Skocz do zawartości

Core 2 Duo e7400 2.8 GHz OC na boxie


Recommended Posts

Witam chcę wyciągnąć maksymalne oc z procesora Coe 2 Duo e7400 2.8 na standardowym chłodzeniu. Płyta główna to: Gigabyte ep31-DS3L, zasilacz 450w. 4GB ram. NVIDIA GeForce GT 630. Windows 7 x32 Ultimate. Temperatury u mnie w stresie aktualnie na OCCT to 50 C :D. Nie ukrywam, chcę pograć w BF3, czasami mi działa płynnie, a czasami sie tnie, że masakra i czuje, że to wina procesora, który nie daje rady. Pozdrawiam.

 

PS. mam też do wyboru karte graficzną. GT9600 :)

Edytowane przez artur04c
Link to post
Share on other sites

Witaj,

P31 (oprócz chipsetów Gxx) jest jednym z gorszych chipsetów do O/C, dlatego, niestety, cudów się nie spodziewaj. Na boxowym chłodzeniu możesz cosik spróbować, tylko nie szalej z podnoszeniem napięć (chociaż sam puszczałem E5200 na 1.65V przy boxowym chłodzeniu w lipcu %-) ).
Jaki masz zasilacz, oprócz tego że 450W?

Link to post
Share on other sites

Zasilacz o ile pamiętam to jest modecon, modecom coś  takiego, bo to nie jest mój komputer tylko kolegi. Co do zasilacza to wydaje mi się, że jest na czarnej liście :D.

Procesor kręciłem z 2.8 na 3.2 GHz, ale nadal BF3 sie ścina. Przy próbie zmiany grafiki z GT 630 na GT 9600 komputer piszczy, 1 długi 2 krótkie czyli coś jest z grafiką, ale co? :D

Link to post
Share on other sites

Modecom... Nie brzmi to dobrze, chyba że seria MC, bo one są robione na podzespołach Fortrona. Ale jak Feel to raczej nie ma co się brać za poważne O/C, chyba że lubisz zapach palonej elektroniki i duuużo dymu :P . Możesz sie pobawić z podnoszeniem FSB, ale na Twoim miejscu nie podnosiłbym vcore dalej niż dwa oczka w górę.

 

 

czyli coś jest z grafiką, ale co?

Różnie bywa. Zasilanie podłączyłeś? Może zasilacz nie wyrabia, zwłaszcza, że 9600 swoje pobiera. Przetestuj także kartę w drugim pececie, ponieważ 7xxx, 8xxx i 9xxx były jednymi z najbardziej awaryjnych kart Nvidii.

Edytowane przez krzesuo
Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie to, że karta nie działa ponieważ ona była jako pierwsza, dopiero później włożony był gt 630 co okazało się błędem :D, a co do OC to zaprzestałem na 3.2 GHz, podkręcany tylko mnożnikiem. Temperatury ok, ale dla BF3 bez różnicy czy jest 2.8 czy 3.2 GHz bo i tak się scina. Są spadki fps. Gdy patrzy sie na ziemie jest ok, ale gdy sie spojrzy w dal juz sciny są... Czasami działa płynnie, później sie zaczęło psuć, więc o co może chodzić? :D

Link to post
Share on other sites

Mnożnikiem? O ile pamiętam, odblokowane mnożniki miały tylko procki Core 2 Extreme i Pentiumy z przyrostkiem -K na końcu, w normalnych prockach możesz tylko obniżyć mnożnik :D.

 

 

o co może chodzić? :D

Sądzę, że hamulcem jest raczej karta graficzna, która nadaje się co najwyżej do HTPC lub biurowych pecetów a nie do grania, za 250zł nie kupisz karty pod BF3.

Link to post
Share on other sites

Normalnie się kręcił, windows 7 we właściwościach pokazuje 2.8 GHz i 2.8 GHz, a programu CPU-Z OCCT i Bios pokazują 3.2 GHz. A co do karty, przy próbie podłączenia monitor sie nie uruchamiał, kolega do mnie zadzownił i sie pytał o co chodzi więc powiedziałem, że pewnie jest dodatkowe zasilanie nie podłączone. Gdy podłączył to komputer również sie nie uruchamia i piszczy 1 długim i 2 krótkimi dźwiękami. Co może być przyczyną? Karta była 100% sprawna, chyba że przez przypadek sie uszkodziła, ale w to wątpię :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...