Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Jak dobrze wyczyścić monitor?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#41 rebus

rebus
  • Entuzjasta

• 619 postów
  • Miejscowość:Mińsk Mazowiecki

Napisano 23 styczeń 2017 - 15:53

A po co tracić kasę na takie płyny specjalne do monitorów? Przecież to jest zwykły płyn do mycia szyb w innym opakowaniu...

No nie przesadzaj. Płyny do szyb zawierają często amoniak. Poza tym to są dwie różne substancje - czy tego nie odróżniasz?
  • 0

ASUS Z170 Pro Gaming; i7-6700K; Scythe Grand Kama Cross 3; DDR4 HyperX Fury 32 GB 2666MHz; MSI GeForce GTX 1070 GAMING X; Asus Xonar DX; Dell S2716DG; be quiet! 600W Pure Power 9; SSD GOODRAM Iridium PRO 240 GB; Toshiba P300 3 TB; WD Red 2 TB (WD20EFRX); Lian Li PC-V33A; Windows 10 Home 64 bit

#42 korniak

korniak
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 24 luty 2017 - 13:49

No nie przesadzaj. Płyny do szyb zawierają często amoniak. Poza tym to są dwie różne substancje - czy tego nie odróżniasz?

Oczywiście, że tak! Jak coś jest do szyb to jest do szyb i do monitorów niebardzo, bo można je po prostu popsuć. Ja kiedyś, posłuchałem się jednego mądrali, który doradził mi, że" nie ma sensu wydawać kasy" i przetarłem alkoholem etylowym. Okazało się, że był pokryty jakimś tworzywem które weszło w reakcję z alkoholem i monitor już dawno leży w śmietniku. Ekran zrobił się jak mleko. Monitory niestety powinno się czyścić środkami, które są do tego przeznaczone.Trafiłem ostatnio na coś takiego https://sklep.hadwao...64-ren-f10.html  , śmieszne pieniądze, a przynajmniej mam pewność, że doczyszcze ekran i przede wszystkim go nie popsuje,  bo nikt nie chce się przekonać o tym na własnym sprzęcie szczególnie laptopie.

• 0

#43 pieczatki

pieczatki
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 01 październik 2018 - 18:09

Oczywiście, że tak! Jak coś jest do szyb to jest do szyb i do monitorów niebardzo, bo można je po prostu popsuć. Ja kiedyś, posłuchałem się jednego mądrali, który doradził mi, że" nie ma sensu wydawać kasy" i przetarłem alkoholem etylowym. Okazało się, że był pokryty jakimś tworzywem które weszło w reakcję z alkoholem i monitor już dawno leży w śmietniku. Ekran zrobił się jak mleko. Monitory niestety powinno się czyścić środkami, które są do tego przeznaczone.Trafiłem ostatnio na coś takiego https://sklep.hadwao...64-ren-f10.html  , śmieszne pieniądze, a przynajmniej mam pewność, że doczyszcze ekran i przede wszystkim go nie popsuje,  bo nikt nie chce się przekonać o tym na własnym sprzęcie szczególnie laptopie.

Na alkohol wrażliwe jest pleksi. Taka taniocha na monitorze? Korzystam z wielu komputerów od 30 lat i nigdy żadnemu monitorowi nie zaszkodził płyn do szyb. Najważniejsze to wyłączyć i przecierać miękką ściereczką a nie np. wcierać na sucho i rysować papierem do kibla ;)

• 0

#44 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7441 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 17 październik 2018 - 10:41

Korzystam z wielu komputerów od 30 lat i nigdy żadnemu monitorowi nie zaszkodził płyn do szyb.

W międzyczasie weszły do użytkowania panele LCD, może nie zauważyłeś ;)

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#45 Paula13sz

Paula13sz
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 30 grudzień 2018 - 17:20

Ja kupuję jakieś zwykłe ściereczki do monitora w media albo Saturnie i też są skuteczne ;p

• 0

#46 KORGAN

KORGAN
  • Gaduła

• 263 postów

Napisano 04 lipiec 2019 - 12:05

Ja swoją Ijame E240HDS nie mogłem niczym doczyscic. Stare plamy nie chciały zejść. Ponieważ i tak szukam nowszego monitora to postanowiłem go wymyć gąbką kuchenną zamoczoną w wodzie z PŁYNEM DO NACZYŃ i wszystko zeszło a monitor nadal działa elegancko :)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych