Skocz do zawartości

Jaka niedroga karta do mojego zestawu?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez k0chan,

Recommended Posts

Cześć.
Mój sprzęt to:
- Płyta główna GA-MA770T-UD3P v1.0
- Procesor AMD Athlon II X2 270

- Pamięć GoodRam DDR3 2X 2GB 1333MHz
- Dysk Western Digital WDC WD10EZEX 1TB

- Zasilacz MC-400ATX 2.0 PFC 400W

- Grafika GeForce 6600

- Monitor BenQ GW2460

 

Tak się składa, że kupiłem płytę, procesor, RAM i obudowę za 80 zł, a grafika została mi z mojego zabytkowego kompa i trzeba kupić nową. Jak się domyślacie duzych wymagań nie mam, ale pracuję na 24" monitorze FullHD. Gry w jakie się grywa to WoW, LoL, ale fajnie jakby uszło coś typu BF3 na multi.
Jaką grafikę kupić? Z czasem dołożę 4GB RAMu i wymienię procek na najlepszy jaki tu wejdzie, czyli pewnie AMD Phenom II X6 1100T.

Zainteresował mnie Radeon HD7770 OC 1GB DDR5. Podobno w tym przypadku nie ma co dopłacać do 2GB, bo się różnicy nie odczuje. Lepiej wypada w testach od GeForce GTX 650 OC 2GB DDR5 z tego co widziałem. Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz modernizować ten komputer, musisz zacząć od zasilacza. Aktualny to tzw tykająca bomba :/

Ram dokupowałbym na samym końcu.

 

Wszystko zależy od funduszy jakimi dysponujesz. Do aktualnego procesora nawet taki Radeon HD7770 będzie już trochę na wyrost. 1GB pamięci w tej karcie jest w zupełności wystarczający.

 

Do tej płyty głównej można by się pokusić o jakiegoś Phenoma x4 BE lub x6 i trochę podkręcić. Do tego karta graficzna nawet pokroju gtx660, HD7850/r7-265, czy 7870/r9-270.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz modernizować ten komputer, musisz zacząć od zasilacza. Aktualny to tzw tykająca bomba :/

 

Kurcze, nie tak dawno odkupiłem go od znajomego jak spalił mi się stary. Co znaczy tykająca bomba? Dziwne, po przy włączaniu listwy słychać strzał hehe - jakby zasilacz.

 

Wszystko zależy od funduszy jakimi dysponujesz. Do aktualnego procesora nawet taki Radeon HD7770 będzie już trochę na wyrost. 1GB pamięci w tej karcie jest w zupełności wystarczający.

 

Dysponuję 3000 zł, które odłożyłem na kompa ale trafiła mi się okazja z tymi częściami i doszedłem do wniosku, że nie potrzebuję super maszyny. W gry nie gram, jak już to brat w LoLa czy WoWa, no i nie chcę czegoś drogiego, bo kto wie, może będę potrzebował mocnego sprzętu i wtedy kupię nowy komputer. Czy ten HD7770 to najlepszy w tym przedziale cenowym? Myślałem do 200 zł ale chyba warto dać te 300 czy 300 parę.

 

Do tej płyty głównej można by się pokusić o jakiegoś Phenoma x4 BE lub x6 i trochę podkręcić. Do tego karta graficzna nawet pokroju gtx660, HD7850/r7-265, czy 7870/r9-270.

Póki co najważniejsza jest dla mnie grafika, bo to ona jest w tym zestawie najgorsza. Potem w kolejności zmienię procka i dokupię 4GB RAM. Fajnie jakby ta grafika, którą kupię pasowała za powiedzmy rok do jakiejś nowej płyty głównej - na wypadek, gdybym postanowił kupić nowy, szybki komputer.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz modernizować ten komputer, musisz zacząć od zasilacza. Aktualny to tzw tykająca bomba :/

Ram dokupowałbym na samym końcu.

 

Co też opowiadasz za farmazony, modecom MC to na bebechach fortrona śmiga i to jest niezły zasilacz i bezpieczny, a z HD 7770 sobie z palcem w nosie da rade,

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

dokładnie, jw, MC bardzo dobre zasilacze, pamiętam jak miałem MC 350, posiadał 2 linie po 18A, niektóre "papierowe" 500tki nawet 3/4 tego nie mają

Co do karty, dobrze kombinujesz, autorze, z tym HD7770 - najlepszy obecnie stosunek cena/wydajność na rynku - miałem kiedyś taką od Gigabyte-a, wszystko grałem (łącznie z BF3) na 1920x1080 high, tylko AA i cienie zmniejszałem, bo te radzie przy włączonym AA ostro dostają w wymagających grach (pewnie przez szynę 128bit)

Link to post
Share on other sites

dokładnie, jw, MC bardzo dobre zasilacze, pamiętam jak miałem MC 350, posiadał 2 linie po 18A, niektóre "papierowe" 500tki nawet 3/4 tego nie mają

Co do karty, dobrze kombinujesz, autorze, z tym HD7770 - najlepszy obecnie stosunek cena/wydajność na rynku - miałem kiedyś taką od Gigabyte-a, wszystko grałem (łącznie z BF3) na 1920x1080 high, tylko AA i cienie zmniejszałem, bo te radzie przy włączonym AA ostro dostają w wymagających grach (pewnie przez szynę 128bit)

 

To dobrze, że dobry zasilacz :) Problem z główki.

Nadal pozostaje kwestia karty. Przerzuciłem allegro i forum, i wydaje się najlepsza po opiniach w tym cenie.

PS. Jak to miałeś taką od Gigabyte'a? Właśnie widzę na allegro, że przy HD7770 widnieje Gigabyte i Radeon. To 2 osobne marki, o co chodzi?

 

Ja polecam dołożyć do r7 260x

Do 1GB niewiele będę musiał dorzucić, a do 2GB jeszcze 80 zł więcej, ale czy to coś da?. Z założonych 200 zł robi się 500 zł, ale skoro naprawdę warto to kupię. Kolega wyżej znowu pochwala mój wybór. Co lepsze?

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

te karty *hd7770 czy r7 260x to 1 gb spokojnie wystarczy, i tak w full hd trzeba zjeżdżać na nich z AA i cieniami, więc i pamięci oszczędzasz :)

 

A biorąc pod uwagę późniejszą zmianę procka i dokupienie RAM? Spójrzmy trochę przyszłościowo. Co to AA? Nadal nie rozumiem tego GeForce - Radeon z mojego poprzedniego postu. Która lepsza z tych dwóch i czy poszczególne modele różnią się czymś od sobą? Na allegro można się pogubić. Warto kupić nową? Myślę nad używaną, bo po co mi nowa do tego kompa. Jak używka to na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Link to post
Share on other sites
Właśnie widzę na allegro, że przy HD7770 widnieje Gigabyte i Radeon. To 2 osobne marki, o co chodzi?

Gigabyte to pośrednik (producent), który kupuje układy np Radeonów od AMD i sprzedaje je pod swoim szyldem. Może trochę w nie ingerować, tj dać swoje chłodzenie, więcej pamięci czy ustawić inne zegary bazowe.

Przykładowo, wszystkie karty które mają w nazwie 7770 mają taki właśnie rdzeń dostarczony przez AMD, o tej samej wydajności ale w zależności czy to Asus, Sapphire, Gigabyte itp mogą mieć troszkę inne zegary (to minimalnie wpływa na wydajność), ilość pamięci, chłodzenie, gwarancję (długość).

 

Geforce, to znowu marka kart graficznych (rdzeni) produkowanych przez NVIDIĘ i nie może być połączona w nazwie z Radeonem.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

A biorąc pod uwagę późniejszą zmianę procka i dokupienie RAM? Spójrzmy trochę przyszłościowo. Co to AA? Nadal nie rozumiem tego GeForce - Radeon z mojego poprzedniego postu. Która lepsza z tych dwóch i czy poszczególne modele różnią się czymś od sobą? Na allegro można się pogubić. Warto kupić nową? Myślę nad używaną, bo po co mi nowa do tego kompa. Jak używka to na co zwrócić uwagę przy zakupie?

jak chcesz kupić wydajną na wyrost (bo np niedługo sobie jakiegoś PII x4/6 kupisz) to bierz gtx660/r9 270 (ten drugi nieco wydajniejszy, a w fajnej cenie obecnie chodzą)

Link to post
Share on other sites

W porównaniu z 7700 to R7 260X wypada lepiej i raczej kupię w wersji 1GB. R9 raczej nie ma co bo czytałem, że strasznie prądożerna. R7 nową kupię o 100 zł taniej niż R9 używaną. A jak wypada w tym zestawieniu 9800GT 1GB za 140 zł? Mógłbym kupić od znajomego.

Link to post
Share on other sites

a może GTX 750 Ti 2GB ? tylko 60W TDP, wydajniejsza od r7 260x , 525 zł http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-750ti-2g-oc-128bit-n750ti-2gd5-oc-629389/

 

Widzę co masz w podpisie. Nie lepiej to?

http://allegro.pl/sapphire-hd-7850-2gb-selekt-sprawdz-warto-i4117500801.html

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

nie no za taką kasę? jeszcze na gwarancji pewnie , że się opyla - ta karta po lekkim OC ma wydajność hd7870/R9 270, a można ją jeszcze dalej kręcić :) - ja ze swojej jestem bardzo zadowolony

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

nie no za taką kasę? jeszcze na gwarancji pewnie , że się opyla - ta karta po lekkim OC ma wydajność hd7870/R9 270, a można ją jeszcze dalej kręcić :) - ja ze swojej jestem bardzo zadowolony

 

A właściciel sprzedaje, bo przesiada się na R9 270, więc coś kręcisz :P . Chyba, że nie potrafi podkręcić. Co znaczy, że jest wyselekcjonowana?

 

Rozumiem, że to jak narazie najlepszy wybór?

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

hehe, kręcę :) sam sobie porównaj, masz w tym teście hd7870 (czyli jak hd7850 po OC) i jak to się ma do R9 270 :)

http://pclab.pl/art55237-18.html

 

a że właściciel nie potrafi sobie znaleźć testów, porównać i wyciągnąć wnioski, inna sprawa - wiesz ilu gości swego czasu zmieniało 8800gt na 9800gt? Bo nowszy numerek, a to te same karty :) ot, taki przykad

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

hehe, kręcę :) sam sobie porównaj, masz w tym teście hd7870 (czyli jak hd7850 po OC) i jak to się ma do R9 270 :)

http://pclab.pl/art55237-18.html

 

a że właściciel nie potrafi sobie znaleźć testów, porównać i wyciągnąć wnioski, inna sprawa - wiesz ilu gości swego czasu zmieniało 8800gt na 9800gt? Bo nowszy numerek, a to te same karty ...

Nie lepsza ta?

http://allegro.pl/club-3d-radeon-hd-7850-2gb-oc-1100-1500-gwarancja-i4126917100.html

Czym ona się różni od poprzedniej co pokazałem?

 

To ten HD7850 najlepszy wybór do 500 zł czy znajdę coś lepszego?

Link to post
Share on other sites

w dual-x masz dwa duże wentyle, ja swoje puściłem na 25% w idle i 35% w stresie, jest niesłyszalna, ten club 3d ma jeden wentyl, na pewno jest głośniejszy, ale gwarancja przy nim ciekawa, sam musisz dokonać wyboru ;) a do 500 zł nic nie dostaniesz ciekawszego, no chyba , że byś trafił jakiegoś hd7870 na gwarancji

Link to post
Share on other sites

w dual-x masz dwa duże wentyle, ja swoje puściłem na 25% w idle i 35% w stresie, jest niesłyszalna, ten club 3d ma jeden wentyl, na pewno jest głośniejszy, ale gwarancja przy nim ciekawa, sam musisz dokonać wyboru ;) a do 500 zł nic nie dostaniesz ciekawszego, no chyba , że byś trafił jakiegoś hd7870 na gwarancji

 

Znalazłem najtańsze "kup teraz". Sprawdzisz?

http://allegro.pl/club3d-radeon-7850-2gb-zakup-12-2013-gwarancja-i4133113186.html?source=mlt

Też jest to ta Club i gwarancja też ciekawa. Hałas porównywalny do GeForce 6600? :D

Jak tak to biorę, bo swojej w ogóle nie słyszę.

Teraz już nie ma lepszej karty w tej cenie, co?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...