Skocz do zawartości

Komputer na studia, architektura, AutoCAD, Photoshop


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Mam do was prośbę, potrzebuje konsultacji odnośnie zestawu komputerowego dla mojej kuzynki. Jest studentką architektury, potrzebuje mocnego peceta do pracy.


  • Zastosowanie komputera :AutoCAD, Photoshop, obróbka wideo
  • Maksymalna kwota :3600 PLN
  • Których części potrzebuję :procesor, płyta główna, pamięć RAM, zasilacz, karta graficzna, dysk SSD, dysk HDD, obudowa, napęd optyczny
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : NIE
  • Specjalne wymagania : "Żeby się nie psuł i obudowa była 'cicha'"
  • Części z poprzedniego komputera :brak
  • Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/TNQIiR/
  • Inne : Poszukuje monitora do tego zestawu, oczywiście aby nadawał się do pracy w wyżej wymienionych programach. Jakieś propozycje jeśli chodzi o kryterium stosunek do jakości?

Mam jedną wątpliwość odnośnie karty graficznej w proponowanym zestawie, to jest dobry wybór?


Link to post
Share on other sites

Mówisz, że nie planujesz OC, a płyta typowo pod OC. Do tego 4770 .to nieopłacalny procesor, taniej wyjdzie Xeon 1230v3. Różnica polega tylko na braku zintegrowanej karty graficznej. Zasilacz nie posiada warystora MOV, więc trzeba zaopatrzyć się w listę z takowym zabezpieczeniem, ewentualnie zmienić zasilacz.

Link to post
Share on other sites

Jako, że studiuję to samo to dorzucę kilka słów ;)

 

Ogólnie starałbym się brać i7 z K na te studia, a więc jak najbardziej uwzględniałbym możliwość OC. Jednak na Xeonie jak najbardziej da się przez takie studia przejść i to na wcale nie złych ocenach 8-)

 

Parę zmian bym wprowadził w tym zestawie: http://www.morele.net/inventory/info/315Uax/ - 3543 zł

Procesor zmieniony na model słusznie zasugerowany przez kolegę wyżej - wydajność taka sama jak i7-4770. Do tego doszło ciche chłodzenie (w końcu ma być cicho ;) ). Obudowa z Twojej propozycji - fabrycznie wyciszona. Jeśli nie będzie OC to płyta B85 jak najbardziej wystarczy - zaproponowany model ma 2 kości UEFI. Dobrym zamiennikiem może być ASRock H87 Pro4 (1 kość UEFI = mniejsze bezpieczeństwo w razie awarii, ale obsługa RAID). Dodałem za to większy dysk SSD (na aplikacje zawsze więcej miejsca się przyda). Zasilacz 650W do takiego zestawu to nieporozumienie, 450W z zapasem wystarczy (ten w mojej propozycji ma też 5 lat gwarancji producenta).

 

Chłodzenie w tej propozycji można zmienić na upartego na Macho 120 i dopiąć budżet: http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-120-rev-a-tr145-621401/

 

Mam jedną wątpliwość odnośnie karty graficznej w proponowanym zestawie, to jest dobry wybór?

Do studiowania archi tak. Zmieniłem na trochę tańszą wersję od Gigabyte. Asus ma kulawy serwis w PL.

 

Poszukuje monitora do tego zestawu, oczywiście aby nadawał się do pracy w wyżej wymienionych programach. Jakieś propozycje jeśli chodzi o kryterium stosunek do jakości?

Osobiście mogę polecić NEC EA244WMi - 24-cale, "słuszne" proporcje 16:10, matryca IPS, świetna podstawka i bardzo ładne kolory. Miałem 2 sztuki (niestety wadliwe), ale do architektury monitor marzenie ;) Kosztuje trochę dużo bo ok. 1400zł.

 

Taniej trzeba schodzić na proporcje 16:9 czyli np: mniejszy brat modelu wyżej - NEC EA234WMi - ok. 1100 zł. Niżej są Delle i Iiyamy, ale to w sumie jedno i to samo/ Z takich tańszych można ewentualnie wziąć pod uwagę Della P2414H.

 

Na zakończenie propozycja z OC, w trochę przekroczonym budżecie): http://www.morele.net/inventory/info/F1SXyh/ - 3658zł - kosztem małych cięć na obudowie (bez fabrycznego wyciszenia, półka niżej niż R4) i zasilaczu (trochę gorszy elektrycznie niż G450M, niemodularny, jednak ma 5 lat gwarancji).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...