Skocz do zawartości

Problem z DVI w komputerze


Recommended Posts

Witam.

Kupiłem nowy komputer i pojawił się problem tzn. po wpięciu monitora do karty graficznej poprzez DMI nie wyświetla się obraz na pierwszym monitorze (Belna) a na drugim (Samsung) tylko przez 5 sekund przy włączeniu się komputera a potem wchodzi w stan uśpienia.

 

Dodam, że na starym komputerze Belnea działa bez problemu a z Samsungiem jest to samo.

 

Na nowym komputerze Samsung jest podpięty kablem VGA a do karty graficznej jest przejściówka na DVI i wszystko działa. W monitorze ustawiłem też żeby obraz był kierowany przez DVI, a nie VGA (można to zmienić przyciskiem)

 

Co muszę zrobić, żeby te 2 monitory działały na nowym komputerze? Pracuję na jednym monitorze.

W nowym komputerze karta graficzna to GTX 780

Edytowane przez mikicf
Link to post
Share on other sites

a próbowałeś inny kabel DVI

druga sprawa upewnij się, że masz właściwą wersję DVI, wyjście na grafie to cyfrowe DVI, a monitory (jeśli są stare) mogą działać po analogu

 

 

 

 

http://www.mcplus.com/wp-content/uploads/2013/07/DVI-types.gif

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie mam kabla żeby sprawdzić, ale działa na starym komputerze z monitorem Belnea i w nowym przez VGA-VGA + przejściówka DVI do komputera, ale gdy podłączę DVI-DVI to wyświetla się sam pulpit bez ikonek, bez paska nic nie można zrobić. 

 

Obydwie karty graficzne nowa i stara mają te same wejścia - DVI-D Dual Link, nowa ma dodatkowo DVI-I Dual Link

Link to post
Share on other sites

Przejściówka DVI-VGA zadziała tylko jeśli wetkniesz ją w złącze DVI-I.(albo DVI-A jeśli takowe posiadasz). Złącze DVI-D przesyła tylko sygnał cyfrowy, a sama przejściówka w magiczny sposób nie zamieni sygnału cyfrowego na analogowy.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Dvi_types.png

Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany. Podłączyłem 2 monitory do karty graficznej, jako monitor główny był ten na kablu VGA, zamieniłem monitor główny na drugi monitor (DVI-DVI) w panelu sterowania i teraz działa na kablu DVI-DVI.

Do rozwiązania trzeba było podpiąć 2 monitory, Gdy był podłączony sam monitor DVI-DVI pokazywał mi się sam pulpit i nie można było nic zrobić, a na drugim VGA-VGA były wszystkie ikonki i tam wszystko poustawiałem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...