Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,
od jakiegoś czasu chciałem się przerzucić na sprzęt, który nie będzie potrzebował PC ale żeby można go było podłączyć do PC (nie mnożyć głośników w pokoju) i mieć zadowalającą jakość + stacja CD, bo kolekcja płyt rośnie, a słuchać nie ma na czym.
Najbardziej bym chciał 2.1, ewentualnie stereo.
Mój uskładany budżet na Hi-Fi to 1000zł, równolegle kupuję komputer stacjonarny więc jest opcja żeby zamontować dobrą kartę muzyczną, prawdopodobnie będzie to Asus XONAR D1, - jeśli potrzeba... a że się nie znam, więc pytam o poradę.
1000zł +/-200zł i nic więcej nie mam, ani kolumn ani bazy początkowej. Muzyki i filmów słucham głośno, bo lubię wszystko słyszeć.
Pokój mam mały 2x4 [m], ale jako student nigdy nie wiem kiedy będę musiał go zmienić.
Muzyki słucham przeważnie hip-hop, pojawia się też rock i wszystko inne... Przeważnie są to MP3, a płyty nagrywane w polskich studiach, więc szału raczej nie będzie. Z normalnej płyty CD wydobędę wyższą jakość zgrywając ją po prostu na dysk, zapisując w formacie FLAC?

Po przeczytaniu kilku tematów widzę, że budżet 'audiofilski' mam znikomy, ale na hi-end będzie jeszcze czas ;) 

Zestaw może być używany, może być nowy. Bardzo miło by mi było zobaczyć jakieś linki z ewentualnymi ofertami zestawów, żebym się nie czaił w zakamarkach internetu na jakąś okazję.

Pozdrawiam i liczę na owocną współpracę  :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wybiorę się na odsłuchy od poniedziałku:
- Pianocraft 640 i 330/332
- Denon 38 i 39
- Onkyo 545 i 555
- TEAC TC-X350i / TEAC MC-DV600D
- Pioneer X-HM31 / Pioneer X-HM51K

Co jeszcze mogę dodać do swojej listy? Jakiś Pioneer jeszcze? A może coś skreślić?
Najlepiej jakby była wieża ok 1000zł, a jak się mega spodoba to dołożę więcej. Nie chcę podchodzić cynicznie do tego, ale wątpię żebym usłyszał różnicę rzędu 600zł - która przekona mnie abym dopłacił.

Ewentualnie tak jak piszecie, dokupić do 'golasa' dobre monitorki.

Skoro w PC nie będzie RCA to podłączę to przewodem minijack/RCA?

Link to post
Share on other sites

Na kilku forach doszliśmy do wniosku, że skoro dźwięk będzie przechodził przez zewnętrzny system to nie warto póki co inwestować w kartę, jak będę czuł że potrzebuję to dokupię.

 

PC się składa w innym wątku klik

MOBO:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h87-pro4-h87-lga1150-2xpcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-h87-pro4-582749/

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, że gdybyś miał wyjście optyczne z płyty głównej to byś mógł ominąć wbudowaną dźwiękówke. Napisałem w Twoim temacie o zestawie na temat płyty głównej. Wtedy denon 39 albo onkyo 555 albo inny model który ma wejście na toslinka. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...