Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam , wie ktoś może co sie dzieje z moim komputerem ? Otóż od około 2/3 dni po włączeniu komputera zużycie CPU odrazu jest na 60/70% , po czym gdy odpale bardzo slabą gre czy np. kilka kart w przeglądarce zużycie jest juz na 95/100% a gdy jeszcze lekko go obciąże komputer sie resetuje . Faktem jest że komputer od zakupu ( ok.pol roku) nie byl odkurzany , zrobiłem to dzis i widze lekką poprawe , ale to i tak nie jest to czego oczekuje od takiego komputera . Nie wiem z tego co wiem mam słaby zasilacz ( nie wiem nie znam sie ) czy to on może byc powodem przegrzewania sie ? Poradzcie co zrobić , a oto parametry komputera 

 

CPU ; i5 3470 

Ram : 8gb

System : Windows 7 64 bit

Grafika : GTX 660 2gb ddr5

Plyta glowna : msi b75ma-e33

Zasilacz : niestety nie wiem nawet jakiej on jest marki i jakiej mocy ale z tego co wiem niskiej jakosci

 

 

 

POMOCY :)

Link to post
Share on other sites

powodów może być kilka.zobacz w men. zadań, czy coś nie zżera mocy, przeskanuj system Malwarebytes. jeżeli system czysty, to wskazywałbym na (oczywiście jeżeli już nie masz problemu z kurzem...) źle dociśnięty cooler (nie wiem co masz, ale jak box to bolec mógł wyskoczyć), albo pasta źle nałożona/straciła właściwości/dziadowska

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

:facepalm: poważnie??

to jak komp chasał przez pół roku!?!?!?

no to oprócz zużycia cpu masz pewnie PROBLEM z temperaturami... wrzuć jakieś screeny

 

 

 

odrazu jest na 60/70%

 

 

czy to on może byc powodem przegrzewania sie ?

zdecyduj się z czym masz problem... zużycie czy temp.

Link to post
Share on other sites

źle odczytujesz... to jest cpu fan - wentylator. chodzi na 100% bo nawet w idlu masz temperatury ~50C... więc problemem nie jest zużycie a temperatury.

 

 

 

Nie mam coolera ani pasty ;f

sam już znalazłeś rozwiązanie problemu.

 

swoją drogą naprawdę interesuje mnie jak Ty działałeś tak przez tyle czasu

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

powinieneś już wtedy, kiedy @kajtek składał Ci zestaw http://forum.benchmark.pl/topic/100277-prosba-o-sprawdzenie-zestawu-22002400-z%C5%82/?do=findComment&comment=1134089

 

a dlaczego nie zamontowałeś boxa?

zamontuj i problem zniknie. do procków bez OC zda egzamin. pasty do niego nie potrzebujesz bo ma już chyba zaaplikowaną, z tego co pamiętam

 

?!

To jest rozwiązanie problemu? Wysokie zużycie procesora = zamontuj cooler?!

BREDNIE!

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Hmm ale jakby nie miał w ogóle zamontowanego chłodzenia to przecież PC by się nie włączył a nawet jeśli to płyta główna nie pozwoliła aby pc się włączył bo nie jest podłączony wentylator od proca ;p autor jest początkujący wiec teraz będzie wiedział ;)

Link to post
Share on other sites

:facepalm: poważnie??

to jak komp chasał przez pół roku!?!?!?

no to oprócz zużycia cpu masz pewnie PROBLEM z temperaturami... wrzuć jakieś screeny

 

 

 

 

 

zdecyduj się z czym masz problem... zużycie czy temp.

Trolling tak 2/10. Na prawdę myślisz, że przez pół roku komputer mu działał bez żadnego chłodzenia?

https://www.youtube.com/watch?v=XrEaAMt9SnA

A co do pasty to ma, tą nałożoną fabrycznie na boxa.

 

Co do problemu zużycia CPU - obstawiam wirusa. Przeskanuj na początek MBAM. ;)

Hmm ale jakby nie miał w ogóle zamontowanego chłodzenia to przecież PC by się nie włączył a nawet jeśli to płyta główna nie pozwoliła aby pc się włączył bo nie jest podłączony wentylator od proca ;p autor jest początkujący wiec teraz będzie wiedział ;)

No nie wiem, może jakieś nieliczne płyty mają takie zabezpieczenia... Są przecież chłodzenia pasywne na CPU. 

Edytowane przez are2k
Link to post
Share on other sites

widzicie tam jakies zuzycie? bo po vcore widac, ze raczej spokojne idle... @up z tym trollingiem to do mnie/o mnie/w mym kierunku? jeżeli komuś pomagamy to sobie nie ubliżajmy...

Ale czy ja komuś ubliżam? Sam jakimś specem nie jestem, ale po twoim poście walnąłem odruchowo facepalma.

Link to post
Share on other sites

nie chce Cię martwić, ale jak znalazło tyle bugów i po usunięciu dalej coś nie jest nie tak, to najlepszym rozwiązaniem będzie postawić system na nowo. dodatkowo jak już zainstalujesz wszystkie sterowniki i programy, które wrzucasz na C:\, zrób sobie obraz dysku w razie "W". łatwiej jest zrobić recovery i update sterów niż czystą instalację.

Link to post
Share on other sites

;/


Takze kupie tą paste i zainstaluje od nowa system , poniewaz $ narazie na cooler nie mam , a to kosz kilkuset zlotych z tego co sie orientuje . Mam nadzieje ze pasta i nowy windows pomoze 


juz wiem w czym problem , to nie wina braku pasty czy collera , to wina jakiegos wirusa ;/ dopiero teraz zauwazylem ze jak odpale menadzer zadan to jakies gowienko zżera mi 25% CPU , gdy zamkne ten proces to wszystko wraca do normy jest tak jak powinno , lecz po ok. 5 sek powraca pod inna nazwą i znow zabiera mi to 25% zużucia ;/ zauwazylem ze zawsze na koncu nazwy ma *32 , pomozcie jak  tego wirusa usunac 


przeskanowalem komputer moim anty wirusem , wykrylo ponad 130 wirosow ^^ . Lecz to nie dalo skutku , cos mi gryzie CPU o 25% tutaj mamy screen gdzie probuje to zamknac  http://zapodaj.net/aae1468c25567.png.html , zamyka sie ... wzystko spoko procesor wraca do normy lecz po ok. 5/10 sekundach znow to samo lecz juz pod inna nazwą , tak przeskakuje w kolko z programu na program http://zapodaj.net/dd405e83364a8.png.html . Co to moze byc ? jak to usunąć POMOCY 

Link to post
Share on other sites

Jakiego masz antywirusa? Bo z tego co widziałem na screenie chyba comodo do tego nie aktywny. Zainstaluj inny skaner avast, avira, avg może znajdą szkodnika. Pomoc może Combofix. Jak problem nie zniknie pobierz, wypal na płycie obraz iso(linki bezpośrednie) i uruchom z płyty ten skaner http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-Rescue-Disk,Program,Windows,12771.html  Do tego po skanowaniu konieczna będzie analiza autostartu. Czy nie ma tam ukrytych wpisów aktualizujących szkodnika. Do analizy użyj Anvir Task Manager starczy wersja portable z tej strony http://www.anvir.com/download.htm . Program jest po polsku i dość czytelny. Wszystkie wpisu można podać analizie antywirusowej skaner online Virustotal.   

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

nie wiem nie znam sie , ok sprobuje tym Dr.Web:P


i nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale od chwili gdy zaaktualizowalem tego G Data , on mi tam wykryl jakies wirusy , ponad 130 ... wzystkie elegancko wykrylo i przenioslo do kwarantanny po czym jak chce je z tej kwarantanny usunac wyskakuje błąd ze program przestal dzialac ;/ tak samo np. przegladarka google chrome przestala dzialac po tym jak wykrylo te wirusy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...