Skocz do zawartości

Monitoring przemysłowy z rejestratorem.


Recommended Posts

Ostatnio pojawił się u mnie projekt monitoringu przemysłowego pewnego budynku.

Jest na to przeznaczone ok. 10 000 zł + koszt montażu (średnie wyceny ok. 3000 zł).

Teraz pytanie, jaki sprzęt najlepiej do tego wykorzystać ?

Do kupienia jest rejestrator, 11 kamer i ewentualnie inny sprzęt uzupełniający (monitor etc.).

Sprzęt musi rejestrować obraz przez 24h na dobę oraz powinien mieć opcję podtrzymania zasilania (na ok. 1 h).

Nie będzie stałego podglądu, obraz będzie ściągany z rejestratora w razie potrzeby.

Z tego też względu rejestrator powinien umożliwić nagranie i przechowanie min. 7 dni materiału.

Ze względów bezpieczeństwa powinna być możliwość utworzenia dla dysków RAID 1.

Obsługa powinna być jak najprostsza, a sprzęt powinien umożliwić zgranie materiału na pamięć USB.

Największy problem jest z doborem kamer.

Część kamer będzie zamontowana w pomieszczeniu, a reszta (5 sztuk) na zewnątrz.

Kamery muszą zapewnić dobry obraz i umożliwić w razie potrzeby identyfikację twarzy z odległości ok. 10 m.

Dodatkowo kamery powinny mieć własne źródło światła (najlepiej IR) zapewniające czytelny obraz w nocy

Jakie są szanse, na bezprzewodowe łączenie z monitoringiem?

Chodzi o to, żeby nie było potrzeby otwierać pomieszczenia w celu przejrzenia nagrania.

Połączenie przez internet raczej nie wchodzi w grę, nikt nie dociągnie tam internetu po kablu, a zasięg jest tylko GSM.

Wystarczy możliwość przeglądania nagrania bez otwierania pomieszczenia, w pewnej odległości od niego.

Czy te wymagania są za wysokie, czy tez może w miarę realne w zakładanym budżecie?

Jeśli gdzieś w moim rozumowaniu jest błąd, to proszę o konstruktywną krytykę i porady.

Najbardziej mi zależy na dobraniu dobrego sprzętu.

Niestety firmy montujące monitoring, często lubią wciskać "leżaki magazynowe" jako najlepszy sprzęt.

Z góry dziękuję za porady.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

Ja jakiś czas temu montowałem u siebie  do magazynu. Przyznam szczerze, że mam nieco pojęcie o elektronice i wolałem sam je podłączyć, a skorzystać z pomocy tylko podczas wyboru. Jestem do tej pory zadowolony zarówno z jakości obrazu, jak i trwałości sprzętu. W razie pytań zapraszam priv.

 
 
 

 

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...