Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

4k na zestaw PC dla studenta - do wszystkiego +/- Hi-Fi za 1k

4000 pc student hi-fi gry filmy zdjęca video ssd 24

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#41 Mrozinho

Mrozinho
  • rowzór

• 6561 postów
  • GG:629496

Napisano 16 maj 2014 - 09:14

Biorąc zasilacz TT SE pamiętaj o tym że zasilacz ten nie jest kompatybilny z stanami uśpienia Haswella C6 / C7

Otrzymał certyfikat "Haswell Ready" :) Nawet strona producenta o tym mówi: http://www.thermalta...-allseries.aspx    - ostatnia tabelka

• 0

#42 killyou

killyou
  • Autor tematu
  • inż.

• 40 postów

Napisano 16 maj 2014 - 11:51

Kupujesz tego kompa od ponad miesiąca, po przeczytaniu tematu ciężko się obecnie zorientować, ile ostatecznie wynosi budżet na budę. W koszyku nie ma GPU, M40 szału nie robi.

GPU 280X już kupione, sam zamontuję.
Dobrze, że zasilacz już jest, jeszcze tylko obudowa.

Z3 U3 czy może SilentiumPC Gladius X60? Bo Z3 nie ma filtrów na boku i na dole pod zasilaczem. PC będzie stał na ziemi - panele, więc będzie raczej dużo kurzu.

Max 250zl na budę.

Też już chciałbym to skończyć i cieszyć się sprzętem :)

• 0

#43 BlueMike

BlueMike
  • Trust me, I'm an engineer

• 4240 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 16 maj 2014 - 11:56

Z9 U3? Ma filtr pod zasilaczem, a z boku ma okno ;)

• 1
Ekspert działów: Zestawy komputerowe / Pełne zestawienie Ekspertów

#44 killyou

killyou
  • Autor tematu
  • inż.

• 40 postów

Napisano 16 maj 2014 - 12:11

Z9 U3? Ma filtr pod zasilaczem, a z boku ma okno ;)

kierowałem się tym co jest napisane w FAQ polecanych obudów :) a niestety Z9 U3 tam nie było

• 0

#45 BlueMike

BlueMike

• 4240 postów

Napisano 16 maj 2014 - 12:28

http://www.tweaks.pl...swojej-cenie/6/ - tu masz opisane ofiltrowanie Z9 U3 ;)

• 0

#46 killyou

killyou
  • Autor tematu
  • inż.

• 40 postów

Napisano 19 maj 2014 - 23:31

OK, zdecydowałem się na Z9 U3, pomimo USB z przodu a nie na górze, i 2 stopniowym sterowaniem wentylatorami. Jakoś mogę sam zrobić/dokupić filtr przeciw-kurzowy na górę? Wiem, że tu akurat mnie trzyma cena. Na początek wystarczy :) 

No chyba że ktoś dorzuci swoje 3 grosze :P

Karta 280X Asusa ma ~28,5cm, a max to 29cm. Dodatkowo sam to będę montował... Zmieści się?

Jaki czytnik kart mogę tam zamontować od razu? Mam lustrzankę i najwygodniej będzie mi od razu kartę wyciągać (10 klasa).

W bardzo podobnych zestawach (non-K) jest polecany także zasilacz Cooler Master G550M,  u mnie jest proponowany Thermaltake Smart SE Modular 530W z powodu budżetu?

Cała reszta pasuje?

Koszyk: http://www.morele.ne...ry/info/eazgtb/

• 0

#47 BlueMike

BlueMike

• 4240 postów

Napisano 19 maj 2014 - 23:41

Karta 280X Asusa ma ~28,5cm, a max to 29cm. Dodatkowo sam to będę montował... Zmieści się?

Tak ;)

W bardzo podobnych zestawach (non-K) jest polecany także zasilacz Cooler Master G550M, u mnie jest proponowany Thermaltake Smart SE Modular 530W z powodu budżetu?

Jeśli masz możliwość to dołóż do Cooler Mastera. Jeśli nie, to możesz zostawić Thermaltake'a. Cały zestaw wygląda dobrze.

• 0

#48 killyou

killyou
  • Autor tematu
  • inż.

• 40 postów

Napisano 20 maj 2014 - 00:06

OK dołożę :)

Najbardziej i tak się boję o obudowę, że nie będę zadowolony :P aczkolwiek może wystarczyć...

Polecasz jakiś czytnik kart pamięci?

Zamawiać od razu z morele.net przewód ethernetowy?

• 0

#49 BlueMike

BlueMike

• 4240 postów

Napisano 20 maj 2014 - 10:27

W kwestii czytników nie jestem zbyt dobrze zorientowany :/

Najbardziej i tak się boję o obudowę, że nie będę zadowolony :P

Składasz zestaw samemu? Jeśli tak to zastanów się jeszcze nad: http://angela.pl/p86...-ft-gd01-a.html - 250zł, a jakościowo wyżej niż Z9 U3, ewentualnie zerknij też na Corsaira 300R: http://www.morele.ne...1014-ww-451034/

• 0

#50 killyou

killyou
  • Autor tematu
  • inż.

• 40 postów

Napisano 20 maj 2014 - 22:35

Corsair jakoś mi nie przypadł do gustu, nie ma też kontroli wentylatorów... tyle się 'naczytałem' i się 'czepiam' na siłę praktycznie, bo nigdy z czymś takim nie miałem do czynienia :P Nie składam sam. Wydaje mi się to za trudne (chociaż może nawet takie nie być) i mógłbym coś zepsuć (?) a nowe przecież  :D

Zawsze będę mógł się bawić jak będę potrzebował czegoś więcej.

Czytnik kart odpuszczam. Wydatek raczej nie duży, ale chcę już zamówić sprzęt, później się rozejrzę jak mi będzie brakowało.

Mam nadzieję, że finalny koszyk już:

http://www.morele.ne...ry/info/QKGaJF/

Szukam wciąż klawiatury z niskim skokiem, i myszki - wszystko bezprzewodowe ~100zł...

• 0

#51 BlueMike

BlueMike

• 4240 postów

Napisano 20 maj 2014 - 22:51

Finalny koszyk wygląda dobrze :) Nie mam zastrzeżeń ;)

• 0

#52 kill8you

kill8you
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 17:25

Witam ponownie, niestety na stare konto nie mogłem się zalogować, od kilku miesięcy próbuję skontaktować się z adminem itp, resetować hasło...

Co do mojego zestawu mam zastrzeżenia, które być może się komuś przydadzą:

• Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho - Black White jest za duże do obudowy Zalman Z9 U3, 'szybka' z pleksy była porysowana od zamykania obudowy. Powiększa się to przy kolejnym otwieraniu i zamykaniu. Brakuje kilku milimetrów żeby było optymalnie.
  • Wentylatory w Zalman Z9 U3 są dość słyszalne. Ku mojemu zaskoczeniu cichsze są na wyższych obrotach, coś jakby sprawa łożysk (IMO).
  • Kartę graficzna Radeon 280X montowałem dość długo, robiłem to pierwszy raz i miałem problem z podłączeniem zasilania, które było dość skomplikowane (myślę, że nie tylko ze względu na moje niedoświadczenie).
  • Aktualnie nie mogę ani uśpić ani hibernować komputera (wiem że jest to temat na osobny wątek i inny dział), komputer zaraz po włączeniu uśpienia/hibernacji uruchamia się ponownie po sekundzie.
  • Obraz ok raz dziennie podskakuje - nie wiem jak to dokładniej opisać, ciężko też byłoby mi to zarejestrować - ok 3 centymetry do góry i wraca na swoje miejsce. Nie wiem czy to wina używanej karty graficznej czy może wada monitora. Jak to zweryfikować i naprawić?

Pozdrawiam  :) 

• 0

#53 szambor5

szambor5
  • Top Spamer.

• 10371 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 17:30

Aktualnie nie mogę ani uśpić ani hibernować komputera (wiem że jest to temat na osobny wątek i inny dział), komputer zaraz po włączeniu uśpienia/hibernacji uruchamia się ponownie po sekundzie.

Któreś z peryferiów włącza go. Odznacz opcję "Zezwalaj temu urządzeniu wybudzanie z trybu hibernacji" w menadżerze urządzeń.

• 0
Kiedyś szembor5, ale zbieg wydarzeń przyczynowo-skutkowych sprawił, że muszę to napisać w swojej sygnaturce

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 4000, pc, student, hi-fi, gry, filmy, zdjęca, video, ssd, 24

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych