Skocz do zawartości

Cicha obudowa do ~300zł


Recommended Posts

Hej,

 

Szukam obudowy pod płytę ATX.. Chciałbym aby komputer był jak najcichszy, i miał dobre filtrowanie. Chłodzenie oczywiście jak najbardziej także istotne ale na drugim planie.

 

Komputer posiada:

- i5 2500K ze standardowym, stockowym chłodzeniem (nie kręciłem i raczej nie planuję)

- nvidie gtx 560 (chyba od gigabyte)

- zasilacz Chieftec CFT 560W

- płyta Asrock p67 pro3

- 2x HDD, napęd dvd.

 

Myślałem o http://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-series-330r-quiet-mid-tower-usb3-0-black-cc-9011024-ww-603952/

 

lub http://www.morele.net/obudowa-gelid-gaming-darkforce-z-oknem-podkladka-pod-mysz-gelid-ft-gd01-a-626909/

 

 

Wygląd raczej nie istotny.. Pomocy :)

 

edit: a może lepiej wymienić chłodzenie na podzespołach na cichsze?

Edytowane przez estridd
Link to post
Share on other sites

Przyznam, że się na tego Gelida trochę nassałem ;) Ale z tego co zauważyłem, nie oferuje aż takiego wyciszenia jak drugi zalinkowany przeze mnie Corsair. W takim razie gdybym go brał, chciałbym też zabrać się za wymianę chłodzenia na cichsze. I tutaj moje pytanie: Co wybrać, na jakie parametry zwracać uwagę, etc?? Nie jestem w tej chwili do końca pewien co jest głośniejsze - proc czy grafika (zasilacz chyba można wykluczyć). Ostatecznie mogę wymienić tu i tu. 

 

Desktop służy głównie do grania, po kilku godzinach jak porządnie się rozgrzeje (grafika utrzymuje ok. 70stopni) zaczyna szumić na tyle głośno, że słyszę go dwa pokoje dalej ;) ten efekt właśnie chciałbym zniwelować, strasznie irytuje w nocy..

Edytowane przez estridd
Link to post
Share on other sites

A ja polece Fractal Design Define R4.

Świetna jakość wykonania, dobre wyciszenie, bez zbytniego zablokowania przepływu powietrza (ModuVent) i wbudowany panel do kontroli wentylatorów. Aż się dziwię że nikt jeszcze o niej nie wspomniał.

 

Zastanów się jeszcze nad tą obudową, bo jest warto.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...