Skocz do zawartości

Proszę o opinie o moim zestawie (proc+płyta+ram)


Recommended Posts

Witam, 

 

 

Szykuję się do zakupu procesora, gpu i ramu do mojego komputera, aktualnie posiadam, 

 

intel core quad q660 , msi r6950 twin frozr iii, fsp 600w

 

 

chcę dokupić coś takiego:

 

http://www.x-kom.pl/...l11-2x4096.html 259zł

http://www.x-kom.pl/...hz-6mb-box.html 780zł

http://www.x-kom.pl/...pci-e-ddr3.html 228zł

 

Co o tym myślicie? Mam do wydania około 1300pln. Jeśli coś w tym zestawie wymaga wymiany to proszę o rady i porpozycje! :)

 

Komputer ma być bardziej do gier mmo, niż do jakiś super nowych singleplayer.

 

 

Link to post
Share on other sites

Procka za dobrego nie kupuj jak masz dobrej grafy bo ja mam i7 3770k i go b4 f 40 procentach wykorzystuje kiedy grafa nie wyrabia. Lepiej jaka s*****iaszcza grafe kup potem procek dokup. I nie woem czy soe oplaca 8gb ramu bo tego nic nie wykorzysta no ale jak chcesz. Sorry za brak polskich znakow pisze z fona.

 

//niekompetencja 

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

Nie za dużo zrozumiałem z twojej wypowiedzi, ale 8GB ramu przy grach mmo, gdzie jest po tysiąć+ ludzi to mus. Narazie kupuje lepszy CPU i płytę główną później będę myślał nad grafiką.

 

Ciągle proszę o poradę odnośnie zestawu, żeby wszystko było ładne i spójne :>

Edytowane przez Cusion
Link to post
Share on other sites

Procka za dobrego nie kupuj jak masz dobrej grafy bo ja mam i7 3770k i go b4 f 40 procentach wykorzystuje kiedy grafa nie wyrabia. Lepiej jaka s*****iaszcza grafe kup potem procek dokup. I nie woem czy soe oplaca 8gb ramu bo tego nic nie wykorzysta no ale jak chcesz. Sorry za brak polskich znakow pisze z fona.

Jak nie masz kompletnej wiedzy na ten temat to się nie wypowiadaj, ok? Wydajność w grach nie zależy tylko od dobrej karty. Poza tym masz zamiar w przyszłości podkręcać ten komputer?

Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-3470 /3.2GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

 

Dostajesz mocny, 4-rdzeniowy procesor Intela, do tego płyta w pełnym ATX z chłodzoną sekcją zasilania i 4 slotami na ram. Pamięci działające na napięciu 1,5V, dostajesz wieczystą gwarancję. 

 

Podałem zestaw na starszej podstawce. ponieważ wychodzi taniej od 1150. Jeśli chcesz zestaw na Haswellu, to daj znać.

 

Razem: 1133zł
Link to post
Share on other sites
k3nsky

Raczej nie mam zamiaru go podkręcać.

szembor5

Tak, wolałbym zestaw na Haswellu, i cena tutaj nie musi być taniej, chciałbym coś dobrego do około 1300zł.

 

Zdecydowałem się na http://www.x-kom.pl/p/150676-procesory-core-i5-1150-intel-i5-4670-340ghz-6mb-box.html

 

Teraz chyba tylko raczej zostaje dokupić płytę i ram, tylko nie mam pojęcia jak to dobrze dobrać

Link to post
Share on other sites

Osobiście nie mam dobrego zdania na temat GoodRamów/Kingstonów, aczkolwiek nie są to złe pamięci. Nigdy nie spotkałem się z problemem niekompatybilności Crucialów, z GoodRamami miałem kiedyś problem. Twoja decyzja.

Edytowane przez szembor5
Link to post
Share on other sites

Nie chce podważać twoich decyzji, a zestaw podany przez szembor5 jest bardzo dobry w podanym limicie cenowym.

 

Ale gdybyś zdecydował się na używane części i zestaw nie do podkręcania, polecam i5 2500 (bez K) za ok. 500zł, lub nawet i5 2400 za ok. 400 zł, do tego płytę na H61 lub B75, od groszy, przez ok. 100 zł, do 150 zł za nawet nową B75. Ramy Cruciala są dobre i tanie, nie mają konkurencji i zdecydowanie polecam kupować nowe.

 

- ok. 750 zł za i5 2400 na H61 i ramy Crucial nowe

- ok. 900 zł za i5 2500 na B75 i ramy Crucial nowe

 

Kupując procek używany intela bez K, nie ryzykujesz niewidocznych usterek. Nie da się ich podkręcać, więc nikt nie wciśnie ci sztuki zdegradowanej napięciem 1.55V.

 

Co do płyty głownej, jeśli nie masz macierzy dyskowej, dziwnych specjalistycznych kart rozszerzeń, nie podkręcasz procesora, wystylizowane akcenty kolorystyczne nie są twoją pasją, lub nie wiesz o czym mówię,  wtedy najlepsza płyta jest ta, która kosztuje najmniej.

 

Pamięć, 1600MHz, CL9, 1.5V, standard, więcej nie potrzebujesz, Crucial ma je najtaniej.

Prawdopodobnie polecą na 1866MHz, CL 9 - 10, 1.5V

 

W kieszeni zostaje 550 - 400 zł, które jeśli koniecznie ma iść na kompa, wydał bym na SSD. Dla mnie SSD dzisiaj, jest jak pierwsza optyczna myszka kiedyś.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

@UP

Jak najbardziej się z tobą zgadzam, aczkolwiek autor zaznaczył, że ma to być Haswell

 

 

 

 

 

Tak widziałem, jednak próbuję obudzić w autorze zdrowy rozsądek. Od SB nic się za bardzo nie zmieniło. Ale rozumiem też, że ktoś musi napędzać koło marketingowe. Ostatecznej decyzji i tak ja nie podejmę.

Link to post
Share on other sites

 

 

Od SB nic się za bardzo nie zmieniło

 

No trochę się zmieniło i nie ma co naginać rzeczywistości. Moc rdzenia Haswella w porównaniu z SB to praktycznie dwie inne ligi  patrząc chociażby na gry które potrzebują mocy z strony właśnie CPU

 

http://pclab.pl/art53333-4.html

 

Różnie potrafią dochodzić do 10 klatek. Dodatkowo SB nie dostanie się już nowego, ciężko nawet o coś z dłuższą gwarancją. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, troszkę się zmieniło. W przypadku modeli nie podkręcających się, ma to nawet troszkę znaczenia. Jednak cena nie jest troszkę mniejsza. Proszę nie łapać mnie za słowa, wiem że mówię o używanym sprzęcie kontra nowy. Jednak na koniec dnia, możesz mieć dobry sprzęt i kasę w kieszeni.

 

Między SB a HW nie miał miejsca przełom, a jedynie kosmetyka. To nie to co pierwsze C2D, albo SB właśnie. Oczywiście jak by autor z nożem przy gardle musiał podjąć decyzję; SB czy HW, który lepszy, oczywiście że HW. Jednak ma wybór.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...