Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Mój obecny router (D-Link DIR-615) zaczyna gubić połączenia, ciągłe resetowanie i konfiguracja są dosyć uciążliwe więc postanowiłem zmienić go na coś lepszego. Mieszkam w bloku i mam spore problemy z zasięgiem w najbardziej oddalonym od routera pokoju (wszystko na obrazku pod spodem). Często oglądam YouTube na TV sterując go telefonem i zdarza się że telefon traci połączenie z routerem.

 

Szukam routera do około 200zł (jeśli będzie warto do mogę dorzucić parę złociszy) z dobrymi antenami, który będzie stabilnie pracował, koniecznie musi być przystosowany do postawienia w pionie (podstawka itp).

 

Mam Internet osiedlowy 70/10 Mbit/s, w nocy prędkości rosną do 100/20 Mbit/s. Możliwe, że w tym roku zwiększą trochę przepustowość łącza. Do urządzenia będzie podłączony kablowo komputer stacjonarny i telewizor oraz w miarę możliwości drukarka/dysk zewnętrzny, z Wi-Fi będą korzystać 2-3 telefony.

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

Rysunek poglądowy mieszkania:

 

 

http://www.iv.pl/images/34768527589159049451.png

 

 

EDIT: Znalazłem coś co wydaje się spełniać moje wymagania Asus RT-N15U (http://www.euro.com.pl/routery/asus-rt-n15u.bhtml) - nadaje się?

Edytowane przez szylolek
Link to post
Share on other sites

A co powiesz o Airlive N450r? Mam go i jest świetny. Co prawda nie wykorzystuje jego potencjału w 100%, ze względu na mobilny net...

 

Router jest dwuzakresowy, ma opcje serwera FTP, simba oraz iTunes, a także wbudowanego klienta p2p. Radzę Ci poczytać o wszystkich jego bajerach. U mnie prędkość w nocy dochodzi do 70mb/s i ten router ładnie rozprowadza prędkość po całym domu. Do tego ma gigabitowy LAN co może Ci się przydać w oglądaniu filmów na telewizorze poprzez DLNA.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycje, Asus RT-N16 wydaje się ciekawą propozycją. Mam tylko pytanie czy jest duża różnica w zasięgu między nim a routerem podanym przeze mnie? Obydwa mają 3 anteny, więc nie wiem jak bardzo wewnętrzne anteny ograniczają jakość połączenia ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...