Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Mam 2 dość porządne kolumny z starego sprzętu grającego (+2 jakieś starocie do testu - ewentualny użytek), chciałbym znaleźć jakiś wzmacniacz, który umożliwiłby mi podpięcie tego sprzętu pod komputer.

W ogóle się na tym nie znam, więc nie wiem na jakie parametry patrzeć, nie znam też widełek cenowych..

 

Budżet: Jak najtaniej, ale w granicach rozsądku (żeby skolei nie kupować badziewia)

Przeznaczenie: Gry, muzyka, tu chce podkreślić, że nie jestem jakimś fanatykiem jeśli chodzi o dźwięk - małe 15sto-letnie głośniki mnie odrzucają, ale różnic w jakości sprzętu z wyższych półek raczej nie zauważam;)

Źródło: Zintegrowana karta muzyczna z Asus M4A785TD-V EVO, tj:

VT1708S 8-Channel High Definition Audio CODEC 

Oczekiwania: Podłączenie 2 lub 4 kolumn do komputera. Ew. korzyści z dźwięku przestrzennego w grach?

 

Czekam na sugestie i propozycje,

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak u Cb ale ta karta dźwiękowa to tragedia ale gra.

Nie wiem jakiej mocy potrzebujesz i jakie koszty są akceptowalne.

Ja miałem wzmacniacz Denona z korektorem Fishera dosyć dobrze to się sprawdzało.

Każdy wzmacniacz normalny ma możliwość dołączenia(włączania,wyłączania) drugiej pary kolumn(para B).

Plusem jest fakt, że te wzmacniacze bardzo nie tanieją i nawet uszkodzony sprzedasz nie wiele taniej. Szukaj modelu 320+. Najlepsza byłaby seria 700. Jak chcesz korektor to najtańsze i trochę nie wymiarowe są radmory.

Komputer podłączasz z tym kablem AUX zakończonym cinchami.

 

Jak chcesz dźwięku przestrzennego do gier to kup sobie słuchawki z odpowiednią charakterystyką.

Edytowane przez helfi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz wyjście z mobo na toslinka więc ja bym poszedł tą drogą żeby nie używać baznadziejnej integry. Powiedz co to za porządne kolumny posiadasz?

 

No dobrze, właściwe byłoby sprostowanie - są to porządne kolumny  w moim mniemaniu. Mają dobry dźwięk jak na moje ucho.

Pochodzą z dość starego zestawu grającego.

Aiwa, model SX-FNS505, main spekaer 6Ohm, surround speaker 8Ohm'ów.

 

 

 

Nie wiem jakiej mocy potrzebujesz i jakie koszty są akceptowalne.

 

Jak mówiłem, nie znam nawet widełek, chcę wydać możliwie jak najmniej, żeby działało i nie brzmiało jak stare radio.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...