Skocz do zawartości

Ulepszamy Sprzęt Benchmarkowców - opinie


Recommended Posts

Obecna forma jest całkiem dobra :)

Użytkownicy w tematach sugerują jednak żeby wrócić do poprzedniej formy - do Redakcji przyjeżdża PC i z jakimś budżetem się go ulepsza i na podstawie tego publikacja ile dało to ulepszenie po zainwestowaniu x kwoty. Czyli w zasadzie początki akcji :)

Obecna forma jest jednak za pewne lepsza dla sponsorów. No i co za tym idzie i chyba użytkowników – łączna pula nagród ma znacznie wyższą wartość.

Dla mnie obydwie formy są całkiem dobre, chociaż ta 2-ga np. 3000 tyś na ulepszenie wydaje się lepsza. Jeśli ktoś ma trochę lepszego pc i tylko jakaś część odstaje od reszty to taka akcja zdecydowanie lepsza. Np. odsyłam PC, dorzucacie mi wypasione GPU, trochę RAMu czy tam nowy SSD i jest cacy. Albo jakieś chłodzenie wodne czy inne cuda :)

 

btw. może kiedyś w końcu wygram  :P  no chyba, że znowu będzie jakaś pomyłka z mojej strony  :/  (z pytaniami konkursowymi tak jak to było kilka akcji wstecz) :rotfl:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co tu dużo mówić, akcja super, daje możliwości ulepszenia sprzętu, jak nie teraz to następnym razem. Jest tylko jedna kwestia, jak dla mnie 6 tyś. dla jednej osoby to troszkę za dużo. Nie dałoby rady rozbić tego na 2-3 nagrody ? Wydaje mi się, że będzie to dobry krok, ponieważ więcej użytkowników wygra coś=2x większe zadowolenie. Od jakiegoś czasu biorę w tym udział i naprawdę uważam, iż nagrodzenie większej liczby ludzi wyjdzie na dobre (czytaj ludzie mają tą "świadomość" że coś dostali :) ). Niekoniecznie "każdy po równo", ale np. 1 miejsce (najlepsza odpowiedź) dostaje większość, a 5 jakieś drobne nagrody pocieszenia (bo zakładam, że przeglądacie to co użytkownicy skrobią :P ) + jakiś gadżet z redakcji ? Nie jakieś kiczowate breloczki czy długopisy, bo to ludzie zwyczajnie wyrzucą. Jakaś bluzka z logiem benchmarka, kubek do posiedzenia z herbatką wieczorem przeglądając forum  8-)

 

Ode mnie to tyle, jeszcze jedno pytanko, czy naprawdę przeglądacie wszystko ? I ile to zajmuje  :D 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites
Za nami już 20 edycji USB

Brzmi to tak jakby zwyciężca został już wybrany ;) Chyba nie przegapiłem jakiegoś newsa...

 

Ja również uważam, że powrót do legendarnej i niemal zapomnianej formy byłby znakomity, chociaż zwycięzca na 100% nie będzie narzekał na nowe części o wartości ok. 6 tys. zł.

 

@Diego_90 - kto jak kto, ale ty najbardziej zasługujesz na wygraną w USB.

 

@sebbo98 - coś takiego jak opisujesz jest m. in. podczas głosowania na Produkty Roku. W USB zwycięzca (doświadczony użytkownik, który wiele zrobił dla portalu) powinien zgarniać wszystko co aktualnie jest do rozdania.

Edytowane przez Lightning
Link to post
Share on other sites

Mhm, przegapiłem coś, czy konkurs nie polegał na odpowiedzeniu na pytanie w "ciekawy" sposób tylko na byciu "doświadczonym użytkownikiem" ?

 

 

w każdym razie jego obecna forma jest fajna. a pomysł z "upominkami" za 2-3 miejsce nie jest dobry, ponieważ lepiej przegrać, niż wiedzieć, że było się tak bardzo blisko... (coś o tym wiem :/)

Edytowane przez kotowaru
Link to post
Share on other sites

USB z unikalnej i bardzo ciekawej inicjatywy przemieniło się w kolejny konkurs z losowo wybieranymi zwycięzcami. Po drodze zagubiła się gdzieś idea tego konkursu czyli wyróżnienie aktywnych użytkowników którzy przecież ten portal tworzą. Warto wspomnieć również o jawnej dyskryminacji użytkowników forum - na 20 edycji zaledwie raz wygrał człowiek z forum (torture). Co do formy - myślę że obecność sponsorów i zwiększona pula nagród to pozytywne elementy i warto przy tym pozostać bo korzystają na tym obie strony (zarówno benchmark jak i użytkownicy)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeśli już to dwie osoby :P;)

 

USB jest spoko, ale to konkurs ogólnodostępny i zamykanie go w jakimś konkretnym gremium jest trochę nie na miejscu.

Choć z drugiej strony jego początki miały premiować aktywnych użytkowników z Forum, ale jest jeszcze Benchmarkowy "PORADNIK", gdzie udzielają się osoby nie wchodzące lub sporadycznie odwiedzające Forum.  Są osoby (sporo ich), które w PORADNIKU napisały kilkaset i więcej komentarzy oraz porad. Co z nimi? W takim przypadku jak rozdzielić co jest ważniejsze?

 

Osobiście mam Historię i w Poradniku (KLIK) i na Forum (KLIK).

 

Zasadniczo temat USB jest dość skomplikowany :/

 

Proponowałbym stworzenie oddzielnego konkursu, w którym jednym z głównych kryteriów będzie aktywność na Forum, oczywiście pozytywna. Niestety taki konkurs zapewne przyciągnie mniejszą liczbę osób, a co za tym idzie nagrody nie będą tak kosztowne.

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites
USB z unikalnej i bardzo ciekawej inicjatywy przemieniło się w kolejny konkurs z losowo wybieranymi zwycięzcami. Po drodze zagubiła się gdzieś idea tego konkursu czyli wyróżnienie aktywnych użytkowników którzy przecież ten portal tworzą.

Dokładnie, jak kiedyś byłem aktywny w poradniku, tak po zmianie sposobu przyznawania nagród w USB moja aktywność spadła, a gdy zmienili poradnik który teraz przekierowuje na inną stronę (zatrybi.pl) to tyle mnie tam widzieli...

Zostało tylko czytanie artykułów.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

@Diego_90 - najchętniej otrzymywanymi nagrodami byłyby zapewne karty graficzne i procesory ;)

Co prawda Ty pewnie chciałbyś obudowę, zasilacz i/lub cooler, no ale jesteś w mniejszości :P

 

Mało ważne jak będzie wyglądało rozdawanie nagród w konkursach USB (sprzęt od sponsorów, modernizacja za kilka tysięcy...) - najważniejsza bolączka tego konkursu została już wymieniona.

Edytowane przez Lightning
Link to post
Share on other sites

Może gdyby nie to, że w pierwszych edycjach było wyraźnie napisane iż osoby aktywne na portalu i forum mają największe szanse. Zaś później okazywało się, że wygrywał jakiś "Mietek" z "Pacanowa", który nie napisał nawet jednego postu i komentarza, a konto ma zarejestrowane od tygodnia...

Gdyby nie to nikt by nie miał pretensji.

 

A tak jest jak jest.

 

Edytowane przez Bakak
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

na 20 edycji zaledwie raz wygrał człowiek z forum

Słaba pamięć, zapomniałeś o mICh@elu, _nick_'u, Bakaku, GreQone czy choćby o naszym adminie. Choć fakt, na 20 edycji ludzie wnoszący coś tutaj bezinteresownie byli doceniani zbyt małą ilość razy.

 

Co do samej akcji to najlepsze były one wtedy gdy za xxx PLN ulepszało się sprzęt.

Link to post
Share on other sites

W mojej propozycji chodziło mi o coś takiego - bo chyba nie zostało to dobrze zrozumiane :)

Wygrywa użytkownik X. Zadają mu pytania, co by najbardziej mu pomogło/odmieniło jego świat bla bla bla ;P

On odpowiada np. GPU + monitor.

No to Redakcja pyta sponsorów czy coś takiego rzucą ;p oni, że tak, ale firma Y1 też jest zainteresowana i da np. router. Firma Y2 proponuje myszkę itp.

Finalnie użytkownik dostaje np. GPU + myche, słuchawki czy co tam firmy dały.

Nie dostał wszystkiego, co chciał, ale przecież nikt nie mówi, że musi dostać all :) Chciał GPU + monitor, a dostał GPU + kilka innych rzeczy.

Finalnie i firmy zadowolone i użytkownik.

Obecna forma jest bdb, ale wydaje mi się, że część użytkowników na start jest przez nią odrzucana np. ja nie wygram, bo mam procesor lepszy od tego, co oferują w akcji (przynajmniej tak mi się wydaje).

 

@Lightning

Ja to bym najchętniej jakieś konkretne GPU przygarnął. Do tego mycha, podkładka, router i... :D 2-gi PC, albo części do niego ;)

Ale z każdej wygranej w USB bym się cieszył :) w końcu to takie docenienie wkładu w portal i tutaj pojawią się trochę problem z niektórymi zwycięzcami...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@kubbak,Tak ale właściwie wszyscy z nich pisali również mini recenzje czy newsy, Torture jako jeden z nielicznych zwycięzców udzielał się głównie na forum i to mnie boli że forum jest tak niedoceniane przez redakcję. 

 

nie tylko na forum również w poradniku słaba pamięć

Link to post
Share on other sites

Forum, stary poradnik, dział MR, blog... wszędzie się można wykazać.

 

Jednak zauważcie, że nawet gdy wygrywali najbardziej zasłużeni użytkownicy (tacy, którzy byli widoczni właściwie wszędzie) to i tak w komentarzach znaleźli sie tacy, którzy krytykowali taką formę no i redakcja niestety ich posłuchała.

 

Nie wiem kto wygrał USB XX (choć mógłbym sie zainteresować, bo pewnie zwycięzca już został wybrany) ale jeśli tą edycję znowu wygra jakiś "cichociemny duch" to oznacza, że nie ma nadziei. Już teraz USB stało sie zwykłym konkursem.

 

Ja to bym najchętniej jakieś konkretne GPU przygarnął. Do tego mycha, podkładka, router i... :D 2-gi PC, albo części do niego ;)

Masz wymagania :P

 

Co do zaproponowanej przez Ciebie formy - nie mam nic przeciwko :)

Edytowane przez Lightning
Link to post
Share on other sites

Ja proponowałbym jakąś większą ilość jakichś tańszych, drobniejszych akcesoriów - np. jakieś podkładki pod mysz, sporo sztuk najlepiej, tak żeby wiele osób dostało i się nie zawiodło, że nic nie dostało :)

czemu nie mogę temu panu dać minusa? :(

Edytowane przez kotowaru
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...