Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam ogromny problem z wyborem glonikow komputerowych. Duzo czytalem po stronach i opiniach lecz nadal nie wiem na jakie glosniki sie zdecydowac. Jedynie ci ustalilem to maja byc to glosniki 2.1. A co do firmy to czytalem ze Creative nie najlepiej spisuje sie w odsluchu muzyki.

Przeznaczenie glosnikow: najwiecej sluchanie muzyki, troszke gry i czesciej ogladanie filmow.

Powiem tez ze lubie dobrze brzmiacy basik :D...

Z tego co do taj pory wpadlo mi w oko to kilka takich zestawow:

-Logitech Z-4

-Logitech Z-2300

-Mode Com MC-2050

-Mode Com MC-2110

Prosze wasz o podpowiedz co do wyboru glosnikow. Nie ograniczam sie tylko do tych zestawow lecz prosze o propozycje :D

Z gory dziekuje za podpowiedzi co do mojego dylematu.

Link to post
Share on other sites

Niestety na głośnikach się nie znam, więc nie mogę Ci pomóc ale powiem Ci, że ja mam głośniki Creative i powiem szczerze. Na zintegrowanej karcie dźwięk jest bardzo dobry. Jak bym wsadził osobną muzyczną to pewnie bym był w niebie :D Creative są na prawdę dobre :D - przynajmniej u mnie się spisują :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

And the winner is...

 

Bezapelacyjnie Logitech Z2300. Certyfikat THX, świetny bas, idealne do słuchania muzyki, troszkę mniej do filmów czy nowych gier.

Jeśli tylko masz na nie pieniądze to kupuj je śmiało. Żadne wyżej proponowane (poza G500) głośniki nie zapewnią Ci takiej jakości dźwięku.

Link to post
Share on other sites

Popieram przedmówcę, Z-2300 nie mają sobie równych i sam jeszcze nie widziałem lepszego zestawu 2.1 Bas jest głęboki, wszystko się trzęsie jak damy trochę kresek na potencjometrze, a satelity grają czysto i wyraźnie.

Link to post
Share on other sites

Ja też mam Logitech Z-2300 i grają piknie już od jakichś 3 lat, najpierw podpięte były pod starego SB Live a teraz pod zintegrowaną kartę muz. na mobo DFI Lan Party i przy zmianie nie odczułem różnicy. Może przy podłączeniu nowoczesnej karty muz byłaby lepsza jakość niż na zintegrowanej ale moim zdaniem przede wszystkim liczą się dobre głośniki, a ten zestaw sporo potrafi. Oczywiście nie można go porównywać do dobrego zestawu wzmacniacz + 2 dobre kolumny, ale nawet do odsłuchu muzyki nadaje się całkiem nieźle. Uwaga głośnik niskotonowy nie lubi jak na nim opierać nogi, zaczyna pierdzieć.

Link to post
Share on other sites

Ale mem jeszcze pytanie Mam zintegrowana karte i czy jest sens pakowac kase w Z-2300 czy moze lepiej nabyc Z-4 a do tego karte dzwiekowa? :D

Z2300 będą grały lepiej na integrze niż Z4 na dobrej karcie.

Dzisiejsze dźwiękówki już nie są w cale takie najgorsze, wiadomo, że do poziomu Audigy, X-Fi czy Xonara im brakuje.

Link to post
Share on other sites

Kompa zmienialem we wrzesniu.... Z tego co czytalem to moja karta obsluguje system 7.1. Oto specyfikacja mojej plyty glownej :

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Gigabyte_GA_EP43_DS3/pelny,id,56539/

Co mnie jeszcze interesuje to odzielny wzmacniacz przy Mode Com'ach :D

A czy Z-2300 mozna podlaczyc do wiezy? Z tego co wiem to nie maja dodatkowych wyjsc. Musialbym zastosowac rozdzielacz na mini-jack'a i chyba wszystko byloby lux???

Link to post
Share on other sites

Kolega stał przed podobnym wyborem i po odsłuchu w MM (wiem, że nie najlepsze miejsce) sporo lepszą jakością popisały się Z3e.

Sub gra podobnie do tego z Z4e ale satelitki nie syczały tak mocno jak w Z4e (za dużo sopranu), średnie pasmo na podobnym poziomie ze wskazaniem na Z3e.

Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o głośniki 2.1 do 400zł najlepsze są Logitech z-3e. natomiast jeśli możesz trochę dołożyć to za ok. 500zł masz Microlab solo7c:

 

http://www.allegro.pl/item590782971_microlab_solo7c_120rms.html

 

Najlepszym zestawem 2.0 jest wzmacniacz podłączony do karty dźwiękowej i 2 duże głośniki od wieży po obu stronach biurka z komputerem - żadne głośniczki komputerowe nie mogą się z tym równać.

 

Porównywałem moje logitechy z kilkuletnią wieżą Philipsa i z-3e rozgromił wieżę. Philips był taki bezpółciowy.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jaki to zestaw Philipsa, ale używany zestaw audio (wzmacniacz + kolumny) poniżej 1000zł nie nadaje się do niczego, więc mimo tego, że ten Philips był pewnie droższy to należał do sprzętu bardzo niskiej klasy... zresztą nie jestem audiofilem, ale jakoś Philips nie kojarzy mi się z jakością.

Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o głośniki 2.1 do 400zł najlepsze są Logitech z-3e. natomiast jeśli możesz trochę dołożyć to za ok. 500zł masz Microlab solo7c:

 

http://www.allegro.pl/item590782971_microlab_solo7c_120rms.html

 

Najlepszym zestawem 2.0 jest wzmacniacz podłączony do karty dźwiękowej i 2 duże głośniki od wieży po obu stronach biurka z komputerem - żadne głośniczki komputerowe nie mogą się z tym równać.

 

Porównywałem moje logitechy z kilkuletnią wieżą Philipsa i z-3e rozgromił wieżę. Philips był taki bezpółciowy.

 

Nie wiem _nick_ czy zauwazyłes ale Twoje pierwsze zdanie przeczy drugiemu:-)

 

Najpierw polecasz kolumny z ampli za 500zl (microlab) a pozniej piszesz, ze "duze" kolumny slabo graja;-)

Zeby ktos komu chcesz doradzic skumal o co chodzi podpowiadam:

1. Porownujesz plastikowe gownieko z napisem logtech z plastikowym gowienkiem z napisem Philips. W takim porownaniu to naprawde nie ma znaczenia co gra lepiej a co gorzej (to tak jakbys dzis porownywal starego wartburga ze stara skoda - co lepsze?). W takim porownaniu prosze tylko o jedno - zadnych z tych pierdziawek nie nazywaj kolumnami.

 

2. Sevae ma racje jesli chodzi o jakosc kolumn. Moim zdaniem by osiagnac najlepszy dzwiek z kompuera w miare tanio to tylko wzmacniacz stereo + kolumny (raczej podstawkowe, zeby sie w niezbyt duzym pokoju miescily i nie dusily). Miniwieze, supermini wieze, mikro wieze i inne sprzety all-in-one sie nie nadaja do w miare czystego odtwarzania dzwieku. Zeby to w miare gralo to trzeba kupic jakiegos uzywanego wzmaka (cokolwiek od Technicsa do NADa, od 150zl) a jako kolumny jakies podstawkowe Tannoy, JBL, czy cos w ten gust (od500zl). Jesli jakos dzwieku bedzie jeszcze niezadowalajaca to potrzeba lepszej karty muzycznej. Taka zabawa jest drozsza niz zakup pierdziawek Logitecha ale zapewniam ze jakosc reprodukcji dzwieku jest nieporownywalna. basy graja a nie bucza, wysokie tony nie denerwuja itd...

 

3. Zaproponowane przez Ciebie Microlaby to zwykle kolumny podstawkowe z wbudowanym wzmacniaczem. Czy jest to ciekawa propozycja? Watpie, ale z checia sie przyjemnie zaskocze;-)

Zrobienie dobrego glosnika to nie jest prosta sprawa, wie o tym kazdy kto zajmowal sie choc troche elektroaksutyka. Natomiast strasznie latwo spieprzyc konstrukcje;-) Wiec jesli microlab kupil od jakiegos producenta glosnikow konstrukcje to jest szansa ze moga przyjemnie grac:-) Pozostaje jeszcze kwestia wzmacniacza w jednej kolumnie. Trzeba by posluchac, albo chociaz zobaczyc schemat elektryczny:-)

Tylko pozostaje pytanie, jesliby poszukac i kupic zestaw Technics/Pioneer/Sony (tanie a przyzwoite) + Tannoy/JBL/etc za np 650-700zl, ktory na pewno zagra lepiej niz te microlaby to po co kombinowac z microlabami?

Link to post
Share on other sites

Ale nie mam na tyle miejsca w pokoiku :) Mam pokoj ok 15m2 i nie mam bardzo gdzie rozstawic kolumn. Na razie chce jakies dobre glosniki komputerowe a pozniej zaszaleje z tym co wy mowicie. W sumie mam 550 zl i chcialbym kupic glosniki ktore na dlugo mi posloza a nawet i dluzej... :?:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...