Skocz do zawartości

Zestaw 5500 zł (stacja robocza – webdesign, grafika, foto, Adobe Photoshop, Lr, Dw, Ai) [wymagania: cisza]


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : praca (programowanie, grafika, foto, Ps, Dw, Lr, Ai ) + dom (filmy, muzyka, gry)
  • Maksymalna kwota : ~5500 zł
  • Których części potrzebuję : cały zestaw PC (z wyjątkiem jednego dysku SSD)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : być może
  • Rozdzielczość mojego monitora : 27” 2560x1440 + 24” 1920x1200
  • Specjalne wymagania : 1.cisza 2.stabilność 3.wydajność
  • Części z poprzedniego komputera : SSD Plextor M5S 128GB (PX-0128M5S)
  • Własna propozycja zestawu : link

 

ZESTAW 1: (ceny morele.net z 15.04.2014)

 

Intel CORE i7-4770K 3.5GHz                                                                            1219,00 zł

ASRock Fatal1ty H87 Performance                                                                   379,00 zł

Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24)                          489,01 zł

Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24)                          489,01 zł

Asus GeForce GTX 760 DC2 2GB DDR5 (GTX760-DC2-2GD5-SSU)               1072,00 zł

Crucial M500 240 GB (system)                                                                          408,83 zł

Plextor M5S 128GB (PX-0128M5S) (scratch disk)                                              -

Western Digital Red 2TB 3.5 (magazyn)                                                            372,00 zł

Seasonic Platinum-660 SS-660XP2                                                                   571,34 zł

Fractal Design Define R4 Black Pearl                                                                365,00 zł

Thermalright HR-02 - Macho - Black White                                                        185,00 zł

Fractal Design Silent Series R2 140mm FD-FAN-SSR2-140                              43,21 zł

Lite-On iHAS124-14                                                                                            61,00 zł

 

RAZEM: 5654,40 zł

 

Cześć!

 

Planuję złożyć PC który będzie mi służył do pracy i jako podstawowy komputer w domu (słuchanie muzyki, radio, filmy, trochę gry).

 

Mieszkam i pracuję w kawalerce, a komputer mam włączony po kilkanaście godzin. Będzie chodził codziennie praktycznie od 7:00 do 23:00. Z tego powodu przy normalnym wykorzystaniu chciałbym aby był w miarę możliwości bezgłośny i energooszczędny. Cisza to najważniejsze wymaganie. Jestem w stanie zaakceptować pewien spadek wydajności aby to osiągnąć.

 

Dużo pracuje w programach Adobe (kod, grafika, foto). Przez większość czasu włączony będzie Ps, Lr, Ai, Dw. Najbardziej wymagająca dla sprzętu zapowiada się chyba praca z 24Mp rawami i składanie dużych panoram. Komfort pracy też jest ważny i fajnie jakby działało to w miarę płynnie.

 

GPU: Tutaj temat ogarniam najmniej. Gry to sprawa drugorzędna. Fajnie będzie pograć w nowe tytuły na przyzwoitych detalach, ale jeśli się nie da to rozpaczać nie będę. Przygotowałem zestaw z GTX 760 (rozważałem też GTX 660). Tak jak pisałem komputer będzie chodził wiele godzin dziennie więc najważniejsza jest dla mnie cisza w spoczynku i przy niedużym obciążeniu (Ps, Dw, przeglądarki). Wybrałem kartę Asusa z DirectCU II bo z tego co się zdążyłem zorientować są w miarę ciche.

Czy w przypadku mojej rozdzielczości monitorów 2560x1440 + 1920x1200 powinienem celować w kartę z 4GB ramu? Np. MSI GTX760OC 4GB (N760 TF 4GD5/OC) (link) Czy będzie to miało wpływ na wydajność?

 

OC? Skoro taki ze mnie maniak ciszy to pytanie czy w moim wypadku iść w OC czy dać sobie spokój? Zamiast i7K brać Xeona albo zwykłe i7? Nie wiem jak bardzo wpłynie to na temperatury, hałas. Czytałem na forum że np. stelek w przypadku PC do Adobe bardziej poleca i7K + OC więc taki też zestaw złożyłem.

 

Mam już jeden dysk SSD Plextor M5S który po wyjęciu z mojego laptopa trafi do zestawu. Jako magazyn mam jeszcze 2 dyski zewnętrzne.

Części najchętniej zamówiłbym z jednego sklepu.

 

Z góry dzięki za wszelkie uwagi :)

Link to post
Share on other sites

Zestaw wygląda całkiem dobrze, Jeśli szukałbyś oszczędności to możesz zejść z zasilaczem na Corsaira RM 650 (certyfikat Gold, w pełni modularny, co najważniejsze cichy)  i z kartą graficzną na MSI - z cichym chłodzeniem (tą bym nawet zmienił, ze względu na kiepskie opinie o serwisie Asusa).

 

Jeśli chodzi o resztę pytań to dam znać stelkowi, żeby tu wpadł ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za uwagi!

Co do grafiki to jeśli rzeczywiście MSI (N760 TF 2GD5/OC) jest tak samo cicha (i z lepszym serwisem) to biorę zamiast Asusa. Zawsze trochę oszczędności ;)

 

Gdybym wybrał wersję 4GB (N760 TF 4GD5/OC) to będzie jakaś różnica w wydajności? Jest sens? Póki co zostaję przy dwóch monitorach 27”+24”. Na upatrzone 30” zdecydowanie przez dłuższy czas nie będzie mnie stać :cry:

 

Wersja 4GB to taka sama karta tylko z większym ramem? Na stronie MSI przy porównywaniu widzę że jedyna różnica między nimi to właśnie ram. Taktowania i cała reszta wyglądają identycznie.

 

W przypadku PSU to raczej zostanę przy Seasonic’u.

Link to post
Share on other sites

GPU - 2GB vramu, czy 4GB różnicy nie zrobi. Minimum 1GB jest wymagany, a jak pracujesz na kilku apkach jednocześnie to 2GB jest w pełni wystarczające. Co do samej karty - mocniejszy GPU wykorzystasz w grach, do samego PSa nie potrzebna jest jakaś super wydajna karta.

CPU - OC w PSie więcej daje niż przyrost wątków w formie HT, inaczej mówiąc polecam 4770K + OC, albo jak chcesz schodzić w dół z ceną to i5K + OC, jak dla mnie będzie lepszym wyborem w miejsce Xeona / i7 (bez K). 

Co do zestawu to prezentuje się bardzo dobrze - 32GB ramu z pewnością umili pracę z większymi projektami. Z dyskami widzę że wiesz o co coman. Co do ciszy - Fractal R4 spełni swoje zadanie jak należy i maszynka będzie prawie nie słyszalna. Nawet jak odsłonisz górne zaślepki na wentylatory to przy tych podzespołach nadal będzie cisza (lekki szum wiatraków). Pod pełnym obciążeniem GPU może być słyszalne, ale spokojnie, bez obaw, do suszarki to jeszcze daleko, daleko  ;)

Pracuje na podobnym konfigu i jestem bardzo zadowolony, maszyna jest cichutka i przewiewna - temp. na CPU po maksymalnym OC (4,6GHz) w idle trzymają poziom 39-45°C, pod obciążeniem : render 68-72°C, oraz podczas "wypiekania" w OCCT 75-81°C.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc :)

W takim razie wymieniam tylko Asusa na MSI i zestaw zostaje taki jak w pierwszym poście.

 

Wiecie może czy w morelach są jakieś inne kody promocyjne? Komputer składam sam, a pendrive’ów mam już całą szufladę ;) Ale za to czymś takim bym nie pogardził…

Link to post
Share on other sites

 

 

Wiecie może czy w morelach są jakieś inne kody promocyjne?
Każdy użytkownik forum benchmark.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy
1. umieścić w koszyku produkty wraz z
usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie
2. umieścić w koszyku produkty oraz
pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...