Skocz do zawartości

Proszę o opinie o moim zestawie (proc+płyta+ram)


Recommended Posts

 

Ragnar Lothbrok  nie wiem nie mówie i nie ma za co jesteśmy tu po to, aby pomagać. W każdym razie jak widzisz potencjał OC procesorów Sandy iVY jest nawet tych bez literki K, mógłbym dać więcej przykładów procesorów, ale nie widzę sensu, wystarczy wpisać w google interesujący nas procesor i np podkręcanie wtedy zobaczysz jak to wypada w poszczególnych procesorach. Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites

Panie Nowaj, cytujesz urywek zdania, większego posta; Kupując procek używany intela bez K, nie ryzykujesz niewidocznych usterek. Nie da się ich podkręcać, więc nikt nie wciśnie ci sztuki zdegradowanej napięciem 1.55V. Który miał na celu uspokojenie autora, przed zakupem używanego procesora tego typu. Nie wspominałem tam o możliwości "podkręcania" owych modeli (co wydawało mi się oczywiste), żeby nie wprowadzać offtopicu. Chodziło o wykluczenie możliwości, że używany procesor bez K, mógł pracować na wysokich napięciach, co powodowało by jego degradację.

 

Zasadność używania wyżej wspominanych procesorów na płytach P67 / Z68 / Z77, pozostawiam osobą które to robią (post tyczył się płyt H61 / B75). Jednak wymuszenie na sztywno maksymalnego zegara turbo i poniesienie BCLK do np. 104 - 105 (do tego trzeba mieć naprawdę dobrą płytę, a i nie każdy procesor pociągnie na takim zegarze), nie wymaga podnoszenia napięcia CPU do skrajnych / niebezpiecznych wartości.

 

Wracając do cytowanego tekstu; Nie da się ich podkręcać, faktycznie źle to sformułowałem, ale na litość, nie róbmy z postów życzeń do złotej rybki. Czy każdy post ma przypominać esej, z wytłumaczonym każdym słowem i poparty cytatami ? W tym konkretnym temacie, nie była to nawet istotna dla autora informacja.

 

Mam nadzieję, że to było kulturalne i nie rażące w nikogo. Ja chcę tylko pomóc, da się mnie lubić.

Edytowane przez kokakoala
Link to post
Share on other sites

Cytuję fragment, który nie jest zgodny z prawdą i na dobrą sprawę zasługiwał na warna za wprowadzanie w błąd, bo stwierdzenie, że procków bez "K" nie da się podkręcić pod takowe podpada.

 

Udzielając się w tematach, gdzie w grę wchodzą cudze pieniądze należy być precyzyjnym i ostrożnym i z całą pewnością nie można popełniać tego typu błędów.

Link to post
Share on other sites

A po kiego diabła cytować cały post, jeśli odnoszę się jedynie do jego fragmentu, który NIE JEST ZGODNY z prawdą i żaden kontekst tego nie zmieni. Napisałeś, że procków bez "K" nie da się podkręcić. Jest to błąd rzeczowy i kompletnie nie rozumiem, dlaczego zamiast się do tego przyznać drążysz temat i szukasz winy wszędzie, tylko nie u siebie. Nie mam zamiaru wchodzić w dalsze dyskusje na ten temat bo sprawa jest dość oczywista.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...