Skocz do zawartości

Jak podkręcić zintegrowaną grafikę Intel HD 4600?


Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Mój komputer to:

Procesor: Intel i5 4670k 4x3,40Ghz

Chłodzenie procesora: Box'owe

Karta Graficzna: Zintegrowana Intel HD 4600, zewnętrznej puki co to nie posiadam.

Płyta główna: Asus Z87-A

Pamięć RAM: GeIL Enhance Corsa 2x4GB 1600Mhz CL9

Zasilacz: Seasonic X-KM3 650W

 

Mam chęć podkręcić zintegrowaną kartę graficzną dla zdobycia większej wydajności w grach komputerowych. Czytałem trochę na forach że zintegrowane grafiki nie opłaca się poddawać OC.

Tylko że to były już stare Akceleratory Multimedialne GMA i można jedynie przydzielić pamięć z ramu.

Dalej przeszukiwałem internet i z ciekawości sprawdzałem testy tej grafiki w grach komputerowych oraz ogólną wydajność. Na TEJ[benchmark.pl] stronie została ona podkręcona do 1500mhz. Czy mógł bym wiedzieć jakim sposobem można podkręcić kartę graficzną? Jestem żółtodziobem w sprawach OC i proszę o dokładne wytłumaczenie.

 

Jeszcze jedna żecz. Jak myślicie, czy te FPSy w grach nie są za wysokie?

https://www.youtube.com/playlist?list=PLLLSn2eIuX3gmsMmXgIxorTHynHTqZ0o0

Jest to strona YouTube użytkownika r3un1on.

Może to jest właśnie po podkręceniu grafiki.

 

Dodam jeszcze że na chwilę obecną nie mam dostępu do komputera [na wyjeździe] i jeszcze go nie testowałem w grach. Jeżeli będą potrzebne dodatkowe informacje to proszę pisać.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

karta ta jest zintegrowana w procesorze,podnosząc taktowanie procesora podnosisz taktowanie integry ale nie licz na jakieś ogromna poprawę gdyż to jest integra ;p

 

Liczę się z paroma FPSami w górę, wiem że to mało ale zawsze coś :)

 

Z tego co widzę na filmie który przesłał kotowaru to trzeba ściągnąć program IETU od Intela i pobawić się suwakami w zakładce Graphic, czyli procesora nie trzeba podkręcać? Można oddzielnie podkręcić integre a procesor zostawić w spokoju?

Na boxowym chłodzeniu da radę? Bo zastanawiam się czy kupić nowy cooler czy zbierać 850zł na nową kartę graficzną...

 

Niestety film mi się ładuje tylko w 360p więc nie jest ostry.

Link to post
Share on other sites

masz racje, COD Ghost ma low/medius prawie caly czas stale 30fps, BF4 low/medium tak samo. o single pyayer to juz nie mowie bo nawet 40fps mam :D

 

No ciekawe... ilość fps zbliżona do tych z filmików. Pewnie podkręcona, ciekawe do ilu. Bo raczej na stocku tyle by nie pociągła... Edytowane przez animativ
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...