Skocz do zawartości

Crossfire czy nowa karta?


Recommended Posts

Witam!

 

Przychodzę po poradę, a mianowicie:

 

Obecnie mam kartę graficzną Asus amd r9 270. Udało mi się ostatnio uzbierać 400 zł i stąd moje pytanie. Czy opłaca się dozbierać 250 zł i kupić drugą taką samą kartę do crossfire'a czy sprzedać obecną i kupić coś innego czy może w ogóle poczekać i nie wydawać niepotrzebnie.

 

Z góry dzięki za opinię

 

PS. moje podzespoły: i5 4440, 4gb RAM, asus vanguard b85, zalman z3plus

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę jeden slot jest na pci-e 3.0 16x a drugi na pci-e 2.0 16x(run at 4).

Nie powinno być problemów z skalowaniem.

Ewentualnie możesz odczuć mikro przycięcia

 

Jakbyś kupił niedrogo drugą kartę r9 270 bądź 7870 to warto.

Sama 270ka nie jest słaba. Dołożenie drugiej podniesie wydajność.

Zasilacz da radę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dać da rade, ale pomyśl nad tym czy jest sens pakować dwie karty.Moje powody na nie to:

1. dwie karty jak by nie patrzył to zawsze wierszy wydatek na prąd niż jedna

2. Jak uzbierasz na lepszą pokroju 280 czy 290 to w tedy myśl o sli bo w tedy będzie miało sens (ale tu to już inny zasilacz)

 

Teraz druga sprawa jaki masz monitor bo być może sli jak i wymiana będą zbedne

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

I co apropo takich technologii jak Mantle, nie lepiej wybrać kartę od AMD?

Mantle przydaje się przy słabych procesorach, twój do nich nie należy

 

 

 

Czyli w takim wypadku lepiej wybrać r9 280 czy GTX 770?

To zależy od twoich osobistych preferencji. R9 280x jest bardziej opłacalny, z drugiej strony wielu ludzi ma sentyment do zielonych 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Acha okej, a którą wersję byście w takim razie polecili? Słyszałem, że MSI ma jakieś problemy z wiatrakami, ASUS ( mój faworyt ) ma jakąś wadliwą serię, a serwis wiadomo jaki jest. Która wersja będzie w takim razie najlepsza i niezawodna?

Link to post
Share on other sites

 

 

Dozbieraj, sprzedaj tą i kup GTX770. Dwie R9 270 gubią klatki aż miło. 

To moze jakis test z nowymi sterownikami na potwierdzenie. I moze cos innego niz PcLab. Tak zeby kolege utwierdzic ze to dobra decyzja nie pakowania sie w crossfire.

 

 

 

1. dwie karty jak by nie patrzył to zawsze wierszy wydatek na prąd niż jedna

Swietny argument. A ile wieksze zuzycie pradu w porownaniu z R9 290 i ile to bedzie wiecej na rachunku za prad 10 zl czy 100 zl ?  

Link to post
Share on other sites

 

 

A może mam 2 takie karty i nie potrzebuję testu, tylko wystarczy jak odpalę grę? 

No ja tez mam crossfire i jakos wszystko ok. Moze masz cos nie tak? W jakich sytuacjach gubia ci te klatki, moze gramy w zupelnie cos innego . Daj przyklad to sprawdze u siebie jak bede mial mozliwosc.  

Link to post
Share on other sites

Najbardziej to w Crysis 3. Ustawiony lock na 30 FPS przy najwyższych detalach. A wydaje mi się jakby wersja na X360 chodziła płynniej. Pozostałe gry jakoś specjalnie nie "tną". M.LL lub TR. 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Ok. Mam troche mocniejsza konfiguracje i nie ustawiam zadnego limitu, ale ustawiajac limit tylko na 30 fps to sam sobie fundujesz klopot. Tyle klatek to nigdy nie bedzie mozna nazwac plynna gra. I gralem w Crysys 3 kilka razy bo to akurat moja ulubiona gra. 30 Fps to nawet na jednym GTX 760 gra wyglada kiepsko. Crysis 3 ma to do siebie ze obojetnie czy z jedna , czy z dwiema kartami zalezy gdzie patrzysz mozesz miec nawet 50% mniej klatek na tej samej mapie. Musisz zbic detale  zeby sobie na te spadki zapas zostawic. Na moim R7990 ta gra chodzi absolutnie *****..... i nie ma co tu nawet wiecej nic pisac . Wszystko na max. + fxaa. Ostatnio przeszedlem jeszcze raz gre na GTX 760 , ale na detalach odpowiednio ustawionych zeby mie miec mniej niz 50FPS. Jak przesadzisz z detalami na jednej GTX 760 to niby masz 30-45 FPS , a gra jakos nie jest plynna. 

 

 

Pozostałe gry jakoś specjalnie nie "tną". M.LL lub TR. 

Czyli co, wcale nie jest zle. 

Poswiec troche detali zeby miec wiecej klatek. Ponizej 50 FPS nawet jednordzeniowe karty juz zaczynaja lekko przycinac, a z dwoma faktycznie przy ok. 30 fps jest kiepsko. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Przez wzgląd na vsynch gram w 60 lub 30 fps. A C3 jakoś u mnie nie wyświetlał wartości pośrednich. Chodził w 60 lub 30 klatkach. A nagłe dropy przez pół powodowały straszne lagi. Dlatego zblokowałem na 30. 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Ja bym spróbował z tym cf. Zakupić po taniu jakąś używkę 7870 lub r9-270 i jazda.

Wydajność ogólna powinna być zdecydowanie wyższa niż takiego 280x czy nawet gtx 770.

Jak się nie spodoba, to po sprzedaży używki nie będziesz aż tak stratny a przy odrobinie szczęścia może nawet troszkę zyskasz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z3 nie jest budą, która zbytnio nadaje się do CF, a skoro posiadacz takiego rozwiązania je odradza, to osobiście radziłbym się go posłuchać. Najczęściej każdy pod niebiosa wychwala swoje zakupy komputerowe, dość często naginając przy tym rzeczywistość.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...