Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich na moim pierwszym życiowym worklogu! :)

 

Otóż nastał w końcu czas emerytury mojego starego wysłużonego laptopa (opis w sygnaturze) i postanowiłem zaopatrzyć się w nowy sprzęt, który sprosta moim wymaganiom w pracy i grach.

 

20140407_190451.jpg

 

Miałem go już kupować w listopadzie/grudniu, jednak z powodu problemów osobistych musiało to wszystko poczekać. Przypadkiem kupiłem pierwszą część do mojej nowej twierdzy, szukając zasilacza, natrafiłem na:

 

http://allegro.pl/zasilacz-super-flower-leadex-platinum-1000-watt-i4105104695.html

 

 oczywiście skusiło mnie żeby zalicytować no i dzięki wprawie udało się kupić bardzo tanio ^^ O godzinie 17:40 dnia dzisiejszego paczka została nadana przez sprzedawcę, dzięki usłudze paczkomaty, więc zapewne jutro będę mógł się już nim cieszyć. Sądzę że ten zasilacz będzie już na całe życie, bo jeśli wybuchnie mi on w trakcie użytkowania to pochłonie mnie razem z sobą i resztą mojego zamku :P

Wracając do samego zestawu zakładam że będzie on wyglądał początkowo tak:

 

http://www.morele.net/inventory/info/m1uEBE/

 

Prawdopodobnie w czwartek lub piątek otrzymam pieniądze i będę mógł go zamówić, jednak jeśli nie otrzymam pełnej kwoty, będę zmuszony do zmiany lub też rezygnacji niektórych podzespołów :( Dziękuję szczególnie @GRAABI, @Mrozinho za pomoc w konfiguracji pełnego zestawu :> Jeśli byście mieli jeszcze jakieś uwagi do niego to z chęcią posłucham. 

20140407_190403.jpg

 

Przepraszam za jakość zdjęcia, ale coś popsuło się podczas transferu na serwer :/ Także jutro albo pojutrze czeka mnie rozpakowywanie PSU ^^ Już wiem że miejsca będę miał za mało pod biurkiem, jednak to tylko niewygoda do czerwca, gdyż później już koniec studiów i szukam mieszkania dla siebie, a zatem i mebli :P

 

Co do samego worklogu będę chciał wystylizować moją twierdzę na niebiesko-czarną :) W przyszłości planuję dołożyć drugą kartę i spiąć w SLI, zwodować sprzęt - ale to bardzo przyszłościowo plany, zobaczymy jak będzie z pracą. Na pewno na pierwszy ogień pójdzie zabawa z oplotami, malowanko itp ^^

 

Pozdrawiam serdecznie!

Edytowane przez Sir Kafarus
  • Popieram 9
Link to post
Share on other sites

Wymień drukarkę na http://www.morele.net/brother-dcp-7055-397878/

generalnie urządzenie samo w sobie jest większe lecz wydajniejsze mam u siebie i w biurze i tonery mam za 20 zł na 2k stron nigdy mnie nie zawiodła HP ma gwarancję rok a się często psują ;/

Bro gwarancja 2 lata + można chyba jeszcze przedłużyć w ramach promocji na kolejny rok za free :)

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Przejrzę sobie tą drukarkę, dzięki za info! :)


Witam!

 

Otóż dzisiaj otrzymałem paczuszkę, o której już wcześniej wam wspominałem:

 

 

09_04_2014%2520%25283%2529.jpg

 

 

 

Obecnie mam tylko chwilę czasu więc zdążyłem jedynie, zdjąć w to co była zapakowana:

 

 

 

 

09_04_2014%2520%25284%2529.jpg

 

 

 

Pudełko samo w sobie jest ciężkie ^^ Za niedługo rozpakuję pudełeczko i zobaczymy czy się wszystko zgadza :) 

 

Pozdrawiam!

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dostała bardzo wysokie oceny ta obudowa

 

http://www.tweaktown.com/reviews/6241/thermaltake-core-v71-full-tower-chassis-review/index.html

 

Waży około 14 kg. Posiada 2 x 200 mm went. z przodu,jeden 200mm u góry i jeden 140mm z tyłu. Kontroler wentylatorów,przycisk wyłączenia podświetlenia.

 

Nie powinno być problemu ze schodzaniem podzespołów.

cena nie powinna przekraczać 500 zł. to jest nowość zaprezentowana w tym roku.

 

jeśli się śpieszy to można kombinować kupna na amazonie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No więc rozpakowałem nowiuśki PSU, zacznijmy od otwarcia:

 

 

 20140409_140743.jpg

 

 

20140409_140809.jpg

 

 

Od razu spodobało mi się to etui na kable  ;) Pokrowiec na PSU, widać że SF dba o każdy szczegół produktu  ^^ Wyjmujemy i oglądamy:

 

 

20140409_141616.jpg

 

 

20140409_141625.jpg

 

 

20140409_141630.jpg

 

 

Zasilacz jest ciężki, ale jego obudowa naprawdę robi wrażenie, nie ma żadnych niedociągnięć. Tak samo w środku, patrząc przez otwory widać że nie żałowali części, i nie jest to mongolska metoda produkowania zasilaczy. Teraz czas na kable, tak wygląda ich komplet wraz ze śrubkami montażowymi:

 

20140409_142110.jpg

 

 

20140409_142117.jpg

 

 

20140409_142124.jpg

 

 

Łącznie dwanaście sztuk ^^ Kable są solidne i nie łamią się podczas zginania, grube oploty, ładnie wyglądają, cóż więcej powiedzieć :) Jeszcze po kolei, pojedyncze kable, zaczynając od 20+4 pin:

 

 

20140409_142246.jpg

 

 

Kabelek 8 pin do CPU:

 

20140409_142351.jpg

 

 

Kabelek 6+2 pin do PCI:

 

 

20140409_142423.jpg

 

 

Kabelek SATA i 4 pin molex:

 

 

20140409_142448.jpg

 

 

No i wisienka na torcie, kabelek specjalnie pod SLI 2x(6+2pin) ^^ :

 

20140409_143607.jpg

 

 

Powiem wam że naprawdę jestem zadowolony z samego zakupu, ciekawe jak jeszcze się sprawdzi w użytkowaniu. Na fakturze jest cena 759 PLN, więc zaoszczędziłem 300PLN za naprawdę porządny sprzęt z tego co mówi kolega @Mrozinho  :)

 

Co do samej obudowy, to chyba wstrzymam się z zakupem do okresu po świętach, bo w sumie i tak w przyszły wtorek wracam do domu na święta, to pewnie nawet części by nie przyszły. @eVerest, nie wiesz czy podawali jakaś datę wejścia na rynek w Polsce? Wiem że w styczniu była premiera, zapowiedz i tyle :) Na amazon nigdy nie kupowałem, i gdyby coś się przy niej popsuło to jak gwarancję zrealizować? :)

Edytowane przez Sir Kafarus
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

ja też nie miałem okazji kupować.

 

 

tu na amzon usa jest ta obudowa http://www.amazon.com/Core-V71-Full-Tower-Case/dp/B00IS8P4YI/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1397052138&sr=1-1&keywords=core+v71

 

Zapytaj użytkownika okar19 na jakich zasadach jest GW.Mieszka w Stanach.Może nawet się dogadasz.Wiem żeby zamówić coś na amazon usa możesz podać jakiś adres w stanach np.Ambasade PL gdzie nie ma podatku i tp..Ale jak mówię szczególe Ci odpowie okar19.Ja tam mam małą wiedzę na temat zakupów.Wiadomu najlepiej kupić wszstko PL,ale do nas nowość dochodzi po kilku miesiącach.Może nawet po jednym miesiacu.

 

okar19 link http://forum.benchmark.pl/user/24441-okar19/

Edytowane przez eVerest
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Skoro ma być na niebiesko to leć może pod

 

Alpenfohn Wing Boost Royal Blue Plus 

Chłodzenie CPU PHANTEKS PH-TC14PE_BL

 

Do tego taśmy LED w ARC XL albo z jeszcze większym oknem, może Corsair 750D ? 

 

Mnie natomiast ostatnio coś żółty z czarnym ciągnie  ^^

 

Dziwni mnie fakt obecności ASUSA GTX 780 .... szczególnie jeżeli planujesz zalewać to dlaczego nie EVGA która dodatkowo lepiej zgra się kolorystycznie ? 

 

Może też warto poszukać póki co oszczędności na pamięciach, wentylach i dołożyć do Eizo Foris FG2421-PL ? 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Jeszcze większy mętlik mam ^^ 

 

Czemu proponujesz EVGĘ? O który model Ci chodzi dokładnie? :) W wolnej chwili zobaczę czy posiada czy backplate(to mnie skusiło do Asusa), bo mnie bardzo razi jak widać wierzch GPU, bardzo to nieestetyczne  :)

 

Hmmm, renderuję trochę, chyba że bym wziął RAM w jednej kości, ale w sumie łatwiej zawsze wpiąć niż matryce zmieniać. Wentylatory niekoniecznie muszą być. A co sądzisz o tym monitorze? Z chęcią posłucham propozycji, tym bardziej że narazie mam tylko zasilacz, a zestaw pewnie zamówię po świętach :) Sądzisz że będzie duża różnica między tymi monitorami?

 

I kolejny teraz dylemat jaką wziąć obudowę ^^ Pomóżcie :P

Link to post
Share on other sites

Zatem posiedziałem troszkę i poprzeglądałem recenzję tej budki i wydaje się całkiem przyzwoita, w szczególności to wielkie okno, jeśli nie wejdzie po świętach Core V71, to wezmę tą  :) Na razie postanowiłem zrezygnować z drukarki ( będę męczył o druki moją dziewczynę ^^). Mam nadzieję że dostanę cała kasę i obejdzie się ze schodzenia na innych podzespołach, ewentualnie będziemy cięli koszty. A co powiesz @kajtek na taki zestawik:

 

http://www.morele.net/inventory/info/O1bo3l/

 

Zmieniłem monitorek, cooler (stwierdziłem że dużo wody upłynie zanim wrzucę LC, pierwsze raczej SLI) no i obudowę. Wyrzuciłem wentylatory, śledzia, kabel no i drukarkę.

Jakieś sugestie jeszcze, może uwagi? :menda:  Wiem że zawsze można liczyć na was, dziękuję! :)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Sir Kafarus
Link to post
Share on other sites

Może zrób piwnicę ? Zawsze to estetyczniej,mniej kabli na oku, w końcu chodzi Ci o elegancję ;)

1. Usuń te podkładki,

2. pobaw się półką na dyski, czyli spróbuj ją przykręcić do spodu (chyba da radę tylko do góry nogami; wymaga niewielkich nawierceń)  może da się obrócić w niej sanki.

Albo zaopatrz się w boxa na dyski. Mniej czasochłonne ale coś tam kosztuje :)

http://prntscr.com/38ntzt

Edytowane przez gural23
Link to post
Share on other sites

@UP

 

Spokojnie, wszystko po kolei, najpierw kasa, później zakup :) Dlatego na razie myślę tylko jeszcze czy faktycznie dopłacać do tego Eizo :) Jak już będę miał sprzęt na mieszkaniu to będę knuł niecne plany co zrobić z nim ^^

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...