Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Jak dobrze wyczyścić monitor?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#21 TaRuda

TaRuda
  • cold hearted

• 90 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 14:07

Ścierki z mikrofibrą rządzą! Jedna lekko wilgotna a druga do sucha, żeby usunąć pyłki.

• 0

Hello darkness, my old friend...

#22 ola_prz

ola_prz
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 22 lipiec 2015 - 12:57

Ja też polecam środek IPA, do tego ściereczka z irchy i wszystko ładnie się ściera :)

• 0

Lubię nowoczesny i modny design oraz oryginalne gadżety.

#23 drachenfeles

drachenfeles
  • Let the Galaxy Burn!

• 19606 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 22 lipiec 2015 - 13:55

izporopanol na panel to nie do końca dobry pomysł, wyłączając sytuacje, gdy panel jest zasyfiony tłuszczem i detergent nie pomaga raczej unikałbym alkoholi technicznych (i nie technicznych tez  ;) )

• 0

#24 GosiaMilska

GosiaMilska
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 20:30

Ja polecam produkt Esperanza - kupiony w cerfurze za kilka złotych a daje rade :)

• 0

#25 welina

welina
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 05 październik 2015 - 16:11

wyłącznie chusteczki z mikrofibrą

• 0

hydrominum - najlepszy sposób na smukłą sylwetkę

#26 Reinn

Reinn
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 14 listopad 2015 - 01:38

Nie dawno kupiłem nowy monitor i pomyślałem, że przed rozpoczęciem używania dokładnie dowiem się co robić żeby od samego początku utrzymywać go w dobrym stanie.

Planuje od początku używać normalnej małej ściereczki z mikrofibry do ścierania kurzu. Teraz tak robię i jest dobrze ale gorzej jak są jakieś plamy i sama mikrofibra nie pomaga. W obecnym monitorze jak miałem jakąś plamke czy coś takiego to ścierałem ''specjalnym sprejem'' i zostawały smugi i trudno potem jest doprowadzić monitor do normalnego stanu.

Po przeczytaniu tematu myśle nad mikrofibrą albo tym środkiem IPA.

Mam jednak kilka wątpliwości. PIszecie, że najpierw przecieracie wilgotną mikrofibrą. Samemu trzeba ją czymś nawilżyć czy kupuje się odpowiednio wilgotnę? Jeżeli tak to gdzie najlepiej taką kupić? Warto też kupić nową jakąs specjalną czy taka zwykła do okularów będzie dobra do wycierania na sucho?

Jeżeli chodzi o środek IPA to gdzie łatwo go kupić? Z tego co szukam w internecie to znalazłem np. taką stronę: http://www.dipol.com...h_ipa_L5915.htm

Chodzi o coś takiego?

• 0

#27 miko789

miko789
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 23 grudzień 2015 - 11:13

Ja czyszcze komputer <ciach> kupuję go w sklepie <ciach>

// nie dość, że spam to jeszcze reklama // drachenfeles

• 0

#28 windforcegtx

windforcegtx
  • Homo sum

• 32 postów
  • Miejscowość:Lublin

Napisano 23 grudzień 2015 - 11:30

Tu chodzi o monitor kolego...Ja polecam jak koledzy wyżej dwie ścierki z mikrofibry do tego można do wiaderka wlać kilka kropli płynu do naczyń z wodą i w tym namoczyć jedną ze ściereczek :) Suchą poprawić i gicio

Użytkownik windforcegtx edytował ten post 23 grudzień 2015 - 11:31

• 0

i7 2600K@4,8Ghz-Gigabyte Gtx 980 G1-Gigabyte GA-P67A UD5-B3-16Gb G-skill 2200Mhz

OCZ Vertex 4 512Gb-2X WD Black 1Tb-Gelid Darkforce-Seasonic X Series 760W-Asus Xonar DG

#29 kita88

kita88
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 02 marzec 2016 - 12:42

Witam. ja równiez mikrofibra i zwykly plyn do szyb

• 0

#30 Keepie

Keepie
  • Dyskutant

• 175 postów

Napisano 18 marzec 2016 - 14:06

wilgotna ściereczka i płyn do mycia naczyń, usunie nawet tłuszcz jak ktoś jada przy komputerze  :D a do tego nie agresywn y, w końcu tym się myje talerze, byle ni miał granulek bo mogą porysować.

• 0

#31 radeqw

radeqw
  • Bywalec

• 141 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 23:59

Ścierką z mikrofibry ale taką grubą do podłogi (kupiłem za 7zł w lokalnym sklepie) nawilżoną w wodzie przetrzeć monitor a potem na sucho i gotowe. Nie pozostawia żadnych smug ;)

Użytkownik radeqw edytował ten post 24 marzec 2016 - 00:01

• 0

#32 Tomashec

Tomashec
  • Pasjonat

• 945 postów
  • Miejscowość:Legnica

Napisano 11 maj 2016 - 08:54

To ja Wam polecę chusteczki nawilżane do ekranów firmy MrMagic z Biedronki :D Używam na co dzień i bardzo polecam :) Zero smug, jedną chusteczką wycieram ekran, laptopa i smartfona :) Jedyna wada, że są trudno dostępne, ale jak jest akcja w Biedrze, to wykupuję wszystkie pudełka :D

Cena: 4,99 za pudełko (15 chusteczek)

• 0

PC w budowie...

#33 kulkiet

kulkiet
  • Amator

• 26 postów
  • Miejscowość:Chicago ,IL

Napisano 16 czerwiec 2016 - 01:18

reczniki papierowe rysuja ekrany ,ja juz zarysuwalem mojego pb278q ,najlepiej szmatka z microfiber i srodek do czyszcenia,nie moze zawierac alkoholu czy amoniak podobnych i oczywiscie wylacz monitor zanim zaczniesz procedure

Użytkownik kulkiet edytował ten post 16 czerwiec 2016 - 01:19

• 0

Xeon E3-1275v3 - Noctua NH-U14S - MSI gaming 5 z97 -16 gb ram - EVGA GTX 1080 sc - m.2 samsung evo 850  500gb - Mushkin Enhanced Reactor 2.5" 1TB SATA III  -  WD Black 2TB - WD GOLD Data Center 8TB WD8002FRYZ - WD Raptor 160gb still running ! - EVGA SUPERNOVA G2 850W

- Asus PB278q OC 85 HZ - CM Storm quickfire-TK - Logitec G900 chaos spectrum - NZXT H440

#34 Karolajjjjn77

Karolajjjjn77
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 02 wrzesień 2016 - 12:21

Ja osobiście używam ścierki z mikrofibrą, ale czasami korzystam z mokrych chusteczek do czyszczenia okularów. Jednak mimo wszystko polecam ścierki z mikrofibry tranie i dobre :)

• 0

Jestem Karola, ciesze się z tego co mam jestem księgowa. Grudziądz to miasto gdzie pracuje ;)

#35 rebus

rebus
  • Entuzjasta

• 619 postów
  • Miejscowość:Mińsk Mazowiecki

Napisano 06 styczeń 2017 - 22:24

Przez kilkanaście lat swoich doświadczeń z monitorami próbowałem różnych środków, również wspomnianego alkoholu izopropylowego - i żaden z nich nie dawał takich efektów, jak płyn do czyszczenia szkieł w okularach (soczewek) Jai Kudo. Nawet alkohol izopropylowy zostawiał smugi - a płyn Jai Kudo - nie.

Nie jest może tani, buteleczka 30 ml kosztuje około 10 zł, można go czasem kupić na Allegro - albo tutaj:

http://sklep.okularn...ens-Cleaner/302

Polecam go bardzo.

Nie dawno kupiłem nowy monitor i pomyślałem, że przed rozpoczęciem używania dokładnie dowiem się co robić żeby od samego początku utrzymywać go w dobrym stanie.

Planuje od początku używać normalnej małej ściereczki z mikrofibry do ścierania kurzu. Teraz tak robię i jest dobrze ale gorzej jak są jakieś plamy i sama mikrofibra nie pomaga. W obecnym monitorze jak miałem jakąś plamke czy coś takiego to ścierałem ''specjalnym sprejem'' i zostawały smugi i trudno potem jest doprowadzić monitor do normalnego stanu.

Po przeczytaniu tematu myśle nad mikrofibrą albo tym środkiem IPA.
Mam jednak kilka wątpliwości. PIszecie, że najpierw przecieracie wilgotną mikrofibrą. Samemu trzeba ją czymś nawilżyć czy kupuje się odpowiednio wilgotnę? Jeżeli tak to gdzie najlepiej taką kupić? Warto też kupić nową jakąs specjalną czy taka zwykła do okularów będzie dobra do wycierania na sucho?

Jeżeli chodzi o środek IPA to gdzie łatwo go kupić? Z tego co szukam w internecie to znalazłem np. taką stronę: http://www.dipol.com...h_ipa_L5915.htm
Chodzi o coś takiego?

Alkohol izopropylowy - kupisz na Allegro. Jak jesteś z Warszawy lub okolic - możesz go kupić tutaj, odpadają koszty wysyłki:

http://www.petrostar...ol izopropylowy

Są to opakowania o różnej pojemności, np. 100 ml, 500 ml, 1000 ml itd.

Ale ja osobiście polecam płyn do czyszczenia szkieł w okularach (soczewek) Jai Kudo, o czym już pisałem. Płyn ten sprzedawany jest w atomizerze, można go delikatnie rozpryskać na ekranie - a wytrzeć tzw. "płatkami kosmetycznymi".

Użytkownik rebus edytował ten post 06 styczeń 2017 - 22:31

• 0

ASUS Z170 Pro Gaming; i7-6700K; Scythe Grand Kama Cross 3; DDR4 HyperX Fury 32 GB 2666MHz; MSI GeForce GTX 1070 GAMING X; Asus Xonar DX; Dell S2716DG; be quiet! 600W Pure Power 9; SSD GOODRAM Iridium PRO 240 GB; Toshiba P300 3 TB; WD Red 2 TB (WD20EFRX); Lian Li PC-V33A; Windows 10 Home 64 bit

#36 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7441 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 13 styczeń 2017 - 18:08

Ipa nie zmywa powłok antyrefleksyjnych z matryc? Czy wszyscy macie błyszczące ekrany?
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#37 Etemity

Etemity
  • Nałogowiec

• 1627 postów
  • Miejscowość:Warszawa/Płock

Napisano 13 styczeń 2017 - 18:36

Ja raz próbowałem ipy i kosmiczne smugi zostały po odparowaniu. Musiałem Clin'em doczyszczać. 

• 0
Spoiler

#38 rebus

rebus
  • Entuzjasta

• 619 postów
  • Miejscowość:Mińsk Mazowiecki

Napisano 13 styczeń 2017 - 18:40

No właśnie mi też po alkoholu izopropylowym zostawały smugi, dlatego przestałem go używać. Zbyt mało go używałem, żeby stwierdzić jakiś negatywny wpływ na ekran. Natrafiłem parę lat temu na ten płyn do soczewek Jai Kudo, o którym pisałem - i od tej pory używam tylko jego. Może to nietypowy płyn - ale u mnie daje bardzo dobre efekty.

Użytkownik rebus edytował ten post 13 styczeń 2017 - 18:41

• 0

ASUS Z170 Pro Gaming; i7-6700K; Scythe Grand Kama Cross 3; DDR4 HyperX Fury 32 GB 2666MHz; MSI GeForce GTX 1070 GAMING X; Asus Xonar DX; Dell S2716DG; be quiet! 600W Pure Power 9; SSD GOODRAM Iridium PRO 240 GB; Toshiba P300 3 TB; WD Red 2 TB (WD20EFRX); Lian Li PC-V33A; Windows 10 Home 64 bit

#39 backero

backero
  • Nowicjusz

• 14 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 14:44

Ja osobiście wole ściereczki typu Hama do czyszczenia LCD, poprawić mikrofibrą i nic nie zostaje na monitorze. 

Użytkownik backero edytował ten post 19 styczeń 2017 - 14:45

• 0

#40 ultramateo

ultramateo
  • Gaduła

• 262 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 15:03

A po co tracić kasę na takie płyny specjalne do monitorów? Przecież to jest zwykły płyn do mycia szyb w innym opakowaniu...
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych