Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, zakupiłem niedawno procesor AMD Athlon II x3 435, który ma możliwość odblokowania rdzenia. Na jednej płycie głównej udało się z niego zrobić Phenoma II x4 b35. Na drugiej niestety już nie ma takiej możliwości. Po użyciu UCC (Unlock CPU Core) w BIOS i F10, nie pokazuje mi się POST, a chłodzenie robi się bardzo głośne. Żeby móc włączyć komputer, muszę przytrzymać przycisk Power w celu wyłączenia, a następnie jeszcze raz go przycisnąć. 

 

Dodam, że moja klawiatura z niewiadomych przyczyn nigdy nie gaśnie (dioda Num Lock), a procesor w BIOS ma temperaturę około 40 stopni. Prawie wszystko co znalazłem w internecie dotyczy tego, że jeśli komputer zatrzymuje się na ekranie ładowania systemu, to procesor ma uszkodzony czwarty rdzeń. 

 

Proszę nie pisać o tym, że te procesory nie mają trzech, a nie czterech rdzeni bez powodu. Mój procesor ma możliwość odblokowania rdzenia. Próbowałem zwiększać napięcie (z 1.4500 do 1.4750), zmniejszać mnożnik, ale nic nie robi żadnej różnicy.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam, Borowcy.

 

 

Mój sprzęt:

HDD - ExcelStor Technology J8160S ATA Device  (153 GB, IDE)

GPU - PoV GT610 2GB DDR3

CPU - AMD Athlon II x3 435

RAM: 

DIMM1: Patriot Memory PSD22G6672 (2GB DDR2-667 (333 MHz) SDRAM)

DIMM2: Samsung M3 78T2953EZ3-CE6  (1GB DDR2-667 (333MHz) SDRAM)

 

 

Edit: Nie wiem, czy ma to z tym jakiś związek, ale znalazłem taką informację o procesorze Phenom ii x4 b35:

Napiecie na rdzeniu 1.325

Czy powinienem zmniejszyć napięcie?

 
Edit2: Po zmniejszeniu napięcia do 1.3250 temperatura w BIOS wzrosła do 47 stopni.
Edytowane przez borowcy
Link to post
Share on other sites

Podaj przedewszystkim jaki masz zasilacz,płyte główną oraz chłodzenie na procku.

Miałem takiego athlona selekta X3 450 oraz asrock 970 ex3. i po odblokowaniu mogłem go jeszcze podkręcić na 4Ghz przy napięciu 1,475v na chłodzeniu HE1225.

Więc i z twoim procesorem sobie poradzimy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zasilacz to XFX TS550 Bronze (550W), niedawno wstawiłem go zamiast mojego starego noname'a.

Chłodzenie BOXowe.

 

Jest jeszcze jedna rzecz - kiedy zmieniałem płytę główną i procesor, nie zmieniłem mu pasty termoprzewodzącej, czy może to być źródłem problemu?

Edytowane przez borowcy
Link to post
Share on other sites

 

 

Na jednej płycie głównej udało się z niego zrobić Phenoma II x4 b35. Na drugiej niestety już nie ma takiej możliwości.

Dlaczego więc nie używaż tej pierwszej płyty? :roll: Btw. jakie to płyty?

 

 

Jest jeszcze jedna rzecz - kiedy zmieniałem płytę główną i procesor, nie zmieniłem mu pasty termoprzewodzącej, czy może to być źródłem problemu?

Wysokich temperatur tak, braku możliwości odblokowania nie.

Link to post
Share on other sites

z tego co się orientuję to ni hu hu na tej płycie nie odblokujesz dodatkowych rdzeni 

brak wsparcia  Unlock CPU Core

jak byś miał płytę z taką końcówka N68C-GS UCC to można się pokusić o odblokowanie dodatkowego rdzenia  a tak to dopa 

faktycznie płyta ma wsparcie  (Unlock CPU Core)

 

 

W najbliższym czasie postaram się wymienić pastę i dam znać, czy coś da.

 pasta pomoże zbić troszkę temperatury i nic więcej 

Edytowane przez wojciechpiwo
Link to post
Share on other sites

Moja płyta główna obsługuje UCC, nie mam co do tego wątpliwości. Mam w BIOSie tą opcję, a jej oficjalna strona to potwierdza. Poza tym niektórym udawało się na tej płycie odblokować rdzenie.

 

Cytat ze strony ASRocka: "- Supports UCC feature (Unlock CPU Core)"

Edytowane przez borowcy
Link to post
Share on other sites

ja na twoim miejscu podkręciłbym ile  sie da te 3 rdzenie i grał dalej :) 3 rdzenie nadal sprawują się nieźle w wiekszości aplikacji wielowątkowych, pamiętam jak miałem AII x3 450 i zagrywałem w BF3 - przy HD5770 w 1680x1050 w medium poniej 30 kl/s nie schodziło (albo bardzo rzadko, jak ostra zadyma była)

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja u siebie na takim samym procku bez zająknięcia wyciągałem 3,6ghz w grach radził sobie znakomicie z gtx 460 

popatrz na ten temat http://forum.benchmark.pl/topic/25108-odblokowanie-athlona-x3-435-czy-na-pewno-sie-powiodlo/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...