Skocz do zawartości

Chłodzenie do ZOTAC GTX 560Ti ( na zwykłym 98*C !!!)


Recommended Posts

Witam mam problem z bardzo wysoką temperaturą w stresie karty ZOTAC GTX 560ti ( wersja nie AMP ). Temperatura w spoczynku nie jest wysoka, sięga ok. 45* C, ale gdy gram w jakiegoś BF'a 4 to zaczyna się mordor - nawet 98*C  o.O

Nie dość, że cały czas mam wrażenie, że karta zaraz się stopi to i strasznie głośno chodzi, jakby była grubo kręcona.

Karta nie jest zbyt popularna więc ciężko znaleźć coś na jej temat w necie.

GTX jak i cały zestaw komputerowy ( i7 3770k, 8gb RAM itd.)  został kupiony jakoś na wakacje 2012 r.

Postanowiłem, że czas coś zmienić i czas najwyższy zainwestować w cooler i tu proszę was o poradę.... jakie chłodzenie wybrać żeby nie martwic się więcej o takie high temperatury, a przy tym wyciszyć prace karty, a dokładniej chłodzenia ?

 

Budżet myślę, że coś koło 150zł.

 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli dawno tego nie robiłeś, to przeczyść kartę sprężonym powietrzem. Skoro temperatury są faktycznie tak wysokie, przyda się wymiana pasty- http://www.ceneo.pl/1218782 Arctic Cooling MX-2. Jeśli po wymianie nadal będzie ciepło, pomyśl nad Gelid Icy Vision. Tutaj masz ceny: http://www.ceneo.pl/13793151

Edytowane przez classicgamer2
Link to post
Share on other sites

Kompa czyscilem sprezonym powietrzem jakies 2 tygodnie temu.

Bok PCta w ktory skierowane sa wiatraki podzespolow ma do sciany biurka jakies 5 cm, nie mam mozliwosci ustawienia go gdzie indziej, wiec postanowilem zdjac blaszke, zeby przynajmniej byl wiekszy dolot powietrza.

i7 3770k w stresie ma jakies 70-75 *C wiec tragedii nie ma.

Co do obudowy to nalezy do tych bardziej przewiewnych ( wszedzie ma kratki i otwory na dolot powietrza )


Czy zaaplikowanie nowego coolera wiaze sie z wiekszym poborem mocy? Mam troche niepewny zasilacz TRACER Highlander 700w Silent

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy wiesz ale drewno trzyma dlugo cieplo i lepiej juz zakryj ten bok bocznym panelem. Druga sprawa jak jedziesz na box'owym coolerze to go zmien lepiej na cos innego bo on jest glosny i ogolnie generuje sporo ciepla. Ja do marki tracer w ogole nie mam zaufania bo ich produkty sa marnej jakosci podejrzewam ze ten zasilacz rowniez. Dobrze bylo by gdybys wrzucil jakies fotki bo sie moze cos uda wymyslic

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tzn jak wentyle na przod i tyl ?  Moze zamontowalbym stare radiatory ze starych prockow (chodze do technikum informatycznego to bym cos zalatwil ), chlodzilyby calego kompa wtedy.


https://imageshack.com/i/nao0hxj

 

Jakbym w tych trzech miejscach zamontowal? ten na dole bylby na boku,a nie pod karta... chyba ze pod karta lepiej ;>

Edytowane przez Myxigen
Link to post
Share on other sites

na tyl bedzie wentyl 80mm kupisz go za jakies 15zl w sklepie komputerowym jaki na przod musial bys sciagnac przedni front i zobaczyc czy tez tam taki sam wchodzi czy wiekszy. Tak jak radzil kolega obudowa dosc ciasna i malo przewiewna. tu masz kilka polecanyc obudow

 

http://forum.benchmark.pl/topic/26261-faq-obudowy-poradnik-dla-laik%C3%B3w-oraz-polecane-obudowy/

 

 

ashesrider

 

A co do coolera skoro nie jest wydajny i nie i nie potrafi odpowiednio schlodzic cpu to generuje cieplo

Edytowane przez trybcio86
Link to post
Share on other sites

Narazie nie mam funduszu zeby kupywac obudowy za ponad 150zl, wolalbym pokonbinowac z tymi wentylatorami z tylu i z przodu oraz coolerem do GPU

 

Czyli montowac z tylu kompa tam gdzie zaznaczylem, kolo CPU , a z przodu nad dyskiem czy bardziej nad karta, zeby bylo na rowni z CPU ?

Link to post
Share on other sites

paste kupiles juz ??


Jeden wenytl na tyl zeby wypychal powietrze z obudowy, jeden z przody i jeden lub z boku na wysokosci cpu by wtlaczaly powietrze do obudowy nawet dwa na bocznym panelu nie zaskodza bo jeszcze karta skorzysta na tym :D z przodu bardziej nad dyskami bo wtedy powietrze poleci prosto do turbiny karty :D

Edytowane przez trybcio86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...