestety nie ma prawa oddać bez podania przyczyny, ponieważ towar jest uszkodzony. Najprawdopodobniej podczas przewozu zostało uszkodzone wnętrze. Ja bym dzwonił na numer ze zlecenia kurierskiego i wzywał kuriera i spisał protokół.

Edytowane przez Etemity
Link to post
Share on other sites

Dziwne że obudowa i opakowanie całe. Żeby wyrwać kartę ze slotu z jednoczesnym jego wyłamaniem potrzeba niemałej siły, a siła ta musiała działać również na obudowę .... Dziwne również to że chłodzenie nie wyrwało płyty, chociaż może jeszcze tego nie widać. 

 

 

 

Przynajmniej wiesz ,aby już nigdy nie brać składanych zestawów przez kogoś ,szybko to oddaj i po problemie.

 

Gdyby paczka przechodziła to samo (jeżeli to wina kuriera) to chyba prawdopodobnie na nic by się to zdało ... 


 

 

Może przepakowali.

 

Oni chyba mają taśmę firmową "morele.net" więc łatwo będzie poznać ...  

Link to post
Share on other sites

Komputer był zapakowany w dwa pudła: Najpierw w pudło od obudowy (zabezpieczone taśmą sklepową), potem duże pudło razem z opakowniami od płyty głównej, karty graficznej, itd. Duże pudło również zabezpieczone taśmą sklepową. Do stanu opakowań nie można mieć zastrzeżeń, żadnych wgnieceń i tym podobnych. Nie mam wyjścia. Odsyłam na reklamację i zobaczymy. Mam tylko obawy co do tego, jak długo to może potrwać.

Link to post
Share on other sites

To wg mnie jest niemożliwe aby wszystkie opakowania były cacy a zestaw w środku tak koszmarnie zniszczony przez rzekomy transport. No chyba że były jakieś koszmarne turbulencje w aucie i bardzo duże przeciążenia, które i tak powinny pozostawić ślad na reszcie. 

Link to post
Share on other sites

@up

 

I właśnie to jest najdziwniejsze. Z zewnątrz wszystko wygląda cacy (w pudle na obudowę są jeszcze styropiany, które zapewniają dodatkową ochronę), a w środku masakra. Nie wyobrażam sobie żeby to się stało podczas transportu, ale tym bardziej nie chce mi się wierzyć, że mogli to wysłać w takim stanie.

Edytowane przez Meursault
Link to post
Share on other sites

Wiesz, jeżeli były faktycznie jakieś spore przeciążenia to mogło dojść do czegoś takiego. Zdarzały się przypadki że chłodzenia CPU były wyrywane przez płytę razem z backplatem. Mówimy tutaj jednak o przeciążeniach o nie o rzucaniu paczki po całej pace samochodu. Z drugiej strony tak jak pisałem wcześniej, do wyrwania GPU i wyłamania potrzeba sporej siły .... 

Link to post
Share on other sites

Pudełko ok, ale nie zmienia to faktu że przesyłka została rzucona [może nie jeden raz] na taśmę przy rozładunku. Zdarza się i po opakowaniu nie widać tego. A w kwestii uszkodzeń jest tak że do puki coś się nie wylewa, nie hałasuje czy pudełko nie jest uszkodzone tego się nie sprawdza nikt nie ma rentgenu  w oczach. [doświadczenie nie pytajcie skąd je mam...] Teraz spisanie z kurierem wniosku o uszkodzeniach, a co do pakowania, przeglądając strony typu PC unboxing to zestaw już gotowy ma zabezpieczenia w środku różnymi piankami w celu unieruchomienia karty graficznej i innych części o większej masie.

Link to post
Share on other sites

Mnóstwo razy przesyłka wygląda cacy to nie znaczy że w środku tak jest. Mnie martwi jedno: podpisałeś odbiór czyli zaświadczyłeś że jest ok, a czy sprawdziłeś to...? Mogą nie uznać tego uszkodzenia. Każda firma odpowiada za dostawy nawet jeśli jest to firma kurierska jest to w ich interesie. Teraz możliwe wyjście jest takie żeby trzymać się tego że nie można było sprawdzić wszystkiego-czyli środka komputera a pudełko nie miało oznak złego potraktowania przesyłki. Czyli trzeba zgłosić to w firmie kurierskiej i w Morele, złożyć zażalenie na usługę.

Edytowane przez Mariusz21_21
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...