Skocz do zawartości

Profesjonalny zestaw dla grafika [5-7 tys zł]


Recommended Posts

Witam,

Szanowni użytkownicy potrzebuję waszej fachowej pomocy, jestem pracującym informatykiem i w zakresie sprzętu komputerowego z górnej półki nie jestem na bieżąco. Pracuję w skromnej i ubogiej firmie i jestem doskonale obeznany w sprzęcie za "jak najtaniej i jak najwięcej" ...Szefostwo nigdy nie rzuciło środków na dobry sprzęt i po wielu latach pracy zwyczajnie wypadłem z obiegu w konfiguracjach za kwoty 5 - 7 tys. zł

 

Aktualnie praca na "biurowym" służbowym komputerze jest nie do zniesienia. W pracy zajmuje się powszechnie całym zakresem IT i grafiką komputerową w dużych ilościach. Nie jestem już w stanie pracować na tym co mam a firma odmówiła wymiany lub jakiegokolwiek polepszenia mojej stacji roboczej. Rozmowa zatrzymała się na etapie, że mogę złożyć wypowiedzenie jeżeli nie umiem pracować na tym co mam... Najprościej było by zmienić pracę, ale w regionie w którym mieszkam o pracę nawet na przysłowiowej taśmie jest ciężko. Moim jedynym wyborem jest kupno sprzętu za własne pieniądze by móc zachować pracę i wykonywać obowiązki z nią związaną... Zdecydowałem się i zaciągnąłem kredyt. 

 

Na stacje roboczą (bez monitora) chciałbym przeznaczyć min. 5 tys zł i nie przekroczyć przy tym kwoty 7 tys. zł (Chyba, że... naprawdę będzie warto). Komputer będzie służył przy budowie stron internetowych (projektowanie, cięcie, kodowanie) i grafiki komputerowej (Profesjonalne projektowanie m.in: wizytówek, plakatów, skład tekstu na potrzeby druku m.in. projekty wielostronicowych broszur reklamowych, banerów i bilbordów (duże wymiary) itp ...W bardzo niedalekiej przyszłości chciałbym zająć się grafiką 3D - projekty wnętrz i obróbką video (cięcie, dopasowywanie sekwencji filmu) na potrzeby telewizji regionalnej.

 

Podstawowe programy w których będę pracował każdego dnia: Corel, Illustrator, Photoshop 

 

Ważnym elementem jest dla mnie ilość monitorów, stacje roboczą chce wyposażyć w min 2 monitory, proszę mieć to na uwadze proponując zestaw (kartę grafiki) Chciałbym również posiadać 1 kartę niż 2 w trybie SLI (Czy słusznie ?) 

 

Nie planuje rozbudowy i overclocking-u w przyszłości, na wzgląd rat za sprzęt nie będzie mnie na nią stać: ( Komputer dziennie będzie użytkowany min. 8h - Potrzebuje prostego, PEWNEGO, wydajnego i bezproblemowego chłodzenia, które nie dopuści do wysokich temperatur - Było by miło jak było by i ciche : ) Na komputerze chciałbym również komfortowo pograć od czasu do czasu. 

 

W skrócie:

  • Zastosowanie komputera: GRAFIKA KOMPUTEROWA - PROFESJONALNIE 
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 7 tys. zł (Mogę przekroczyć)
  • Których części potrzebujesz?: Sama stacja robocza
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? NIE
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Podłącze min. 2 poważniejsze monitory np. 27'' Asus LED PB278Q 
  • Specjalne wymagania: DOBRE, ALE ZARAZEM PROSTE WYDAJNE CHŁODZENIE (BEZAWARYJNE)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? nie
  • Własna propozycja zestawu: nie 
  • Inne: Karta grafiki musi obsługiwać min 2 monitory, boję się rozwiązania dwóch kart graficznych (SLI) Nie wiem dlaczego jedna karta wydaje się dla mnie lepszym wyborem.

 

Proszę o uczciwą i przemyślaną pomoc, zakupionego sprzętu nie będę mógł już zwrócić lub pozwolić sobie na nowy. 

Edytowane przez Cabura
Link to post
Share on other sites

zastosuj wzór podany na stronie 

Informacje które powinny znaleźć się w Twoim poście:

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
Edytowane przez wojciechpiwo
Link to post
Share on other sites
Chciałbym również posiadać 1 kartę niż 2 w trybie SLI (Czy słusznie ?)

Słusznie, SLI Ci się nie przyda w tym co robisz.

 

Myslę, że podałeś wystarczająco dużo informacji, żeby coś złożyć. Szukasz po prostu stacji roboczej do grafiki 2D/3D bez monitora ;)

Proponuję: http://www.morele.net/inventory/info/qSRYEv/ - 4995zł

Co w zestawie?

- 4 rdzeniowy / 8 wątkowy CPU z możliwością OC + chłodzenie - przyda się choćby w obróbce grafiki 3D

- 32 GB RAM - naprawdę duża ilość - w sam raz do profesjonalnej obróbki grafiki w PS (ale bez możliwości rozszerzenia)

- dysk SSD 240GB - na system i aplikacje

- dysk SSD 128GB - scratch disk / cache

- 2 x HDD 1TB - konfiguracja taka może się przydać w obróbce video, możesz też połączyć je w macierz RAID 1 dla zwiększenia bezpieczeństwa danych

- wyciszona i solidna obudowa od Fractal Design

- karta graficzna od Nvidii, ma m.in 2 wyjścia DVI (na 2 monitory), zapewni też akcelerację sprzętową np. w PS

- częściowo modularny, cichy zasilacz o mocy pozwalającej na dalszą rozbudowę zestawu

 

To co podałem wyżej spokojnie da sobie radę w pracy, ale do gier już nie będzie OK (dość słaba jak na gry grafika). Jeśli chcesz komfortowo pograć to po prostu zrezygnuj z 32 GB RAM, biorąc 16GB i weź tą grafikę: Karta graficzna MSI GeForce GTX 760 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DVI (N760 TF 2GD5/OC) , całość będzie kosztowała wtedy 4884zł.

 

Ewentualnie kosztem rezygnacji dodatkowo z 1 HHD wrzucasz wydajniejszą Karta graficzna MSI GTX 770, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, DVI GTX770 - (N770 TF 2GD5/OC)  - wtedy zestaw będzie kosztował 4996zł

 

Jeśli zdecydujesz się na zwiększenie budżetu to śmiało możesz brać 32GB RAM i którąś z wymienionych wyżej kart graficznych :)

 

Do tego kody na darmowy montaż i wysyłkę:

Każdy użytkownik forum benchmark.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy

1. umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie

2. umieścić w koszyku produkty oraz pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0.

 

Do tego poczekaj na wypowiedź naszego eksperta od stacji roboczych stelka ;)

 

edit:

Pisałem propozycję zanim autor podał model monitorów. Do komfortowego grania w 2560x1440 nawet GTX 770 może nie wystarczyć. Można myśleć o GTX 780, ale tak mocna GPU znajdzie tu zastosowanie głównie w grach.

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie, w tym przypadku (doskonały opis wymagań ;) ) wybór zawęża się do procesora - w grę wchodzą dwa :

- 4 rdzeniowy - i7 4770K (1200zł) - zestaw  okolicach 5tyś.

- 6 rdzeniowy - i7 4930K (2100zł) - zest. 7,2tyś.

 

Co do ich mocy, tak bardziej przyziemniej dla grafika :

i7 4770K : 

- PS, Ai 5/5 (praktycznie cały design 2D)

- 3D/video 2,5/5 (render to "kat" dla CPU - ilość wątków jest istotna, oraz jego moc, czyli w wielkim skrócie taktowanie)

i7 4930K 

- PS, Ai 5/5 (ten procek to "overkill" dla tych programów)

- 3D/viedo 4/5 (ocenę 5/5 pozostawiam dla dual-Xeon)

 

Pozostałe komponenty :

RAM 32GB - 1600 CL9, z niskimi radiatorami (low profile) 4x8GB 

Mobo - zależnie od wybranego CPU : 

   - 4930K - MSi X79A : GD45 [8D] / MSi GD45 Plus / GD65 [8D] (*update BIOSu wymagany - co lepszy sklep wykona to w ramach darmowego złożenia np.esc.pl)

   -4770K - ASRock Fatal1ty H87 Performance

GPU : gtx760 2GB - mocniejsze GPU wykorzystasz "tylko" w silnikach renderujących PremierePro/AE (mercury playback engine, iray), oraz w renderach 3D z wykorzystaniem GPU (vrayRT, octane itd.).

Dyski :

SSD 240GB Crucial M550 (Os, programy)

SSD 120GB Samsung 840PRO (scratch disk, cache)

HDD 1TB/2TB - Seagate DM003/001 (media)

HDD 1TB/2TB (export)

PSU : Cooler Master G550M (550W) pod 4770K / Corsair RM750W pod 4930K

Buda : Fractal Define R4 

 

Reasumując :

- z nastawieniem na pracę głównie z 2D, oraz z dobrą wydajnością podczas pracy z video/3D : i7 4770K + 32GB + gtx760

- "topowy" zestaw pod pracę z 2D/3D i video : 4930K + 32GB + gtx760 / gtx770 / gtx780 

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Ja bym natomiast powiedzial iMac 27'' i do tego jeszcze 27'' Apple display. Ale pewnie wyjdzie z 12k, wiec odpada.

 

Co do tego co robisz, to poczekal bym na nowego Maca mini, dorzucil do 16GB ram, i do tego 2 monitory.

Oczywiscie, on uciagnie tylko podstawawa grafike 3d, no i zaraz sie podniesie krzyk ze nie kazdy lubi/uzywa Maca, etc, wiec to mozna zostawic. 

 

Monitory 2, moge Ci polecic ten oto model

Philips 278C4QHSN 

uzywam 2 obecnie, i sa rewelacyjnie, ekran IPS, i zarazem niedrogie. 

 

Zestawy fajne, ale z tego co widze bierzesz kredyt, wiec nie sadze zeby wydawanie nadmiaru kasy na "overkill" bylo rozsadnym pomyslem. 

Ja na Macu mini wykonuje 90% mojej pracy, w wolnej chwili strony www, a glownie duze rysunki w Corel Cad, Auto Cad, iDraw, kilkuset megowe pliki pdf, tworzenie, edycja etc w Adobe Acrobat, np skladanie dokumentacji itd. I 2 rdzeniowy/4 watkowy i5 2.5Ghz radzi sobie swietnie. Do twoich zastosowan potrzebujesz wzgledne dobry CPU, i duzo ram min 16gb i szybki SSD.

 

Dam ci przyklady z Amazon/Newegg, bo nie funkcjonuje za dobrze w polskich sklepach 

plyta mala, bo cala buda bedzie miejsza, bedzie ci latwiej transportowac z i do pracy

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813128601 124$

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819116946 124$ wystarczy na teraz, ja bym poszedl w cos tanszego i dopiero jak maszyna zacznie zarabiac na siebie to moze jakies i7

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819116896 199$ overkill, ale w miare rozsadny cenowo overkill

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814130795 90$ wystarczy

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814130826 189$ overkill, przyda sie jak  bedziesz chcial troche popykac. 

 

Pamiec 16GB good ram, i nie ma co wymyslac. Albo jak masz dostep do 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820148663 142$

 

Obudowa, 1 klasa 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16811352011 99$

 

PSU SeaSonic http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817151119 75$

 

HDD http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820148694

Crucial robi swietne SSD, kupilem ich juz nie wiem ile, i za kazdym razem byly super. 

Tez mam dobre doswiadczenie z OCZ Vector, bardzo szybki, Intel na 2281 tez fajnie chodza. 

 

Dane WD Blue, lub WD Red

 

I ew jak zostanie kasy to chlodzenie CPU 

http://www.amazon.com/Corsair-Series-Extreme-Performance-Liquid/dp/B009ZN03AA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1398039443&sr=8-1&keywords=CORSAIR+Hydro+Series+H80i

95$

 

I to jest dobra maszyna "on budget", mysle ze z monitorami powinienes wyjsc spokojnie ponizej 5tys zlociszy. 

 

//niekompetencja, wprowadzanie w błąd

Link to post
Share on other sites

Na początku dziękuje za zainteresowanie wątkiem i złożenie kilku pomocnych propozycji. W zakresie sprzętu Apple - praca na ich "podzespołach" jest dla mnie za droga, tutaj również monitory z oficjalnej dystrybucji są po prostu za drogie - Muszę odpuścić.

 

Aktualnie konfiguracja zaczyna wyglądać tak:

 

PROCESOR: i7 4930K

PŁYTA GŁÓWNA: SI X79A-GD65 (8D) Intel X79 LGA 2011 (5xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIRE) (X79A-GD65 (8D))

RAM: Kingston HyperX Beast - DDR3-1866 - CL10 - 64 GB KHX18C10AT3K8/64X

KARTA GRAFICZNA:  Asus GeForce GTX 780, 3GB DDR5 (384 Bit), HDMI, DP, DVI, BOX (GTX780-DC2OC-3GD5)

DYSKI TWARDE: 

SSD 240GB Crucial M550 (Os, programy)

SSD 120GB Samsung 840PRO (scratch disk, cache)

HDD 1TB/2TB - Seagate DM003/001 (media)

HDD 1TB/2TB (export)

ZASILACZ: Corsair RM750W

OBUDOWA: Zastanawiam się 

CHŁODZENIE PROCESORA: Zastanawiam się 

 

Potrzebuje obudowy która będzie dobrze chłodzić wraz z wydajnym i potężnym chłodzeniem na procek. Ilość ramu zmieniłem na 64 - czy jest właściwy do tej płyty głównej ? Wiem, że muszę odpowiednio dobrać chłodzenie na procesor ponieważ ram jest wysoki. Proszę o dalsze sugestie...

 

Budżet podany na początku "lekko" przekroczony. Aktualnie wiem, że będą tylko i wyłącznie 2 monitory - każdy po 27 cali. Trzeci odpuszczam.

Edytowane przez Cabura
Link to post
Share on other sites
OBUDOWA: Zastanawiam się

Proponuję Fractal Design Define R4 z mojej propozycji ;)

 

CHŁODZENIE PROCESORA: Zastanawiam się

Z najwydajniejszych powietrznych Noctua NH-D14 SE2011 lub Phanteks PH-TC14PE.

 

Zmieszczą się pod nie niektóre RAMy z wysokim radiatorami jak G.Skill Ripjaws, ale kompatybilności z tymi, które podałeś nie gwarantuję. Wybierz coś z niskim radiatorem i nie będzie problemu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Podobno mialo byc na budzecie :-)

 

 

 

Czy będziesz podkręcać sprzęt? NIE

Wiec po co wersja K?

 

Jezeli chcesz podkrecac to wez Corsair H80i lub H110i

 

Ja uzywam Antec Kuhler 620 na i2500K po OC, i sprawdza sie znakomicie. Teraz chodzi na 3.9Ghz na stoc voltage, ale ustawialem go nawet na 4.5Ghz, i nadal sie sprawdzal.

 

A jezeli budujesz workstation to idz w prawdziwa plyte do zastosowan PRO

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813131971

Do tego mozesz nawet wrzucic pamieci ECC.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820239478

I to jest prawdziwa stacja robocza ktora ma chodzic 24/7

Ale nadal nie widze powodu zeby takie rozwiazania stosowac. 

 

 

Zestawy proponowane przepotezne, ale to jest rowniez straszny overkill do tego co napisales ze bedziesz uzywal, no chyba ze kupujesz kompa do gier.

 

Nadal nie sadze abys przekroczyl zapotrzebowanie na ram 32gb.

 

Nadal uwazam ze powinienes isc w podstawke 1155, wziac normalna plyte i oszczedzic mnustwo kasy. 

 

Taki cpu

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819116899

i do tego mniejsza plyte

np to

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813131975

 

co do ram 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820148663

nigdy nie beda kolidowac z zadnym chlodzeniem.

 

 

 

Co do wielkosci, nie widze powodu zebys nie poszedl w miejszy format, jest bardziej podreczny, a podjerzewam ze pewnie bedziesz go zabieral do domu na weekendy. 

 

Co do temperatur, zadne z proponowanych elementow nie gdzieje sie w nadmierze zarowno CPU jak i GPU naleza do w miare chlodnych. Nie jest to GTX480 ;-).

Nie widze zadnych kart rozszezeni wymienionych, zadnych kontorlerow raid et, wiec wiekszy format nie ma tu zadnego zastosowania. A temperatury beda podobne czy wezmiesz obudowe R4 duza, czy mala. 

Sam mam Define R3, i ktora kolwiek wezmiesz powinienes byc zadowolony. 

Natomiast wage i podrecznosc beda sie roznic. 

 

//niekompetencja, wprowadzenie w błąd

Edytowane przez kajtek.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Wiec po co wersja K?

To już wyjaśnił stelek.

 

 

 

A jezeli budujesz workstation to idz w prawdziwa plyte do zastosowan PRO

A to zaproponowana w poście #4 MSi X79A-GD45 (8D) już nie jest do zastosowań profesjonalnych? Bo kilka stówek tańsza?

 

 

 

Nadal uwazam ze powinienes isc w podstawke 1155, wziac normalna plyte i oszczedzic mnustwo kasy.

Argumenty? Zaoszczędzenia mnóstwa kasy to kiepski argument przy stacji roboczej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jezeli chcesz podkrecac to wez Corsair H80i lub H110i

 

 

 

DOBRE, ALE ZARAZEM PROSTE WYDAJNE CHŁODZENIE (BEZAWARYJNE)

 

Chłodzenia AiO Corsair'a bezawaryjne nie są, wręcz przeciwnie. Stanowić mogą przykład antonimu takiego określenia. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Zestawy proponowane przepotezne, ale to jest rowniez straszny overkill do tego co napisales ze bedziesz uzywal, no chyba ze kupujesz kompa do gier.

 

Wystarczy doczytać ...

 

.W bardzo niedalekiej przyszłości chciałbym zająć się grafiką 3D - projekty wnętrz i obróbką video (cięcie, dopasowywanie sekwencji filmu) na potrzeby telewizji regionalnej.

 

Nadal nie sadze abys przekroczyl zapotrzebowanie na ram 32gb

 

Obróbka video, AAE i już 24 GB może pójść ... oczywiście pamięci można dokładać w przyszłości 

 

Proszę o uczciwą i przemyślaną pomoc, zakupionego sprzętu nie będę mógł już zwrócić lub pozwolić sobie na nowy

 

http://www.newegg.co...N82E16819116946 124$ wystarczy na teraz, ja bym poszedl w cos tanszego i dopiero jak maszyna zacznie zarabiac na siebie to moze jakies i7 http://www.newegg.co...N82E16819116896 199$ overkill, ale w miare rozsadny cenowo overkill

 

Dalej tak uważasz .... ?  

 

Co do temperatur, zadne z proponowanych elementow nie gdzieje sie w nadmierze zarowno CPU jak i GPU naleza do w miare chlodnych. Nie jest to GTX480 ;-).

 

http://www.newegg.co...N82E16814130826 189$ overkill, przyda sie jak  bedziesz chcial troche popykac.

 

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/GeForcet_GTX_660/glosnosc.png

 

W wentylowanym SPC Galadiu 800 jak widać temperatura spokojnie przekracza granicę throttlingu, tak wrzuć ją jeszcze w Define Mini

 

 

Na komputerze chciałbym również komfortowo pograć od czasu do czasu. 

 

 

Chyba sobie żarty robisz  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Wystarczy doczytać ...

 

Doczytalem juz za pierwszym razem

prosze oto informacje 

Wymagania systemowe i sprzętowe dla programu CAD Decor PRO i Modułu Renderingu Profesjonalnego

  • procesor: czterordzeniowy, np. Quad Core, i5, i7 (na procesorach dwurdzeniowych program działa wolniej)
  • minimalna wielkość pamięci RAM: dla Windows 32-bit – 4 GB (nie gwarantuje dobrych wyników obliczeń przy dużych scenach), dla Windows 64-bit – 8 GB (RAM optymalny w przypadku dużych scen: 16 GB)
  • zalecana optymalna konfiguracja to: Windows 8 64-bit, pamięć operacyjna RAM: 16 GB, Procesor Intel Core i5 2500 K, i7 2600 K, i7 3930K, i7 4770K, karta GeForce GTX 560 Ti, GTX 660 lub GTX 760.

I to jest konfiguracja do zastosowan PRO. 

Wiec GTX 660/760 wystarcza, i 32GB bedzie wiecej niz trzeba. 

 

 

 

 

Dalej tak uważasz .... ?  
 

Dalej tak uwazam, moze sobie kupic i3 i bedzie smigal, jak zacznie naprawde robic grafike 3D, to wziac i7. I nadal uwazam ze na to co obecnie robi i5 wystarczy mu pewnie na rok, jak nie wiecej. A procka latwo sprzedac, i poszukac sobie i7 jak naprawde bedzie taka potrzeba.

 

 

 

Argumenty? Zaoszczędzenia mnóstwa kasy to kiepski argument przy stacji roboczej.

  

Zaoszczedzenie kasy, jak ktos bierze kredyt, i efektywnie wezmie miejszy kredyt uwazam za rewelacyjny argument. Bo ta doplata za premium moze mu sie nigdy nie zwrcic.

 

Co do chlodzenie wodnego, ja mam bardzo dobre doswidczenia, ale o to nie bede sie spieral.

Edytowane przez Ivan911
Link to post
Share on other sites

Again, aż w końcu dotrze .... 

 

Proszę o uczciwą i przemyślaną pomoc, zakupionego sprzętu nie będę mógł już zwrócić lub pozwolić sobie na nowy.

 

Na komputerze chciałbym również komfortowo pograć od czasu do czasu. 

 

.W bardzo niedalekiej przyszłości chciałbym zająć się grafiką 3D - projekty wnętrz i obróbką video (cięcie, dopasowywanie sekwencji filmu) na potrzeby telewizji regionalnej.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
prosze oto informacje Wymagania systemowe i sprzętowe dla programu CAD Decor PRO i Modułu Renderingu Profesjonalnego

A autor wymienił akurat ten program? :facepalm: no właśnie...  Pewnie grafiki 2D, gdzie szczególnie potrzeba dużo RAM nie obrabia, prawda?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Co do chlodzenie wodnego

 

AiO Corsair'a to nie jest chłodzenie wodne. A argument "ja mam i jest cacy" to żaden argument. Ich awaryjność jest faktem powszechnie znanym i polecanie komuś czegoś takiego to brak szacunku dla cudzych pieniędzy i nerwów. 

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Maya

 

ATI Radeon HD 5770 2009 512 Consumer AMD   ATI Radeon HD 6870 2010 1024 Consumer AMD   ATI Radeon HD 7770   1024 Consumer AMD   ATI Radeon HD 7870   2048 Consumer AMD   ATI Radeon HD 7970   3072 Consumer AMD   NVIDIA GeForce GTX 465 400 Series 1024 Consumer NVIDIA   NVIDIA GeForce GTX 480 400 Series 1536 Consumer NVIDIA   NVIDIA GeForce GTX 550 Fermi 1024 Consumer NVIDIA   NVIDIA GeForce GTX 560   1024 Consumer NVIDIA   NVIDIA GeForce GTX 580 500 Series 1536 Consumer NVIDIA   NVIDIA GeForce GTX 660   2048 Consumer NVIDIA   NVIDIA GeForce GTX 680   2048 Consumer

NVIDIA

 

 

 

 

 

3D MAX

 

ATI Radeon HD 5770 2009 512 Consumer AMD   ATI Radeon HD 6870 2010 1024 Consumer AMD   ATI Radeon HD 7770   1024 Consumer AMD   ATI Radeon HD 7970   3072 Consumer AMD   NVIDIA GeForce GTX 465 400 Series 1024 Consumer NVIDIA   NVIDIA GeForce GTX 480 400 Series 1536 Consumer NVIDIA   NVIDIA GeForce GTX 560   1024 Consumer NVIDIA   NVIDIA GeForce GTX 580 500 Series 1536 Consumer NVIDIA   NVIDIA GeForce GTX 660   2048 Consumer NVIDIA   NVIDIA GeForce GTX 680   2048 Consumer

NVIDIA

 

 

 

 

Lecz jak idzie w te programy, to i tak tam powinien siedziec Quadro.

 

 

 

A autor wymienił akurat ten program? no właśnie...  Pewnie grafiki 2D, gdzie szczególnie potrzeba dużo RAM nie obrabia, prawda?

 

Ten program ktory dalem jest calkiem przyzwoita reprezentacja  zapotrzebowania na zasoby przecietnego programu 3D.

 

A jezeli autor obecnie pracuje na jakims zlomie, i jako tako daje rade, to nie sadze zeby jego zapotrzebowanie na ram bylo tak ogromne. 

 

Czy autor moze napisac na jakim sprzecie pracuje obecnie, i na jak duzych plikach pracuje?

I na jakim programie 3D zamierza pracowac?

 

 

 

 

Proszę o uczciwą i przemyślaną pomoc, zakupionego sprzętu nie będę mógł już zwrócić lub pozwolić sobie na nowy. 
 

 

Co dla mnie nie znaczy: "musze miec wszystko z najwyzszej pulki, i najdrozsze."

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Czy autor moze napisac na jakim sprzecie pracuje obecnie

Dał nam wyraźnie do zrozumienia, że potrzebuje nowego, znacznie bardziej komfortowego:

Aktualnie praca na "biurowym" służbowym komputerze jest nie do zniesienia.

 

 

 

 

Maya

 

3D MAX
I na jakim programie 3D zamierza pracowac?
Ten program ktory dalem jest calkiem przyzwoita reprezentacja zapotrzebowania na zasoby przecietnego programu 3D.

Czemu patrzysz przez pryzmat tylko programów do obróbki grafiki 3D? Pracowałeś kiedyś z dużymi plikami w PS, że wiesz, że 32GB RAMu autor nie wykorzysta? To przeczytaj sobie to jeszcze raz:

i grafiki komputerowej (Profesjonalne projektowanie m.in: wizytówek, plakatów, skład tekstu na potrzeby druku m.in. projekty wielostronicowych broszur reklamowych, banerów i bilbordów (duże wymiary)

Szczególnie to co wytłuszczone.

 

 

 

Co dla mnie nie znaczy: "musze miec wszystko z najwyzszej pulki, i najdrozsze."

A dla mnie znaczy to "chcę mieć solidne podzespoły o dobrej jakości, takie, żeby się nie przegrzewały, były ciche, wydajne i długo mi służyły, bo wydaję na to moje ciężko zarobione pieniądze" A niestety trochę lepsze rzeczy z natury kosztują więcej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

A dla mnie znaczy to "chcę mieć solidne podzespoły o dobrej jakości, takie, żeby się nie przegrzewały, były ciche, wydajne i długo mi służyły, bo wydaję na to moje ciężko zarobione pieniądze" A niestety trochę lepsze rzeczy z natury kosztują więcej.

 

Ja nigdzie nie powiedzialem zeby kupowal dziadostwo,

raczej mowie ze nie musi kupowac najwyzszych modeli, bo nie widze na co by mial spozytkowac ta roznice. 

 

Do PS czy ma 760 czy 780 nie daje mu to zadnej roznicy.

 

Ram-u zawsze mozna dorzucic. 

 

Mysle, ze jak ktos mieszka w okolicy w ktorej ciezko o prace, i firma prezentuje podejscie jakie prezentuje to wykosztowywanie sie niepotrzebnie nie jest rozsadnym pomyslem. 

Jezeli wezmie kredyt na 7-8 tys, a miesiac puzniej firma zdecyduje sie go np zwolnic, to jest w gorszej sytulacji niz jak by mial kredyt na 4-5 tys. Im nizszy kredyt tym lepiej. 

 

Mniejszy kredyt szybciej/latwiej splaci.

Link to post
Share on other sites

Szanowni koledzy proszę się nie sprzeczać : ) Nie chciałbym swoimi tematami budować kłótliwych wątków, za każdy post oczywiście jestem wdzięczny (Daje mi to możliwość spojrzenia przez pryzmat innych oczu). Grafiką 3D nie zajmowałem się w pracy ponieważ komputer był zbyt słaby. Planuję zakupić 3DS MAX lub CINEMA 4D - Jest to kwestia przemyślenia ponieważ w grafice 3D jestem amatorem i dopiero stawiam pierwsze kroki w zleceniach dla osób trzecich/firm. Wstępnie mam propozycje kilku zleceń za symboliczną złotówkę wizualizacji mieszkań w formie 3D dla jednej z poważniejszych firm budowlanych w regionie. 

 

Komputer wygląda tak: [EDIT, szaleje i daję inną płytę główną, obudowa zmieniona na większą]

 

PROCESOR: i7 4930K

CHŁODZENIE PROCESORA: Phanteks PH-TC14PE

PŁYTA GŁÓWNA: ASUS P9X79-E WS LGA 2011 Intel X79 SATA 6Gb/s USB 3.0 SSI CEB Intel Motherboard

RAM: Kingston HyperX Beast - DDR3-1866 - CL10 - 64 GB KHX18C10AT3K8/64X

KARTA GRAFICZNA:  Asus GeForce GTX 780, 3GB DDR5 (384 Bit), HDMI, DP, DVI, BOX (GTX780-DC2OC-3GD5)

DYSKI TWARDE: 

SSD 240GB Crucial M550 (Os, programy)

SSD 120GB Samsung 840PRO (scratch disk, cache)

HDD 1TB/2TB - Seagate DM003/001 (media)

HDD 1TB/2TB (export)

ZASILACZ: Corsair RM750W

OBUDOWA:  Fractal Design Define XL R2 

 

Płytę główną mogę wymienić na poważniejszy model, pamięci mogą ulec zmianie pod względem firmy ponieważ owe mogą być za duże wielkościowo (wysokość). Obudowa bardzo mi się podoba, ale również mogę zmienić na coś poważniejszego - Mam troszkę mieszane uczucia co do cyrkulacji powietrza wewnątrz niej, jest to obudowa solidnie wygłuszona i wszędzie gdzie to możliwe jest zaklejona - Gdybym posiadał mniej wydajny sprzęt nie wahał bym się, ale jeżeli wydaje 2 tys na procesor i 2 tys na grafikę chciałbym uniknąć problemów z nadmiarem temperatur, dla świętego spokoju wewnątrz mnie mogę mieć głośną, ale przewiewną obudowę... Grafika chyba powinna być ok. Co sądzicie ? 

 

Komputer musi być dobry ponieważ - jeżeli dojdzie do sytuacji utraty etatu sprzęt będzie jedynym żywicielem rodziny : ] 

 

EDIT 2:

Mniemam, że jesteśmy już na samym końcu... Jeżeli nikt nie ma zastrzeżeń do zestawu, pozostaje wybrać wiatraki do obudowy : ]

Edytowane przez Cabura
Link to post
Share on other sites

R4 ma możliwość zamontowania do 7 wentylatorów, więc o wentylację nie ma co się martwić. Obecnie niewiele droższa jest jej większa wersja - Define XL R2, która oferuje w zasadzie to samo, ale z większą ilością miejsca w środku, co przy high-end'owym i dość ciepłym sprzęcie jest wskazane.

 

Jako jej posiadacz polecam naprawdę gorąco. Buda na długie lata.

 

http://www.agito.pl/obudowa-fractal-design-define-xl-r2-czarna-91-689020.html

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Jezeli wezmie kredyt na 7-8 tys, a miesiac puzniej firma zdecyduje sie go np zwolnic, to jest w gorszej sytulacji niz jak by mial kredyt na 4-5 tys. Im nizszy kredyt tym lepiej.    Mniejszy kredyt szybciej/latwiej splaci.
 

 

Kolego my nie jesteśmy tutaj od planowania życia tylko od doradzania sprzętu. Autor ma swój rozum i chyba wie co i jak chce zrobić. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Napisano (edytowane)

Wybór padł na 2 monitory (27 cali + 24 cale)

27 cali o rozdzielczości:  2560 x 1440 pikseli (16:9)

24 cale o rozdzielczości 1920x1200 (16:10)

 

Z racji baaardzo nadszarpanego budżetu (ceny monitorów) proszę o radę w przypadku karty graficznej.

 

Pytania:

1. ​Jaka karta uciągnie dwa monitory o podanej rozdzielczości ? 

2. i opcja nr 2 - Jaka karta uciągnie 1 monitor 2560 x 1440 pikseli (16:9) ?

 

Rezygnuje z obróbki grafiki 3D. Stawiam tylko na projektowanie grafiki 2D, obróbka fotografii i tworzenie stron. Podczas pracy z grafiką używane będą dwa monitory. Podczas grania 1 monitor (27 cali). 

 

Proszę o pomoc bo zgłupiałem. 760 czy 780 ? czy inna ? 

Edytowane przez Cabura
Link to post
Share on other sites

 

 

Wybór padł na 2 monitory (27 cali + 24 cale)

Jakie modele?

 

 

 

Pytania:

1. ​Jaka karta uciągnie dwa monitory o podanej rozdzielczości ?

2. i opcja nr 2 - Jaka karta uciągnie 1 monitor 2560 x 1440 pikseli (16:9) ?

Jeśli mówimy tylko  o pracy to zarówno GTX760 jak i GTX 780 dadzą sobie radę w obu przypadkach.

 

 

 

Proszę o pomoc bo zgłupiałem. 760 czy 780 ? czy inna ?

Do pracy tylko w PS, AI i Corelu wystarczyłaby tu GTX 760, ale

 

 

Podczas grania 1 monitor (27 cali).

Nie wspominałeś wcześniej nic o graniu. W jakie gry chcesz grać? W rozdzielczości 2560x1440 GTX760 może nie dać rady, a w bardziej wymagających grach nawet GTX780 może mieć kłopot. Dlatego sugeruję po prostu grać na monitorze 24-calowym, a większy zostawić sobie do pracy. Wtedy nie musiałbyś płacić więcej za GPU tylko do grania.

 

Jeśli masz już bardzo nadszarpany budżet to można myśleć o zejściu na LGA1150, skoro nie zamierzasz działać w 3D. Mówię tu o tym co napisał stelek

 


i7 4770K :

- PS, Ai 5/5 (praktycznie cały design 2D)

- 3D/video 2,5/5 (render to "kat" dla CPU - ilość wątków jest istotna, oraz jego moc, czyli w wielkim skrócie taktowanie)

i7 4930K

- PS, Ai 5/5 (ten procek to "overkill" dla tych programów)

Tylko dużym minusem takiego rozwiązania jest ograniczenie maksymalnej ilości RAM z 65 do 32GB.

Link to post
Share on other sites

Przyznaje, że mój komputer na wzgląd budżetu wygląda zupełnie inaczej. 

 

Monitory:

1x EIZO CX721 - 6. 000 zł ! ;(   (Monitor do grafiki)

1x EIZO EV2436WFS3 - 1.900 zł  (Monitor pomocniczy, głównie do kodowania i internetu) Da się na nim grać ?

 

Stacja robocza:

Procesor: i5 - 700zł

cooler na procesor: - 350zł 

Płyta główna: Asus Z87-A  - 500zł

RAM: 16GB RAM - 700zł

Grafika: GTX 780 - 1 900zł lub GTX 760 - 1000zł (Wolę drugą opcje, cena! Jeżeli udźwignie dwa monitory)

Zasilacz: Nie wiem jakiej mocy - budzeń 800zł (Upatrzyłem coś 750W) 

Obudowa Zalman: 600zł (Model który mi się podoba)

Creative Sound Blaster - 500zł

Logitech Z906 5.1 – 1 250zł

1xSDD Kingston 240GB - 550zł

1xHDD 2TB - 400zł

Windows 7 Professional lub 8.1 (zastanawiam się)

 

Komputer ma stać w "studio" w którym czasami fotografuje np. sesja porterowa na białym tle ze specjalnym oświetleniem. Foto amatorskie, łapiące się o "profeske" oferta skierowana do osób chcących mieć dobre zdjęcia za naprawdę rozsądne pieniądze. Na wzgląd tego komputer jest wyposażony w dobrą kartę dźwiękowa i głośniki. Gdy coś gra jest przyjemniej : ) W powyższym nie pisałem dokładnych modeli ponieważ nie pamiętam oznaczeń które wybrałem np. chłodzenie (ceny pamiętam dobrze : ] )

 

Programy które będą użytkowane:

photoshop. Indesign, illustrator, corel

 

Mniemam, że mi się dostanie, że źle. Komputer jeszcze nie zamówiony, można modyfikować zestaw. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...