Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

   Poszukuję routera do domu jednorodzinnego. Mam internet z netii 20MB/1MB (z perspektywą zmiany na 80MB w neostradzie). Router powinien objąć swoim zasięgiem:

-parter (dwa laptopy, telewizor, drukarka, dwa smartfony)- na łącznej powierzchni ok. 80m^2

-taras graniczący z parterem (smartfony/ laptop)

-dwa pokoje na piętrze (dwa smartfony). Na piętrze znajduje się również laptop, dwa PC i PS3.    Urządzenia na piętrze zamierzam podłączyć kablem (poza dwoma smartfonami), ponieważ jest ich łącznie więcej niż urządzeń na parterze i w dodatku znajdują się w bliskiej odległości względem siebie.

   Za modem może posłużyć obecny router- Linksys WAG200G. Jestem z niego zadowolony, ponieważ działa bezproblemowo już od ponad 7 lat na fabrycznym firmware. Stoi obecnie na parterze i niestety na piętrze smartfony w skrajnych miejscach nie mają zasięgu, a laptop wykorzystuje łącze maksymalnie w połowie. Zasięg i prędkość na parterze jest zadowalająca. Najwydajniejsze byłyby kable, ale to rozwiązanie nie jest obecnie możliwe.

   Zastanawiałem się nad Asusem RT-N66U, ale nie wiem czy będzie miał wystarczający zasięg. Szukałem opinii i testów pasujących do mojej sytuiacji, ale nie znalazłem. Myślałem też nad inwestycją w AC-66U albo AC-68U, ale te modele mają podobno jedynie wyższą prędkość kosztem niższego zasięgu- a to na nim mi najbardziej zależy. Przyzwyczajony jestem do bezawaryjności WAG200G :)


Może błędnie założyłem, że potrzebuję drogiego routera i do moich potrzeb wystarczy jakaś tańsza konstrukcja?

Link to post
Share on other sites

Aktualnie nie posiadam urządzeń obsługujących AC i przez najbliższe 2-3 lata raczej nie będę, więc nad AC zastanawiałem się jedynie dlatego, że różnica w cenie pomiędzy N66U a AC66U czy AC68U nie jest duża biorąc pod uwagę wysoką cenę samego N66U. Jeśli mógłbym kupić tani, bezawaryjny router w standardzie N, to bardzo chętnie. Zależy mi tylko na prędkości 20MB przez 2-3 ściany i strop (ok. 12 metrów w lini prostej) oraz zasięgu w tej odległości dla smartfona.


Wolę zapłacić trochę więcej i mieć nieco przewymiarowany router niż cierpieć na brak zasięgu. I najważniejsze, żeby się nie zacinał.

Link to post
Share on other sites

Linksys WAG200G jak będzie dyszeć wymień zasilacz bo może być już wyeksploatowany po 7latach. Linksys był do nie dawna Cisco także popracuje jeszcze trochę :P

Jeżeli myślisz, że wykorzystasz funkcjonalność Asusa 66 to ok to nie jest zły sprzęt tylko zadbać żeby się nie upiekł.

Jak lubisz się pobawić i chcesz naprawdę dobry zasięg obadaj ubiquiti unifi tylko nie ma wbudowanego switcha i jest tańsze i można, a nawet trzeba wgrać AirOS.

Powierzchnia nie jest porażająco duża jak nie będzie zakłuceń i zwykłe routery powinny dać radę.

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...