Skocz do zawartości

Nowy PC - reset po instalacji sterownikow vga


Recommended Posts

Witam,

mam problem z nowym komputerem, poniewaz po instalacji sterownikow do karty graficznej, komp lubi bez powodu sie zawiesić i samoczynnie zrestartować i nie wiem w czym tkwi problem, oddalem juz wszystkie czesci na gwarancje z wyjatkiem dysku i procesora (poniewaz serwisant mowil ze to na pewno nie jest ich wina) i wszystkie wrocily sprawne, borykam sie z problemem juz od dluzszego czasu i jedyne co zauwazylem, to to ze moja plyta glowna najprawdopodobniej nie jest kompatybilna z moimi koscmi ram, niby obsluguje 1600 mhz, ale niestety nie ma ich na liscie w instrukcji do plyty glownej... dlatego chcialbym Was prosic o rade, czy to moze byc wlasnie wina nieprawidlowo dobranych pamięci, czy moze karta graficzna jest jakas wadliwa ? dodam ze jak gram w bf3 to tekstury niewczytuja mi sie od razu, tylko jak zblizam sie do nich, poprawia sie ich jakosc, kiepsko to wyglada ;/ dlatego PROSZE POMÓŻCIE

 

Specyfikacja:

procesor Amd fx 6300 am3+

pamiec ram kingston hyperx 1600 mhz 2x4gb

karta graficzna radeon hd7790 2gb

plyta glowna (i tu chcialem niestety zaoszczedzic) asus m5a78lm le

zasilacz chieftec bulk 600 W

dysk hdd 500 gb samsung

Link to post
Share on other sites

Jedyne rozsądne wyjście to oddać cały komputer,informując o co chodzi i żądając żeby było dobrze,bo za to zapłaciłeś.A przyczyn takich objawów może być kilka i nie wiem czy masz możliwości to sprawdzić.Na przykład włożyć inną kartę graficzną i sprawdzić.Potem pamięci i to samo.Dlatego mówię jak zapłaciłeś to wymagaj.Widzę że jest tu trochę ludzi,którzy nie patrzą na gwarancję i starają się sami naprawiać błędy wykonawcy....no bo jak tu wytrzymać tydzień czy dwa bez komputera? Przepraszam.Nie myśl,że to złośliwość ale tak się po prostu dajemy w d...pę robić.

Pozdrawiam i życzę powodzenia...

Link to post
Share on other sites

Wg opisu na stronie 1600 dopiero w OC.

Ale czy to ma az taki wpływ na stabilne działanie?

Strzelam grafikę lub płyte. Wiecej możliwości nie ma.

I raczej to problem grafiki, jak sam piszesz po zainstalowaniu sterówników coś złego się dzieje.

 

Dla testów we własnym zakresie wsadz grafikę do kompa kolegi ( o ile masz takie zdolności manualne i odpowiednia więdze jak to zrobić).

 

Sterowniki instalujesz po sciągnieciu ze strony czy z płyty?

Link to post
Share on other sites

Jesli ustawie napięcie dla ramów - 1.65V system chodzi calkiem sprawnie, jednak nie moge zmienic timingow bo wtedy są zawieszki, chociaz na stronie producenta na tym wlasnie napieciu powinienem miec ustawione timingi 9-9-9, a bios mi ustawia automatycznie na 11-11-11. Za to w instrukcji do plyty glownej, dla tych pamieci podane są tylko napięcia, bez timingów.... czyli wydajnosc moich ramow nie jest najlepsza jak sądze ? i chyba dobrze byloby je wymienic na cos kompatybilnego z moja plytą, co o tym sądzicie ?

Link to post
Share on other sites

A co ciekawego pokazuje ci CPU-Z w zakładce SPD dla tych kości ?

 

Timingi zależa też od czestotliwości pracy pamięci, a u ciebie nominalnie powinno to być 1333Mhz.

Wyższe czestoliwości są możliwe ale jakimś kosztem, np. gorszych timingów.

Edytowane przez Slawlos
Link to post
Share on other sites

w spd pokazuje mi ze przy wartosci 1.65V timingi wynosza 9-9-9 27 36, a skad wiesz ze powinno byc te 1333 ?

Pokazuje mi ze mam kosci khx1600c9d3k2 - sa one bez xmp profilu, a ja mam tak naprawde khx1600c9b1bk2 z xmp, dodam ze w mojej plycie glownej w biosie nie widzialem nawet opcji zeby wlaczyc ten xmp, bo nie ma jak w 'normalnych' plytach zakladki Ai Tweaker.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...