Skocz do zawartości

Jaki procesor, a może nowa płyta i nowy procesor?


Recommended Posts

Cześć. Mój komp:
- Płyta główna GA-MA770T-UD3P v1.0
- Procesor AMD Athlon II X2 270

- Pamięć GoodRam DDR3 2X 2GB 1333MHz
- Dysk Western Digital WDC WD10EZEX 1TB

- Zasilacz XFX Core 550W

- Grafika Club3D Radeon HD7850 2GB

- Monitor BenQ GW2460

 

Wszystko śmiga elegancko, ale np. przy Age of Wonders III na wysokich detalach trochę przycina. Mówię o rozdziałce FullHD. Wygląda na to, że Radeon ma trochę podcięte skrzydła i pora wymienić procesor, a potem dodać RAMu. Interesuje mnie kupno używanego sprzętu na gwarancji. Jaki najlepszy procesor wejdzie na tą płytę główną? A może lepiej zmienić płytę i porzerzucić się na i5/i7? Chcę poznać Wasze rady. Od siebie dodam, że wydajnościowo już ten zestaw mi wystarcza - w gry nie gram, jedynie może zacznę w BF4, CS:GO, a tak to jakieś WoW, LoL i tego typu. Z drugiej strony nie wiem czy jest sens pchać się z prockiem do tej płyty, bardziej przyszłościowe wydaje się kupno płyty pod Intela, a nie chcę za jakiś czas zostać w kropce żebym musiał kupować cały zestaw - wolę modernizować powoli.

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

Ja bym wepchnął do tej płyty phenoma x4 BE lub jakiegoś x6. Dołożyć jakieś używane dobre chłodzenie i podkręcić na ~4 GHz. Przy takim procku karta rozwinie skrzydła w nowych grach i na pewno nie będzie ograniczana.

To będzie najtańsze wyjście.

Link to post
Share on other sites

A najlepszy procesor jaki wejdzie na tę kartę to AMD Phenom II X6 1100T? Ktoś tak mi napisał...

Nie wiem czy jest sens wsadzać sześć rdzeni, bo coś to obsługuje?
Mieć 6 GB to tak dziwnie. Jak już to kupiłbym kość 4 GB - będzie znacząca różnica?
Póki co już jestem zadowolony z tego komputera, a taki procek i ram z pewnością się przyda. Myślę, że jak za ok. 2 lata wymienię płytę i procesor na Intela to grafika i RAM wciąż będą pasować? :)
Tak jak mówię - nie chcę dopuścić do sytuacji, że będę musiał wymieniać wszystko.

 

Kupiłem zasilacz i grafikę - mam nadzieję, że przyszłościowe. RAM, proca i płytę kupiłem za grosze, bo wyszło 20 zł/część :) Teraz jakbym znalazł ten procek i jakiś RAM w okazyjnej cenie to biorę, pytanie czy warto brać 1100T?

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

odblokowane 4 rdzenie: http://allegro.pl/phenom-ii-x2-550-x4-b50-jak-x4-955-box-krakow-i4157174872.html

jeśli Twoja płyta na to pozwala,

lub Phenom ll 955: http://allegro.pl/zapraszam-okaza-amd-phenom-ii-x4-955-3-2ghz-i4160493681.html\

Phenoma ll X6 nie opłaca się kupować do gier, to już lepiej wskoczyć na intela.

Edytowane przez Łukasz_966
Link to post
Share on other sites

Wymieniając na nowe, minimalnie po kosztach to jakaś tania płyta główna pod LGA 1150 w okolicach 200zł i do tego np Pentium G3420. Reszta z twojego komputera będzie pasować.

 

Pentium G3420 223zł (tani procesor dwurdzeniowy o wydajności zbliżonej do podkręconego Phenoma II x4 965)

i

Gigabyte B85M-D3H 233zł (bardzo dobra tania płyta główna z chłodzoną sekcją zasilania, można na niej w przyszłości wpakować i5-4670K i podkręcić)

Ewentualnie do tego jakąś tańszą płytę główną na chipsecie H81, ceny poniżej 200zł.

np Asrock H81M 185zł (http://pccentre.pl/article/show/test-8-plyt-glownych-lga-1150-matx-z-chipsetem-h81/id=18114;page=21)

 

Tak to mniej więcej wygląda wydajnościowo w porównaniu do phenoma

http://pclab.pl/art54829-24.html

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...