Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

   Zdaję sobie sprawę z tego że jest to kolejny post o podobnym temacie na tym forum, jednak mam problem z wyborem komputera i im więcej czytam różnych opinii, tym więcej pytań mi się nasuwa. Będę wdzięczny jeżeli ktoś pomoże mi wybrać laptopa do 4500 zł.

 

Moje oczekiwania od laptopa:

ZASTOSOWANIE:

  • gry
  • programowanie w środowisku potrzebującym mocnego procesora (Visual Studio)
  • obróbka grafiki
  • codzienna praca i rozrywka

WIELKOŚĆ MATRYCY:

  • 15,6
  • 17  i większe (preferowana)

PROCESOR: najlepiej i7 4-tej generacji, ale być może wystarczy i5. [Nie biorę pod uwagę AMD]

KARTA GRAFICZNA:  GTX 760 i lepsze(z pamięcią GDDR5).           [Nie biorę pod uwagę kart AMD]

RAM: minimum 8 GB DDR3

DYSK: minumum to 750 GB ( Najlepiej 7200 obrotów), ewentualnie dodatkowy SSD, lub hybrydowe rozwiązanie.

ROZDZIELCZOŚĆ EKRANU: NAJLEPIEJ HD, LUB HD+ , jednak prawdopodobnie będę zmuszony kupić FULL HD ze względu na brak laptopów z takimi parametrami o niższych rozdzielczościach.

INNE: Oczywiście USB 3.0 przynajmniej dwa gniazda, w miarę rozsądna bateria.

 

MOJE PROPOZYCJE ( aczkolwiek nie do końca spełniające moje oczekiwania ):

ASUS G56JR

MSI GE 70 2OE

 

Najważniejsze jest dla mnie to, aby laptop nie grzał się zbytnio, był w miarę cichy, gry działały na wysokich detalach chociaż na początku (po jego kupnie...), programy takie jak Visual Studio otwierały się w przyzwoitym czasie.

 

Z góry dzięki za pomoc !!! 

 

Link to post
Share on other sites

z 15 cali MSI ge60 apache z i7 i gtx850 gddr5( maxwell) Zostanie Ci jeszcze na ssd msata jakieś

Wersja 17 calowa tego laptopa jest 100 zł droższa MSI ge70 apache

Kultura pracy i temp jako tako.

 

gtx760 z asusa jest wyraźnie wolniejsza. JAk dokłądnie w nim z kulturąpracy i temp nei wiem. To nowy model.

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, co do tego MSI to słyszałem że potrafi się mocno rozgrzać , a mam laptopa z takim poblemem nie chcial bym aby sytuacja się powtórzyła... Do tego słyszałem że MSI ma strasznie słabej jakości pasty pod procki. A czy karta w tym lapku da radę z grami typu BF4 w natywnej rozdzielczości?

Link to post
Share on other sites

Dać da ale raczej nei na ultra z 4x msaa

 

Sam już nie wiem co mam wybrać, najbliżej moich oczekiwań jest ASUS G56JR (8GB) ale on ma znowu starszą kartę, która do najmocniejszych nie należy, recenzje ma za to bardzo dobre : http://www.notebooktest.pl/news/w-testach-nowy-asus-rog-dla-graczy-g56jr-z-i7-i-gtx-760m/

A czy np. nie opłaca się zainwestować w typowo gamingowy sprzęt tylko 2 generacje starszy >>http://www.x-kom.pl/p/119149-notebook-laptop-15-6-asus-g55vw-s1094h-16-i7-3610qm-16gb-500-dvd-win8-gtx660.html

Co będzie lepsze jakiś stary high-end typu GTX 680 m , czy nowszy średniak??

Edytowane przez wanted
Link to post
Share on other sites

to tak nie jest, że każda generacja to jest kop. O zapomnij...

Co roku są odgrzewane kotlety.

 

gtx870 to ta sama karta co gtx680 tylko ma podkręcone taktowanie zegara dość mocno...

W tym budżecie gtx850mx z msi apache to najwydajniejsza karta jaką dostaniesz. i rzecz jasna jest ona wolniejsza wciąż niż gtx680

 

z nowych kart wygląda to tak. gtx850 gddr5 to niżej taktowaney gtx860. Natomaist gtx860 ma wydajność porównywalnądo gtx770. Gtx 770 jest wiążtrochęwolniejszy niz gtx 680

 

Niezła sialamacha i kupa marketingu w nazewnictwie i trudno to ogarnąć , wiem.

 

gtx660 to karta która została rebrandowana na gforca gt750 i do wszystkich powyżzych nie ma najmniejszego startu. Została by zdeklasowana.


Najmocniejszy z możliwych gforcó tj gtx880 to jedynie lekko podkręcony gtx780 czyli nie miej nie więcej niż rebrandowany gtx680mx ( wersja mx miała więcej shaderów niż samo 680m)

 

gtx850 i gtx860 to już nowa generacja maxwelli. Cała reszta to wysłuzone keplery.

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

haha, Dzięki za zestawienie, mi się tu na razie mózg przegrzewa :D

W takim razie co Byś zaproponował, czytałem o tych MSI Acerach i Asusach, i teraz to już nie mam pojęcia na co się zdecydować kompletnie.

  • Asus ma świetną kulturę pracy jak na laptopa do gier (jeżeli recenzje nie były kupione  :D )  za to ma GTX 760.
  • MSI ma GTX z maxwellem i GDDR5, co oznacza świetne osiągi w grach (w tej półce cenowej oczywiście ...), za to podobno można jajecznicę Wielkanocną zrobić na nim  :D.
  • Acer to znowu taki jeden wielki kompromis między wszystkim, laptop do wszystkiego, (i do niczego pewnie...)
Link to post
Share on other sites

Jak długo trzeba czekać  na tego Clevo?  A drugie pytanie to czy cena nie będzie wysoka,  jak konfigurowalem Xnote (by clevo)  to straszne ceny mi wyszły. Jeśli jeszcze macie opinie na temat tej firmy to proszę o podzielenie się  (bo jest mało znana w PL). 

Link to post
Share on other sites

Firma robi dobry sprzęt -  co do tego nie mam wątpliwości.Można go modyfikować np: poprzez kupno innego chłodzenia czy karty graficznej .Kupujesz u nich jakąś rzecz , wysyłasz im laptopa , oni ci zakładają i odsyłają (możliwe jest chyba także wymienianie w domu ale nie jestem pewien).

Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, proszę o doradę co ostatecznie wybrać. Nie ukrywam że żaden sprzęt nie spełnia do końca moich oczekiwań ( choćby przez Full HD spowalniające sprzęt, a do tego wcale mi nie potrzebne)

 

 

 

 

 

  • Czy może się jeszcze wstrzymać...?Jeśli tak to na co opłaca się jeszcze poczekać, oczywiście w tym budżecie ( z systemem Win8 64-bit / PRO )

 

Będę wdzięczny za Wasze sugestie :D 

Pozdrawiam i Życzę Wesołych Świąt

Link to post
Share on other sites

Narazie większość nowych laptopów powychodziła więc niema co czekać na nowości.Jedyne na co możesz czekać to na okazje np: na Allegro czy w sklepach.

Ja od siebie polecam te wybrane od ciebie Xnote W355 choćby dlatego ,że możesz wszystko skonfigurować,jeden z najwydajniejszych podanych w ,,podsumowaniu",nie grzejący się,dobry serwis,wszystko możesz wymieniać i masz upragnioną rozdziałkę HD +           (1600 x 900).System dokupujesz odzielnie i zyskujesz jakieś 50 zł ,,wszędzie taniej niż w zestawie"  :->

Link to post
Share on other sites

clevo w370ss już jest dostępny czyli wersja 17", model 350/355ss pojawi się zapewne na dniach, cena za w370ss z gtx860m, i7 4700mq to 4600zł bez systemu wersja 15" będzie tańsza o te 150-200zł jak w dotychczasowych modelach. Pełny konfig:

 

XNOTE W370SS NOWY MODEL !
- Ekran: Ekran 17,3" LED Full HD 1920 x 1080, Matowy
- Procesor: Intel Core™ i7-4700MQ 2.40 - 3.40GHz Turbo, 6MB L3 cache, HD 4600, 22nm, 47W
- Pamięć RAM: 8 GB (1 x 8) CRUCIAL DDR3L 1600 MHz DDR3 CL11
- Dysk twardy: HDD 750 GB WD SCORPIO BLACK 7200 RPM, 16MB cache
- Drugi Dysk Twardy: 0 Brak
- Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 860M (N15P-GX) 2GB GDDR5 Video RAM
- mSATA PORT: Brak
- Sieć Bezprzewodowa WiFi: Intel® Wireless-N 7260, SINGLE BAND + Bluetooth 4.0
- Napęd: Nagrywarka DVD RW Dual SATA
- System operacyjny: Brak
- Diagnostyka konfiguracji: Diagnostyka konfiguracji oraz optymalizacja układu chłodzenia (GRATIS !)
- Pasta termoprzewodząca: Aplikacja najlepszej pasty termoprzewodzącej Arctic Cooling MX-4 na CPU oraz GPU (GRATIS !)
- Pakiety Gwarancyjne: Pakiet Standard - Door to Door 24 miesiące
- Oprogramowanie Biurowe: brak
- Oprogramowanie Antywirusowe: Brak
http://www.bluemobility.pl/templates/standard/polish/images/gfx/pminus.gifhttp://www.bluemobility.pl/templates/standard/polish/images/gfx/pplus.gif 4599.99zł   Razem: 4600.00zł
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...