Skocz do zawartości

GTX 660 podłączony do starego komputera ?


Recommended Posts

Witam

Czy jest możliwość podłączenia karty graficznej Asus GeForce GTX 660 do starej płyty głównej- Gigabyte G31M-S2L ? I jeśli tak, to czy nie wywoła to jakiegoś zwarcia(tzn. nie chcę, aby karta się zepsuła) ? Pozostałe podzespoły: Intel E5200, 4 GB Kingston DDR2, XFX Pro Series 550 W(ten zasilacz mam zamiar kupić wraz z kartą, czy jest on niezbędny?).

Z góry dziękuję za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

Wszystko będzie kompatybilne i nic nie powinno się uszkodzić, ale nie widzę sensu wkładania takiej karty do tego procka, w dodatku 2-rdzeniowca, jeżeli nie masz zamiaru niedługo zmieniać reszty to odradzam takiego zakupu. Maks co, bym włożył do tego procka to hd 7750/7770.

Co do zasilacza to wystarczyłby corsair vs 450W lub trochę drożej cm g450w, napisz jaki masz teraz zasilacz, bo może się nada.

 

PS. Z tego co widzę to ten asus kosztuje około 680zł, za 649zł masz wydajniejszego radeona r9 270 od msi na esc.pl.

Edytowane przez genisuken
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

nie wiem , co sobie wyczytałeś, ale radzę odświeżyć lekturę

http://pclab.pl/art55238-6.html

 

"Zgodnie z oczekiwaniami GeForce w połączeniu z dwurdzeniowym procesorem nie działa optymalnie. Jest to, oczywiście, wynik sposobu działania sterowników graficznych. Te bowiem działają wielowątkowo, co bardzo źle się odbija na wydajności w sytuacji, gdy procesor ma zaledwie dwa wątki. Sterowniki AMD Catalyst dużo bardziej sprzyjają dwurdzeniowcom"

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites
http://pclab.pl/art57235.html
2 rdzenie i 2 wątki + Nvidia GeForce?

Jeszcze wczoraj napisalibyśmy: „zapomnij”. Uzyskane dziś wyniki z wykorzystaniem Pentiuma G3430 nie są tyle światełkiem w tunelu, co latarnią drogową na drodze ku budowaniu tego typu konfiguracji. GeForce w połączeniu z 2-wątkowym procesorem osiągnął we wszystkich przetestowanych przez nas grach wyniki wyższe, niż analogiczny zestaw z Radeonem. To nie było możliwe jeszcze wczoraj.

Koledze chodziło o najnowsze beta, właśnie to czytałem. Ciekaw jestem czy utrzymają tę wydajność na innych kartach ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...