Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
mam problem z siecią. Tzn niby wszystko gra a nie do końca.
Mój sprzęt to TP-LINK TL-WR543G i Asus RT-N16.
Internet odbieram radiowo przez antenę na dachu podłączona do TL-W543G(sieć 192.168.1.1). Do tego routera mam podpięty RT-N16(sieć 192.168.2.1) po rj45 i pracuje jako AP i rozsyła po WiFi neta. Ogólnie wszystko śmiga ale urządzenie posiadają IP 192.168.1.* i tu jest problem. Mając IP 192.168.1.* nie mogę korzystać z podłączonej drukarki do Asusa oraz pendrive. Dostęp mam dopiero po wpisaniu na sztywno IP 192.168.2.* ale wtedy nie mam internetu. Nie wiem jak to ustawić w "jedną sieć". Mam obecnie wszystkie urządzenia podłączone do Asusa - po Lanie TV, PC a po WiFi telefony i lapka. W telefonach automatycznie przypisuje IP z 192.168.1.*.
Jak to ustawić aby była jedna sieć albo żeby na IP 192.168.2.* był internet bądź urządzenia wpięte po USB do RT-N16 były widoczne w sieci 192.168.1.*.

 

Link to post
Share on other sites

a nie mogę zostawić 192.168.2.1? 
w tp-linku wpisałem

Destination IP Address: 192.168.2.1

Subnet Mask: 255.255.255.0

Default Gateway: 192.168.1.1
oraz wyłaczyłem DHCP.
ale dalej nie mogę się dobić do asusa.
po zmianach reboot?

Edytowane przez pzilk
Link to post
Share on other sites

W tp-linku masz nic nie ruszać ważna jest tylko sieć LAN.

Z tej sieci wydzielasz podsieć, która będzie siecią LAN asus-a.

DHCP ma być włączone na obu routerach.

Nie możesz po prostu zrobić port forwardingu na usługe ftp 22 port i drukarke?

Edytowane przez helfi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

załóżmy ze w tp-linku zostaje jak było 192.168.1.1. Jak ustawić w asusie(mam 192.168.2.1)? gdy miałem 192.168.1.1 tu i tu wyświetlało konflikt. Drukarka działa gdy ustawie w kompie adres z sieci 192.168.2.*

 

Tak ustawiłem w asusie i nie mam dostepu1.jpg?psid=1

i inne ustawienia jakie próbowałem

2.jpg?psid=13.jpg?psid=1Ustawiałem również  adres ip jako 192.168.1.220 boo na tp-linku mam zakres do 100-199

4.jpg?psid=15.jpg?psid=1Również próbowałem z wyłączonym dhcp.
Wszystkie te opcje pojawiły się kiedy zmieniłem tryb pracy na router bezprzewodowy.

Edytowane przez pzilk
Link to post
Share on other sites

Zostaw włączony DHCP na 543G. Na Asusie ustaw IP z tej samej podsieci np 192.168.1.250. Na Asusie wyłącz DHCP. Routery połącz LAN-em. 

 

Po co w ogóle NAT-ować drugi raz ruch? Po co routować? Przecież ten ruch wystarczy przełączać i od razu problem z głowy.

Link to post
Share on other sites

Na tp-linku zostawiłem DHCP(192.168.1.100-199) i ip 192.168.1.1 a na asusie mam ip 192.168.1.2 i DHCP wyłączone.

Wszytko wpięte do routerów widzi się i jak narazie działa.


No i mam problem. Tym razem z drukarką. Komputery widzą drukarke lecz drukarka drukuje tylko pierwsze drukowanie. Drugiego druku nie drukuje chociaż niby buforuje. Po ponownym włączeniu drukarki druk jest drukowany.
 

Edytowane przez pzilk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...