Skocz do zawartości

Czy 120Hz to monitor dla mnie?


Recommended Posts

 

 

może to również wina adaptive v-sync?

Raczej tak, monitory 120Hz często mają minimalnie większy input lag niż 60Hz, więc stawiałbym na v-sync.

 

 

 

listę zapewne powiększymy w miarę możliwości i czasu

Śmiało możesz dorzucić resztę gier na Source Engine:

Team Fortress 2, Left4Dead.

Z samochodówek Trackamania

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Pytanie do posiadaczy 120Hz. Pytanie raczej o wrazenia niz technikalia.

 

Czy gdy po dniach gry w cos co biega w 100+ klatkach, odpalenie bardziej wymagajacej gry (Crysis, Metro itp), ktora ledwo dobija do 60 klatek, nie jest wkurzajace? Albo przynajmniej irytujace?

 

Przy rozwazaniach czy jednak powinienem wziac 120Hz monitor, zastanawia mnie czy koszt 'psychiczny' nie jest zbyt duzy. Wszyscy mowia, ze jak juz raz zobaczysz 120Hz, nie bedziesz chcial nigdy niczego ponizej. Brzmi jak klatwa. Bedzie pelno gier, ktorym zabraknie sporo do 120fps. No i beda tez inne monitory w zyciu - w pracy czy np laptopy. Kazda nastepna przesiadka na nowszy monitor bedzie oznaczala ograniczenie sie do 120Hz (a na dzien dzisiejszy np 120Hz IPS tani nie jest)

 

mozecie sie podzielic doswiadczeniami wlasnie pod tym katem? Nie jak bardzo fajnie jest na 120fps ale jak bardzo irytujaco jest przy 60fps? Mam nadzieje, ze to pytanie jest sensowne :)

Edytowane przez nacho66
Link to post
Share on other sites

 

 

ktora ledwo dobija do 60 klatek

 

Z zasady nie kupujesz 120Hz gdy posiadasz GTX 660... No chyba oczywiste.  

 

 

 

 

 

zabraknie sporo do 120fps
 

 

Sa tez ustawienia graficzne które można zmniejszyć bez oczywistego pogorszenia jakości podczas szybkiej gry FPS (generalnie dla FPS kupujesz 120Hz)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja rozumiem, ze mozna pokrecic ustawieniami graficznymi zeby dobic blizej do 120fps. Ale pytam wlasnie o sytuacje gdy jestes zmuszony grac w okolicach 60fps, czy to z powodu posiadanej karty vs wymagan gry, czy np fps cap w samej grze. A takze uzytkowanie dwoch roznych monitorow (na 120hz gralbym ok. 10 godzin w tygodniu, podczas gdy 8 godzin dziennie pracowalbym na 60hz). Czy to po prostu po ludzku nie jest drazniace gdy nie mozesz osiagnac 120fps

 

Gtx 770 - pozwala (poki co) na osiagi 80-120fps w wiekszosci gier (np przy zmniejszeniu AA czy innych ustawien)

Edytowane przez nacho66
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Co wg Was będzie lepszym wyborem...RL2455HM 60Hz czy XL2411Z 120Hz ?

Rzut monetą, po problemie... 

Na podstawie informacji które podałeś wszystko będzie dobre.

 

PS: Jesteś na tyle bezczelny, że sam się pytasz, a innym bez wahania polecasz monitory w podobnej sytuacji:

 

 

Myślę, że warto dołożyć z 300 zł do Monitor Benq 27" LED XL2720Z Flicker-free jeżel już musi być 27". Jak nie to BenQ XL2411/20Z
 

 

Skoro wiesz co inni powinni kupić, tym bardziej powinieneś wiedzieć jaką decyzję podjąć.

Edytowane przez Cacek93
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

PS: Jesteś na tyle bezczelny, że sam się pytasz, a innym bez wahania polecasz monitory w podobnej sytuacji:

 

 

Wysil się trochę i zobacz co ktoś napisał, że mu poleciałem ten monitor... a co napisałem ja. On nie napisał jaki ma komputer tylko jaki ma być monitor konkretnie. I dostał odpowiedz. Twój zarzut ma tyle samo co piernik do wiatraka... Bezczelne to jest, ale pisanie tego co mi zarzucasz. Niżej cytat autora tematu, z którego mnie zacytowałeś.

 

 

 

zastosowania: gry bf3/4 wot,yt

 

cena:1400 (+/-100)

 

przekątna ekranu:27 cali

 

rozdzielczość: full hd

 

typ matrycy : bez różnicy

 

chciałbym aby czas reakcji był jak najmniejszy

 

 

 

z góry dziękuje

Edytowane przez Michal86
Link to post
Share on other sites

 

 

On nie napisał jaki ma komputer tylko jaki ma być monitor konkretnie. I dostał odpowiedz.
 

Człowieku.

On nawet może nie wiedzieć co to jest 120Hz. Poza tym skoro nawet nie podał sprzętu to może gra właśnie na 50-70 klatkach, a ty mu dajesz właśnie 120Hz bez napisania o tym ani słowa. Pewnie nawet nie zmienił z 60 na 120Hz w opcjach...

 

To nie jest dobra rada.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ten monitorek Overlord Tempest X270OC wygląda naprawdę ciekawie. Nie jest dostępny w Europie, ale można zamawiać z USA.

Ma może ktoś takiego i chciałby się podzielić wrażeniami :)

 

http://www.tomshardware.com/reviews/overlord-tempest-x270oc-monitor,3879.html

http://overlordcomputer.com/collections/27-monitors/products/tempest-x270oc-glossy

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam, chciałbym zadać tytułowe pytanie: "Czy monitor 120hz ( ew 144hz) jest dla mnie?". Przy 60Hz nie gra mi się źle, powiedziałbym, że gra mi się bardzo dobrze i nie wiem czy potrzebny mi jest taki monitor :P . W Counter Strike nie gram, może kiedyś zagram, ale na pewno nie dla wyników, a po prostu, żeby sobie postrzelać :)

Gry, w które gram:

- Alien Isolation

- BF3

- BF4

- COD Advanced Warfare

- Metro Last Light

- Crysis 3

- Saint Row 4

- Sniper Elite 3

- Trackmania Uniter Forever 

- Trackmania 2

- Dying Light

- GTA V

 

Czy w tych grach odczuję różnicę jeśli zmienię monitor na taki z wyższą częstotliwością odświeżania? Czaiłem się na monitor Acer XB270HU, ale może mógłbym trochę zaoszczędzić wybierając monitor 27" 60Hz. 144Hz wiadomo, że potrzebują większej wydajności ze strony komputera.

I mam jeszcze takie pytanie: czy w monitorze 144Hz z G-Sync trzeba uzyskiwać stałe 144Hz czy może, żeby odczuć różnicę między 60Hz a 144Hz trzeba po prostu mieć więcej, niż 60Hz? Zawsze po włączeniu V-Sync u mnie i spadku FPS <60 czuć wtedy małe rwanie, ale chyba technologia G-Sync to redukuje/eliminuje?

Link to post
Share on other sites

Różnice odczujesz wszędzie, pod warunkiem że utrzymasz wysoki framerate.

Różnica generalnie jest spora i bardzo zauważalna (nawet na pulpicie). 

 

 

 

I mam jeszcze takie pytanie: czy w monitorze 144Hz z G-Sync trzeba uzyskiwać stałe 144Hz czy może, żeby odczuć różnicę między 60Hz a 144Hz trzeba po prostu mieć więcej, niż 60Hz?

Mylisz Hz z FPSami. Monitor ma stałe 60/120/144Hz zależnie jak mu ustawisz. Twój komp generuje różne liczby klatek (FPS) i tak, żeby odczuć różnice musiałbyś mieć powiedzmy 100+ FPS w grach które grasz żeby różnica była jakoś zauważalna.
 

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

Pisałem na szybko i wyszło hehe :D . Oczywiście w ostatnim pytaniu chodziło mi o FPSy, nie o Hz :) .

Planuje zakupić GTX 980 Ti, jedna taka karta może nie uciągnąć nowszych gier w wysokim framrate, a na dwie nie wiem czy mnie będzie stać :/ . Ewentualnie będzie trzeba zmniejszyć detale.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...