Skocz do zawartości

adata czy cruciale do haswella?


Recommended Posts

Cześć,

 

nie będę się rozwodził.. czy jest sens inwestowania w adatę pod haswella? Zastanawiam się pomiędzy tymi dwoma dualami:

 

A-Data XPG V1.0 - 534zł

Crucial Ballistix - 465zł

 

Specyfikacja:

 

AsRock Z87 Extreme4

i7-4770K (pod koniec 2015 chcę zmienić na 4930K)

Phanteks TC14PE

 

większy radiator na adacie może nie mieć tu żadnego znaczenie z uwagi na to, że 4770k zapewne i tak nie pójdzie wyżej niż 4,5ghz więc pamiątki nie muszą się super 'kręcić', ale z uwagi na pomysł wymiany za 1,5 roku na 6rdzeniowca, który już będzie po odświeżonej wersji procków intela to jest szansa, że on ruszy się wyżej niż 4,5 i tutaj adata może mieć znaczenie przy o/c...

 

co polecacie? :)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Kolor pcb nie ma żadnego znaczenia przy oc, jest to tylko kwestia wyglądu. Skąd CI to przyszło do głowy?  :co:

Cruciale są bardziej opłacalne.

 

hehehe to chyba przez tą godzinę napisałem jakiś swój skrót myślowy ;) cruciale bardziej opłacalne będą nawet do poprawionej wersji 4930K gdyby pominać różnicę cenową obu pamiątek?

 

/// (poprawiłem 1 post) z tym o/c miałem na myśli czarne = walory estetyczne , o/c w sensie czy radiatory na adacie lepiej odprowadzą w razie czego ciepło od tego maleństwa na crucialach... oj ledwo piszę chyba czas na sen,

 

btw: wesołych świąt ;)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Pod koniec 2015 roku to ten ivy bridge 4930k to bedzie stary dziadek, bo bedziemy kupowac 14 nm cpu i ddr4. Na 4770k spokojnie przeczekasz ivy bridge-e bo to mocny cpu, na kilka lat. Jak musisz miec 6 rdzeni do pracy to od razu idz w lga2011.

 

nie muszę ale przydałoby się do łatwiejszej pracy.. z uwagi na ograniczenia finansowe napisałem koniec roku 2015 ale możliwe, że będzie to początek 2015.. czas pokaże :) pod 2011 wystarczy wtedy tylko wymienić mobo i procka bo wszystko inne da sobie świetnie radę.

 

to jak z tymi ramami? sens iść w adatę czy zostać przy cruckach?

 

-------------------------

 

Wybór padł na Mushkin Redline 1600/CL7 za 560zł

Z uwagi na obudowę H440 czarno czerwoną + phanteksa czerwonego powinny ładnie zagrać...

oczywiście o ile będą w ogóle widoczne pod coolerem..

...kiedyś jednak będzie wodowanie więc wtedy już się pokażą na bank,

tak czy siak powinny pójść na 2000/cl8 lub 1600/cl6 przy 1.5V i to jest główny powód ich wyboru  ;)

 

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...